Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
los gaande ketting sluiting
#27
Een goedkope ketting is 15 euro voor 114 schakeltjes. Voor dat ene sluitschakeltje betaal je dan 3 euro, vind ik een beetje buiten verhouding. Maar altijd nog beter dan per ongeluk een Shimano ketting ponsen. Meestal ging het ponsen bij mij goed, maar niet altijd. Met zo'n sluitschakeltje heb ik nog nooit een probleem gehad.

Het tangetje wat ik heb is een heel simpel dingetje, ook van Ali. Het helpt om ook een vastzittend en versmeerd schakeltje los te krijgen, als je in de kou met een los geschoten kettingbuisje aan het vechten bent. Als je de kabouter handvatjes ieder met 1 hand pakt, nou met 2 vingers per handvat, kun je ook met het open bewegen de boel vast drukken. De binnen en buitenkant van het tangetje heeft een golfje wat mooi past bij het bolletje van een kettingschakeltje.

Groeten, Jeroen
Antwoord }
Bedankt door:
#28
Nu ik er aan denk... heb wel op de stadsfiets (naafversnellingen) een keer gehad dat de helft van de sluitschakel verdwenen was. Na een paar weken begon ik me te ergeren aan het geluid. Kettingskast eraf gehaald... en voila; halve sluitschakel bleek vertrokken te zijn.

Maar dat was een of ander merkloos ding ofzo.
Antwoord }
Bedankt door:
#29
Ik heb toevallig laatst ook een stel Wippermann Connex kettingen met van die snelsluiters op mijn fiets gelegd. Ik zag ze bij bikester.nl waar ik terecht kwam omdat ik zocht naar Continental Contact speed urban 32-406 banden. Ik zag pas bij plaatsing v.d. bestelling dat het een winkel ergens in Zuid Duitsland was, het duurde een week voordat ik het spul binnenkreeg.

Bij de eerste rit met de nieuwe ketting knalde deze toen ik wilde wegrijden op straat voor de deur uit elkaar, en vond ik na een minuutje zoeken de twee helften van de snelsluiting weer terug. Dit was extra stressvol omdat ik naar een winkelafspraak moest, en al aan de late kant was met vertrekken.

Misschien had ik die snelsluiting verkeerdom erop gezet, of op een andere manier niet helemaal goed geplaatst. Ze gaan in ieder geval makkelijk vast en ook weer los. Sindsdien geen problemen meer ermee gehad. Ik heb maar wel een paar sluitschakels van oude KMC kettingen in mijn reparatiesetje toegevoegd voor het geval dat.
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
Mooi dat het relatie...Hoekie — 05:28 PM
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
Ik ga zo een keer ...Niels van der Wal — 03:06 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Isis is inmiddels ...renehin — 02:04 PM
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
Ik ga zo een keer in...Roef Veerman — 02:00 PM
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
Ja dat weet ik. Roe...Hardloper — 01:34 PM
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
Meer dan een jaar ve...Hoekie — 01:07 PM
Trapas voor Velomobiel Strada
Onderstaande moet je...Peter de Rond — 11:17 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Als je op mijn sit...Hardloper — 10:47 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Als je op mijn site ...Fietsbennie — 10:40 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Fietsbennie ik denk ...Hardloper — 10:37 AM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
De styling en glans ...martinus — 09:12 AM
Milan 4.2
Lucht inlaat gemaakt...Arend-Jan — 09:06 AM
Trapasblok vervangen
Jij als sleutelaar w...martinus — 09:03 AM
Trapasblok vervangen
Ik zou voor een nieu...Willeke_IGKT — 08:42 AM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Vond een Amerikaanse...Jeroen S — 08:27 AM
Trapasblok vervangen
Ik heb in de Milan z...Jeroen S — 08:27 AM
Binnenkant gebruikte velomobiel
Interessant die tips...JanBurp — 08:21 AM