Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magpeds, magnetische pedalen
#1
Onlangs vernam ik van een ligfietser die magpeds gebruikte met zeer goede ervaringen.
Heb jij ook ervaring met deze pedalen?
Welke magneet gebruik je 100N, 150N of 200N?

Wat zijn jouw ervaring hiermee?
Op tweewieler of 3 wieler, of velomobiel?

Ik ben erg benieuwd. 
Het gebruik van spd pedalen vind ik nog steeds erg eng op mijn tweewieler ligfiets
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
Heb de kickstarter pedalen op de Raptobike, de sport2 op de Velayo en de gravel op de DFXL.
De magneten zijn te vervangen maar ik heb gewoon wat er op voorraad was, op de Rapto en Velayo heb ik 150 en de DF heeft 200.

Over de ervaring heb ik niets negatief te melden, ik vond dit van dag 1 al perfect, het is wat passen en meten met schoenen, daar hebben ze een wat verouderd lijstje voor op hun website. Ook nog geen kapotte pedalen of schoenen ervaren.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | WAW #15 | DF XL 288? | Raptobike | Whike | ICE Trice QNT | Optima Baron (custom)
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#3
Ik heb ze weer retour gestuurd, doordat ik de plaatjes normaal al erg ver naar achter gemonteerd heb zitten kwam het plaatje zicht en voelbaar onder de zool uit (nieuwe zool) Het plaatje verder naar voren schuiven was niet de oplossing. Op de ligger heb ik overigens Time Atac pedalen, enkelzijdige variant waardoor je ok met normale schoenen kan fietsen. Overigens hoort het vallen met klik-pedalen ingeklikt er gewoon bij, soms ben je links of rechts wel uitgeklikt maar val je dan toch de andere kant op. Je kan met klikpedalen overigens wel problemen met je gewrichten en spieren ontwikkelen als ze niet goed afgesteld zijn. Voor dat weer hersteld is duurt vaak lang.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#4
(05-Apr-2025, 10:51 PM)_Peter schreef: Overigens hoort het vallen met klik-pedalen ingeklikt er gewoon bij, soms ben je links of rechts wel uitgeklikt maar val je dan toch de andere kant op.
Dat is mij in de ruim 25 jaar dat ik (SPD en SPD-SL) klikpedalen gebruik nog nooit overkomen.
2x Dries Baron | Optima Stinger | Challenge Hurricane
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#5
Ik rij, als ik Amsterdam niet in hoef  Cool  ook meestal met klikpedalen op mijn tweewieler. Alleen ritten binnen 10 km wil ik ook nog wel eens wisselen, dat is dan minder gedoe als klooien met schoenen. 

Magnetische trekt me niet zo. Ik ben bang dat minder wordt. 

Om te wennen heb ik de klikpedalen eerst paar keer op gewone Gazelle gedaan. Ik wil niet anders meer.
gr. Fietsbennie   site

Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#6
De eerste keer proefrijden was het even gedoe met de klikpedalen. Maar moet zeggen sinds hier de QV staat, heb ik bijna geen probleem met de kick pedalen. Maar met de Roots heb ik wel gedoe gehad met de pedalen (zag dat er een schroefje uit is), maar ik heb daar nu andere pedalen voor. Dus daar moet het ook geen gedoe meer mee zijn. Het uit de schuur halen is nog wel een grote gedoe.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Medeliggers onderweg
Als ik zoek op...Boyd Maduro — 12:44 PM
Wintertraining Apeldoorn 6 April 2025
De tip om niet om te...Hoekie — 12:43 PM
Wintertraining Apeldoorn 6 April 2025
Die tweewielrace zie...Hardloper — 12:04 PM
Medeliggers onderweg
Zojuist reed de tove...martinR — 11:40 AM
Wintertraining Apeldoorn 6 April 2025
Er was ook een tweew...Roepers — 11:38 AM
Medeliggers onderweg
En alle mensen die o...Willeke_IGKT — 11:22 AM
Medeliggers onderweg
Met een wazig gemaak...Hardloper — 11:10 AM
Medeliggers onderweg
Ik zou er inderdaad ...365cycle — 10:56 AM
Medeliggers onderweg
Ik schrik er van dat...Lig-hen — 10:26 AM
Wintertraining Apeldoorn 6 April 2025
Aan het begin van ...TimSch — 09:42 AM
Wintertraining Apeldoorn 6 April 2025
Aan het begin van de...Roepers — 09:24 AM
Wintertraining Apeldoorn 6 April 2025
De onervaren rijde...TimSch — 09:01 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Buiten de zorg die ...Bob Hagendijk — 01:57 AM
Zo kan het ook
Ik maar niet begri...Bart Verbeek — 12:17 AM
Zo kan het ook
Prachtig bord...ZoefZoef — 11:45 PM
Wintertraining Apeldoorn 6 April 2025
De onervaren rijde...Hardloper — 11:27 PM
Medeliggers onderweg
Aan het hoofd te z...Hardloper — 11:25 PM