Ter lering: dashboard kabels en heatsinkje
#1
Ter lering/info. Zover ik weet hebben iig alle velomobiel.nl modellen en de DF dezelfde dashboard kastjes.

Symptoom: In de afgelopen maanden ging het groene ledje van de richtingaanwijzer links een paar keer - uit zichzelf - gedimd branden. Na het iets bewegen van het dashboard kastje was het ledje weer uit. Dat herhaalde zich in 3 verschillende ritten.

Werken naar oplossing:
Ik had al eens eerder gekeken maar zag toen niets. Wat ik toen wel merkte, direct na die rit, is dat het heatsinkje van de spanningsregelaar loeiwarm wordt. Met een kleine blaar op mijn vinger als gevolg.

Vandaag maar eens gebeld naar Velomobiel.nl. Eerste reactie is dat het geen bekend iets is en de oorzaak dus niet zo verteld kan worden. Er werd me wel verteld dat het dan - een gele - draad zou zijn die ergens tegen aan zou komen. Het dashboardje heb ik vervolgens 180 graden gedraaid en ik zag nu wel de licht beschadigde gele draad. Ik rij de 2x IQ-X 150 90% van de tijd in gedimde stand.

Ingezoomde foto:
[Afbeelding: 20201002-141444.jpg]

Verklaring: Een logische verklaring is dat de gele draad het heatsinkje geraakt heeft. Theo zei dat ze wel gezien hadden dat, met de IQ-X 150 - in gedimde stand, het heatsinkje heter kan worden dan met de IQ Cyo 80.

Oplossing: De licht beschadigde gele draad heb ik voorzien van isolatie tape. De losse kabels heb ik samen gebonden met 2 tie raps zodat kabels het heatsinkje niet meer kunnen raken.
Antwoord
Bedankt door: wim harwig


Berichten in dit topic
Ter lering: dashboard kabels en heatsinkje - door Hoekie - 02-Oct-2020, 07:32 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Windmolens
Je kan ook altijd me...365cycle — 06:21 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Resultaat: in een ...365cycle — 06:19 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
En je moet thuis nog...LigfietsWilsum — 06:13 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Gisteren maar weer e...TimSch — 04:29 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Volgens mij gaat h...renehin — 10:56 AM
Windmolens
Als het echt mis gaa...Jeroen S — 10:30 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Gisteren weer een ko...Josligfiets — 10:23 AM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Volgens mij gaat het...Jeroen S — 10:16 AM
Windmolens
Maar als 'ie op hol ...Lopopodium — 11:48 PM
Windmolens
Op hol slaan doet ee...365cycle — 11:34 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Volledig gesloten kl...renehin — 05:49 PM
Windmolens
Ik kan je vertelle...JanBurp — 05:04 PM
Windmolens
Mijn interpretatie...datakneder — 03:58 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Ok.  Dat is dus de...renehin — 03:21 PM
Windmolens
Deze pagina is wel r...Roepers — 01:41 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Zeetje volgens mij h...Hardloper — 12:32 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Bij deze ook wat fot...zeetje — 11:00 AM