Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spierpijn [split] Blijft de ligfiets beperkt tot een "niche"?
#40
Hartslag is sowieso een individueel iets. De 220-leeftijd-regel voor maximale hartslag geeft een gemiddelde aan, maar de individuele, gezonde waarden, vallen hier mákkelijk 10-20 slagen buiten. Volgens die regel was ik 15 toen ik 35 was Big Grin
(gemeten met heuvel repeats, hardlopend)

Ik lees ook verwarring over het begrip "omslagpunt", dat komt omdat er twee punten zijn waar dit begrip voor gebruikt wordt.

Het laagste van die twee punten is het punt waarop de ademhaling omslaat van rustig naar dieper en vaker. Dit punt wordt o.a. gebruikt in de M5-filosofie om zoveel mogelijk op duurvermogen te sporten.

Het hoogste van die twee punten is het punt waarop melkzuur sneller wordt aangemaakt dan dat het kan worden afgevoerd. Dit wordt gezien als het omslagpunt van aeroob naar anaeroob.

In zowel hardlopen als fietsen wordt de term "FTP", functional threshold power, gebruikt, om de inspanningsintensiteit aan te geven waar men nét onder het bovenste omslagpunt presteert. Een sporter kan ongeveer een uur op FTP presteren totdat de verzuring het wint.

Een gevorderde recreatieve hardloper kan een 10km wedstrijf nét boven FTP lopen. Top-duuratleten kunnen, naast dat ze een beter vermogen hebben getraind, ook langer in de verzuring technisch goed blijven presteren.

Voor een tijdrit onder een uur is het logisch om boven FTP te rijden. Voor een langere tijdrit is het belangrijker om juist zo lang mogelijk vlák onder FTP te presteren.



...om het nog verwarrender te maken zijn er andere trainingsmethodes, zoals Sportrusten, die wéér een ander "omslagpunt" gebruiken. Maar bovenstaand zijn de twee verschillende die ik hier voorbij zie komen.
Antwoord }
Bedankt door: Bacchus , 365cycle


Berichten in dit topic
RE: Spierpijn [split] Blijft de ligfiets beperkt tot een "niche"? - door ThijsR - 12-Jan-2022, 12:13 PM
RE: Spirituele ervaring - door PlantageBohémien - 18-Jan-2022, 01:02 PM
RE: Spirituele ervaring - door 365cycle - 18-Jan-2022, 02:40 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
Ja, ok, maar komt d...TvWijk — 12:28 AM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Vandaag toch maar ev...rolrek — 12:11 AM
Speling achterwiel - doorrijden?
Update; bij mijn Sno...Arend-Jan — 10:10 PM
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
Zo technisch ben ik ...PieterTrapt — 10:07 PM
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
Ja, ok, maar komt da...Arend-Jan — 09:42 PM
welk materiaal schuim voor een mal gebr...
Bij de Action kan je...Gideonaut — 09:40 PM
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
In de Formule 1 spee...PieterTrapt — 09:37 PM
welk materiaal schuim voor een mal gebr...
XPS schuim, roofma...Steefvan — 09:23 PM
Banden, banden en nog eens banden
Er is nu een standaa...Hoekie — 08:53 PM
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
Ik zie geen plausib...Arend-Jan — 08:42 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Ook als je lang bent...Lopopodium — 07:55 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Misschien interessan...PieterTrapt — 07:12 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Ten eerste zoals i...De tovenaar — 05:53 PM
Medeliggers onderweg
Op de Westzeedijk ...365cycle — 05:01 PM
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
Oh het voordeel van ...Boyd Maduro — 04:23 PM
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
De bron ontschiet m...Tijanus — 01:26 PM
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
Maar, ik wordt e...NielsKo — 12:56 PM