Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fietstechniek of techniek van het fietsen
#37
Ik zag iemand in dit draadje melding maken van het tegenovergestelde: duwen tegen het stuur. Dat heb ik ook maar eens geprobeerd. Het voordeel hiervan lijkt me op een ligfiets dat je de afstand tot de pedalen optimaal houdt. Het grote nadeel vind ik dat mijn reflexmatige stuurcorrecties erdoor vergroot worden, die ik dan weer bewust moet corrigeren, met slingeren tot gevolg. Dit zal er ook wel mee te maken hebben dat ik op een nerveus sturende open ligger rijd, een Challenge Hurricane, met bovenstuur. Misschien werkt het bij andere typen fietsen beter.




Ik weet dat ik dit geschreven heb en misschien doel je daarop.
Wat je schrijft, klopt. De afstand tot  de pedalen blijft gelijk en je fixeert je rug tegen de zitting. (De duwkracht wordt zo via de zitting op e pedalen gezet.)
Voor deze 'techniek' heb ik een ossekopstuur. Het nerveuse stuurgedrag ben je dan (na enige gewenning) kwijt. Het fietst juist zeer stabiel; mits je de andere spieren in je armen ontspannen houdt.
De Hurricane heb ik 25 jaar geleden ooit geprobeerd. Het was een prettige fiets. Het nerveuze stuurgedrag kan aan het soort stuur liggen, waarop 'duwen' een stuurbeweging geeft. Met een ossekopstuur heb je dit niet. Het kan er ook aan liggen dat je veel kracht op de spieren zet die je voor stuuruitslag gebruikt. (Gespannen sturen). Wat je kan proberen is het het fiets als je tijdens gewoon fietsen lichtjes tegen je stuur duwt. Je traint dan de basis van het 'duwen' en gebruikt de correctiespieren niet om kracht te zetten. Sturen is joga op de fiets :-)

Niels, zen, van der Wal
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: Fietstechniek of techniek van het fietsen - door Niels van der Wal - 19-Feb-2022, 08:35 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
Omdat mijn nieuwe...Bob Hagendijk — 11:19 PM
Alpen 2025
Dat ben ik. We hebbe...Jeroen S — 11:00 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik vandaag in Gronau...Josligfiets — 10:31 PM
Foto's zonder verhaal
Wim -de roetsende — 10:23 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
..de eerste met-de...Wim -de roetsende — 10:03 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
..de eerste met-de-v...Hoekie — 08:36 PM
Kilometer topic
Na de 500 km naar, t...Willeke_IGKT — 07:38 PM
Foto's zonder verhaal
Dit was vandaag m...Willeke_IGKT — 07:03 PM
Velion / Code naam: VM45
L6e-A ok, merci  D...Arend-Jan — 06:42 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Voor dit draadje...Niels van der Wal — 06:26 PM
Velion / Code naam: VM45
Vermogen elektromot...Hoekie — 03:38 PM
Kinner-Car
Die "Aston Ma...Wim -de roetsende — 02:08 PM
Alpen 2025
Bedankt voor de link...De tovenaar — 02:06 PM
Kinner-Car
Die "Aston Ma...365cycle — 01:54 PM
Velion / Code naam: VM45
Staat het zo in de w...365cycle — 01:49 PM
Foto's zonder verhaal
Zonder fiets, maar w...Tijanus — 01:04 PM
Alpen 2025
Bedankt voor de vide...blokdoorn — 12:56 PM