Hoogteslag bij band lappen of vervangen[split] Vandaag ben ik niet blij omdat.....
#4
Ik plak m'n banden ook gewoon zelf sinds (op z'n minst) de middelbare school en 28 inch wielen hebben me nog nooit zo'n probleem gegeven. Op 20 inch is het allemaal wat minder vergeeflijk blijkbaar, dus misschien moet ik mijn technieken wat aanscherpen.
Het lijstje van Schwalbe is ook hoe ik het geleerd heb in ieder geval. Banden in de verkeerde rijrichting ben ik allergisch voor!

Buba met één kant op de velg, biba beetje vorm geven, biba in buba, beiden op de velg werken en beginnen tegenover het ventiel. Dat kan ik allemaal wel, maar centreren is blijkbaar een kunstje waar ik nog niet zo bedreven in ben.

Ook de Conti Contact Urbans gingen eigenlijk zonder problemen erop (wel veel kracht nodig) maar de Kojaks?

Vóór, op de 25-406 velgen, wil het wel aardig. Heb van de 4x (tweemaal de voorbanden) dat ik de banden heb gemonteerd 1x een kleine afwijking gehad en die ging er met een pietsje overdruk ploep - netjes in de schouder.
Maar achter, op de 19-406 velg, wil de Kojak gewoon niet goed centreren. Een gebied van 4-5 spaken lang blijft te diep in de velg zitten en laat zich, zelfs met zeepsop, ook met een barretje extra niet goed ploppen.

Met de hand centreren klínkt dan eenvoudig, maar met de minieme zijwanden van de Kojak, die zich eerder als een lapje stof gedragen dan een stuk rubber, valt dat nog niet mee.
Antwoord
Bedankt door: Roepers, Bacchus, 365cycle


Berichten in dit topic
RE: Hoogteslag bij band lappen of vervangen[split] Vandaag ben ik niet blij omdat..... - door ThijsR - 06-Apr-2022, 09:00 AM
RE: Vandaag ben ik niet blij omdat..... - door PietV* - 06-Apr-2022, 07:57 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Nieuwe schokbreker a...renehin — 12:02 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Verder maken de ...Arend-Jan — 10:58 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Verder maken de co...Boyd Maduro — 10:51 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Bedankt heren. Ook o...Jeroen S — 10:46 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
De temperatuur heeft...Jeroen S — 10:34 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Ik dacht ik zoek z...Casper Jansen — 09:38 PM
Maar 1 keer omver geblazen
Ik ben wat visueel ...Roepers — 09:18 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Laat gerust weten ...datakneder — 09:13 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
215W is een mooi for...Arend-Jan — 08:57 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Goedenavond mede Vel...Ivan_Flebus — 08:40 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Hallo Wim, een DF-...Wim -de roetsende — 07:48 PM
Wind sterkte
Er is nog niemand ...datakneder — 07:36 PM
Wind sterkte
Ik zag verschill...Niels van der Wal — 06:07 PM
Wind sterkte
11 mm toespoor is we...Jeroen S — 04:51 PM
Wind sterkte
Ik zag verschillen...LigfietsWilsum — 03:27 PM
Wind sterkte
Ik heb jaren geleden...Gideonaut — 03:16 PM
Wind sterkte
Ik zag verschillende...Willeke_IGKT — 02:53 PM