Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Velomobielen waarmee je achteruit kan fietsen
#18
(07-Jul-2022, 09:41 AM)Roepers schreef: Velomobielen hebben een grote draaicirkel.  In- en uitstappen is vaak een kleine exercitie. Ze kosten nieuw 10.000 euro maar als je een bocht niet haalt op ons fietspadennetwerk met zijn vele haakse bochten (of een scherpe u-bocht, komt ook voor) dan rest er niets anders  dan te Flintstonen:  Voetjes door de trapgaten naar buiten en trappelen maar. 

De gemiddelde velomobilist is hier mee intens tevreden. Het enige dat telt is snel, snel snel. Dat even soepeltjes kunnen steken door even achteruit te kunnen fietsen een velomobiel ook sneller maakt en zeker aan het comfort toevoegt omdat dat het ongemak van de zeer grote draaicirkel verzacht, speelt geen enkele rol. 

Je kan de vaste routes wel zo goed kennen dat je niet meer hoeft te steken, maar zodra je weer op terra incognita bent, begint het flintstonen weer. 

Dat begrijp ik dus niet. 
Groet,

Marco

Normaal gesproken zou ik je op alle fronten gelijk geven. Ik ben iemand die luiheid en behoefte aan comfort beschouwt als een evolutionaire verworvenheid die we moeten koesteren. Luiheid is de moeder van efficiency. Op dit forum ben ik dan ook wel een beetje uit mijn doen. Met de combinatie van elektrische ondersteuning en een zadel waar je op ligt in een houding als ware het voor de televisie meende ik dan ook wel het toppunt van comfort bereikt te hebben. Tenslotte is werken om je auto te kunnen betalen ook niet echt efficiënt te noemen. Een beetje peddelen met je benen voor de bloedsomloop en om potentiële criticasters op voorhand de mond te snoeren is een slimmere optie.

Het feit dat ik mezelf heb overgehaald een velomobiel aan te schaffen is dan ook op zijn minst een beetje eigenaardig. Sommige dingen doe je omdat je er ja tegen zegt, andere dingen doe je omdat je er geen nee tegen zegt, maar de meeste dingen doe je gewoon zonder dat je weet waarom.

Als ik naar mijn velomobiel kijk, dan is die opmerkelijk minimalistisch. Een schuimdeksel met klittenband en een parkeerrem van 3 gram. Het is duidelijk dat lichtheid en snelheid de twee hoofddrijfveren zijn geweest op het altaar waarvan banaliteiten zoals comfort en gebruiksgemak zijn geofferd. Als beginnend velomobilist wil ik op dit moment een bescheiden positie innemen, en de velomobiel eerst maar eens gebruiken zoals dat de ontwerpers waarschijnlijk voor de ogen zwoof.

Maar ik twijfel er niet aan dat op een gegeven moment mijn verslaving aan het benoemen van ontwerpfouten ooit wel weer een keer de overhand zal krijgen. En dan zal het onvermogen om achteruit te rijden op een niet minimalistische manier vast wel een keer ter sprake komen. Maar op het moment hou ik me liever gedeisd. Als ik zelf aan het kletsen ben kan ik niets leren van wat anderen misschien beter weten.
Ik heb altijd gelijk. Want als ik geen gelijk heb verander ik mijn mening.  FlevoTrikeJouta Tadpole Blue Line | Quest 377 | Trident Titan
Antwoord }


Berichten in dit topic
RE: Velomobielen waarmee je achteruit kan fietsen - door Bart Verbeek - 08-Jul-2022, 05:22 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Medeliggers onderweg
Nee, minstens de h...Bianca F — 06:59 PM
Medeliggers onderweg
De bestuurder wa...Willeke_IGKT — 03:50 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik zag voorrijde...LigfietsWilsum — 02:16 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
......In Fietse365cycle — 02:01 PM
OBT 2025 Groningen
Als deelnemer moet...365cycle — 01:54 PM
OBT 2025 Groningen
Ik ga voor een fle...Richard107 — 01:44 PM
Medeliggers onderweg
Gideon, Zoefzoef...Frutsel — 01:42 PM
OBT 2025 Groningen
Na de laatste keer p...TimSch — 12:36 PM
OBT 2025 Groningen
Ik ga voor een fleec...Willeke_IGKT — 12:33 PM
Medeliggers onderweg
Gideon, Zoefzoef m...gideon — 12:01 PM
OBT 2025 Groningen
We gaan uiteraard op...TimSch — 12:01 PM
OBT 2025 Groningen
Iemand aanraders om ...Richard107 — 11:55 AM
Medeliggers onderweg
Deze morgen voor het...qv-tester — 11:43 AM
OBT 2025 Groningen
Ik ben gewend om te ...qv-tester — 11:40 AM
OBT 2025 Groningen
Die 20km klinkt ...Richard107 — 11:20 AM
OBT 2025 Groningen
Die 20km klinkt vo...Willeke_IGKT — 11:13 AM
OBT 2025 Groningen
Die 20km klinkt voor...Richard107 — 11:09 AM