Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zelfbouw RVS fijnafstelling stuurstang / sporing
#8
(16-Aug-2022, 06:37 PM)mvdriel schreef:
(16-Aug-2022, 04:18 PM)PietV* schreef: Ik vind het een teken aan de wand dat die vm bouwers niet het hele verhaal vertellen. Als de afwijking van 1 spoed of omwenteling niet uitkomt tussen b.v. de 1 en 2 mm toespoor, wordt door het bijstellen van de M8 dwarse wieldraagarmen met een spoed van 1,25 mm de zaak gecorrigeerd. Bijvoorbeeld 2 keer een kwart van 1,25 = 0,625 mm t.o.v.; de spoorstang of een verschil van 2,7 mm in sporing op de velgen gemeten.
Dat is een interessante truc!
Ik vrees alleen dat menig velomobiel monteur dit niet weet (of doet), laat staan de gemiddelde velonaut.
Het is geen truc maar een simpele correctie als een redelijke toespoor niet lukt zonder zonder een fijnafsteller. Velomobiel bouwers kennen dat en passen het zo nodig toe.
Heb uitgebreid geschreven in het verenigingsblad Ligfiets&. Dat artikel is voor het plaatsen in het blad voorgelegd aan alle informanten, waaronder 4 vm bouwers. In mijn artikel de volgende over fijnafstemming:
Fijnafstelling sporing
"Bij mijn Alleweder, met spoorstangarmen van 100 mm en een velgmaat 406 mm, heb ik de keus om als fijn afstelling één volle draai aan een van de spoorstangen te geven. Dus één spoed van een M6 draad maakt 1 mm verschil op de spoorstangarmen en maakt dus 4 mm verschil in sporing vóór en achter gemeten op de 406 mm velgen. Bij langere spoorstangarmen van circa 135 mm en een velgmaat 406 mm, is het verschil nog altijd 3 mm per volle draai of spoed van de M6 spoorstang.
Om nog fijner te kunnen afstellen heb ik gekozen voor een fijn-afstelling met een spoorstangdeel van “De Rond Velomobiel Service Twente” met linkse- en rechtse draad. Dit is ook gebruikelijk in de autowereld, zie figuur 4. Hiermee kun je traploos gewenst toespoor op de mm nauwkeurig instellen op de spoorstangen.
Velomobielfabrikanten geven aan dat zij deze fijnafstelling in de praktijk niet nodig vinden. Omdat fietsbanden een smal loopvlak hebben zal 1 mm uitspoor tot 3 mm toespoor, vóór en achter op de velg gemeten, slechts een geringe toename van de rolweerstand opleveren."

Niet nodig vinden is niet gelijk aan onzin.
Antwoord }
Bedankt door: mvdriel , 365cycle


Berichten in dit topic
RE: Zelfbouw RVS fijnafstelling stuurstang / sporing - door PietV* - 16-Aug-2022, 10:23 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Bülk Distance
Ik heb in ieder geva...datakneder — 11:27 PM
Bülk Distance
De Pro One SR wordt ...twilwel — 11:15 PM
Gezocht: high racer
Dat was overigen...Frutsel — 09:57 PM
Bülk Distance
Ik zou fietsen bij...Wim -de roetsende — 09:05 PM
Bülk Distance
Uiteraard is huidi...datakneder — 08:39 PM
Bülk Distance
Ik was naar Twilwie...mvdriel — 08:08 PM
Ombouw Berg Ferrari skelter tot ligfiets
Gisteren de nieuwe h...PlantageBohémien — 07:58 PM
Bülk Distance
ik was gegaan om t...Gideonaut — 07:42 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
een van de twee tr...Wim -de roetsende — 07:41 PM
Bülk Distance
Ben om vrij precies ...blokdoorn — 07:34 PM
Gezocht: high racer
Dat was overigens ...Wim -de roetsende — 07:25 PM
Unieke fiets: Munzo TT van Fast FWD
Weer 1 te koop. ...Wim -de roetsende — 07:23 PM
Unieke fiets: Munzo TT van Fast FWD
Ik zou die roller br...Willeke_IGKT — 07:06 PM
Bülk Distance
Nou dat was vandaag ...datakneder — 07:02 PM
Unieke fiets: Munzo TT van Fast FWD
Cool! Mocht je hem o...Gideonaut — 07:01 PM
Unieke fiets: Munzo TT van Fast FWD
Weer 1 te koop. ...ZoefZoef — 06:16 PM
Medeliggers onderweg
Een heer en dame op ...Lig-hen — 06:04 PM