Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieuw concept/ontwerp Roeifiets --> Zaikbike
#15
(24-Nov-2017, 12:05 PM)Wim -de roetsende schreef: De bestuurder zit eigenlijk behoorlijk rechtop, daardoor moet hij heel diep buigen om een volledige slag te kunnen maken. In het filmpje zie je ook dat zijn rug bijna de gehele slag erg rond gebogen is. Dit is echt niet goed voor je rug. Die moet zoveel mogelijk recht zijn. Je buigt normaal gesproken meer in je bekken.

Zijn hoofdhouding ziet er ook best onnatuurlijk uit. Ik vind dit niet echt een heel goed promo-filmpje.

Derk Thijs is uitgegaan van een ligfiets en heeft vanuit de liggende houding de roeislag ontwikkeld. Daardoor krijg je een totaal andere beweging. Derk heeft in het verleden ook veel met Bram Moens samengewerkt. Dat zie je ook echt terug in de ontwerpen. Ze zijn allebei voorstander van het esthetische ontwerp.

Ben ik met je eens. Achter de Thys roeifietsen zit 30 jaar ervaring en verbeteringen. Vele modellen en aandrijfsystemen zijn telkenmaal verbeterd. Derk heeft een optimaal compromis bedacht tussen stroomlijn en zithoek. Ook de krachtenlijn tussen de boegrol, via het stuur, naar de schouders is optimaal. De armslag ligt vrijwel in de lijn voeten/schouders. Bovendien een optimaal instelbaar stuur in combinatie met de voetenslee.
Daar bovenop de progressieve krachten overdracht op de aandrijving door de snek in diverse maten, in combinatie met de kunststof kabels. Geen overbodige zaken, licht in gewicht en eenvoud in onderhoud.

Dat alles mis ik op de Zaik. De armbewegingen lijken niet op roeiwegingen.Te diep en te breed.
Antwoord }
Bedankt door: Wim -de roetsende


Berichten in dit topic
RE: Nieuw concept/ontwerp Roeifiets --> Zaikbike - door PietV* - 24-Nov-2017, 04:06 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Trisled's nieuwste
Cool ding. Weet er i...365cycle — 10:28 PM
Buienradar
Bij Buienradar kan j...Lopopodium — 10:16 PM
Gym- / zwemlessen
Maar dat is ...Bianca F — 10:06 PM
Buienradar
Voor buien vind ik d...Roepers — 10:06 PM
Buienradar
Ik kijk altijd bij d...Coen__ — 09:52 PM
Gym- / zwemlessen
Met de bus gin...Coen__ — 09:39 PM
Buienradar
Het is wellicht goed...Joop99 — 09:06 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Dit houdt me w...Hoekie — 08:43 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Dit houdt me wel...Niels van der Wal — 08:37 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Dit houdt me wel...ZoefZoef — 08:32 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Dat waarborgfond...Niels van der Wal — 08:30 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Dit houdt me wel b...Hoekie — 08:19 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Dit houdt me wel b...ZoefZoef — 08:05 PM
Uit de media ligfiets nieuws
De haaien VM weer op...Hardloper — 08:01 PM
Gym- / zwemlessen
Met de bus ginge...Tijanus — 07:56 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Dit houdt me wel b...Coen__ — 07:52 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Dit houdt me wel bez...Niels van der Wal — 07:47 PM