Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heb jij een racekap op je velomobiel ? Hoe bevalt dit?
#68
(18-Jan-2023, 02:21 AM)365cycle schreef: Ook in de zomer is de lange kap heerlijk. Wat Willeke al zegt: geen zon op je hoofd.
Ik heb weleens een vlotte rit (35 km/h gemiddeld) met de QV gedaan met 35 graden buitentemperatuur; ik kan behoorlijk wat hebben maar behalve dat ik bij iedere stop een wandelende waterval was, was het geen enkel probleem. 
Inderdaad. Vervelende hitte in en om huis heb ik daarmee vermeden. Geen verbrand hoofd en armen kunnen ook in de schaduw gelegd worden.

(18-Jan-2023, 02:21 AM)365cycle schreef: Enige wat ik spannend vond aan de kap van de QV: Hele kleine kans, maar als je ermee op de kop terecht komt heb je echt een probleem, zeker als dat in water is. Ik zou niet weten hoe ik daar ooit uit zou moeten komen.
Met de Milan/Bülk is dat geen probleem: Het scharnier van de racekap is een stuk remkabel (binnen en buitenkabel). Met één ruk is de hele kap los, dan vizier open doen en je hebt je een enorm oppervlak om mee af te zetten op de bodem.
Dat 'probleem' zie ik niet (meer)
Door de vorm, kap smaller dan de body, zal dat sowieso niet snel gebeuren. Op de zij is de kap te openen (verteld me bij onderhoud op de zij) Met geweld zal de kap niet alleen een beetje (doet ie al uit zichzelf) maar zelfs in zijn geheel te torderen zijn, denk ik, zodra de kap ietsje open kan. Ik zie zelfs een voordeel dat door de hefboom er meer kracht gezet kan worden op het midden van de kap en vervolgens zal gaan rollen op de zij..
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Jan van Ochten


Berichten in dit topic
RE: Heb jij een racekap op je velomobiel ? Hoe bevalt dit? - door Hoekie - 18-Jan-2023, 10:28 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
Dat zijn nogal hoge ...blokdoorn — 10:17 AM
OBT 2025 Groningen
Voetgangers en ...Kapitein Bosui — 10:13 AM
Ongeluk met trike.
Soms zit een ongeluk...Jeroen S — 12:20 AM
Ongeluk met trike.
Dat was een akelige ...Lig-hen — 08:32 PM
Ongeluk met trike.
Beterschap en beda...PlantageBohémien — 08:24 PM
Ongeluk met trike.
Beterschap en bedank...Willeke_IGKT — 07:11 PM
Ongeluk met trike.
Beterschap! Klinkt n...PieterTrapt — 07:00 PM
Ongeluk met trike.
Vanmiddag mij overko...PlantageBohémien — 06:50 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik rijd inderdaad be...qv-tester — 05:08 PM
OBT 2025 Groningen
Snap ik, maar jammer...melle z — 02:43 PM
OBT 2025 Groningen
Snap ik, maar ja...TimSch — 01:02 PM
OBT 2025 Groningen
Omdat een krant ma...Hardloper — 12:19 PM
wat ze zeggen
Oh, dat ze dat woord...Hardloper — 12:11 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Dat is heel aardig...365cycle — 03:05 AM
OBT 2025 Groningen
Waarom moet het we...ZoefZoef — 02:01 AM
wat ze zeggen
Een oudere dame kwam...PlantageBohémien — 12:01 AM
OBT 2025 Groningen
Omdat een krant make...melle z — 10:36 PM