Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To vlaggetje or not to vlaggetje, that's the question.
#82
(08-Jun-2023, 06:52 PM)Hardloper schreef: Als Willekes vlag niet opvalt, dan weet ik het ook niet meer.

Het veel door automobilisten gegeven excuus van "over het hoofd zien" gaat in werkelijkheid over cognitieve dissonantie. De kans is groot dat de automobilist iets of iemand echt niet gezien heeft, hoe groot of opvallend ook.
Als je rijdt krijg je heel veel visuele indrukken, die je door de hoeveelheid moet filteren. Niet relevante dingen, zoals landschappen en huizen worden hierdoor  niet 'gezien'. Waar automobilisten attent op blijven, zijn dingen die gevaar voor hen opleveren. Een spookrijder zal bijna nooit over het hoofd gezien worden, maar ook koeien op de weg (massa) zijn erg zichtbaar. Een fiets is niet gevaarlijk en wordt dus vaak niet gezien. Een vlaggetje is ook niet gevaarlijk en heeft dus weinig/geen invloed.
Het beste voorbeeld van iemand die vanuit deze theorie zijn velomobiel beschilderd heeft, is de shark-quest.

[Afbeelding: shark-quest.jpg]

Als je een voor automobilisten zichtbaar vlaggetje wil hebben; maak er een waarop een duidelijk zichtbare bezooka staat.

Niels, pang, van der Wal
De verrijking zit in de beperking
Zelfbouw, M5blueglide, M5 lowrace (crmo), M5 lowracer (carbon), Quest 20", Quest 26", M5 Medium racer (prototype) Quest 26" (carbon), M5 Medium racer, DF, Snoek
Antwoord }


Berichten in dit topic
RE: To vlaggetje or not to vlaggetje, that's the question. - door Niels van der Wal - 08-Jun-2023, 07:23 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Ja, ze lopen daar ec...Jeroen S — 10:58 AM
Spammers
Daar heb ik een long...365cycle — 10:46 AM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Hé leuk...Wim -de roetsende — 02:56 AM
LEL 2026
Ja voor mij was het ...Arend-Jan — 11:11 PM
LEL 2026
Heej, ik was ook tie...Tijanus — 11:07 PM
LEL 2026
Sorry, time and ...TimSch — 09:59 PM
Medeliggers onderweg
Zondagochtend rond 1...Willeke_IGKT — 09:56 PM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Ik had er gisteren e...Willeke_IGKT — 09:51 PM
Spammers
Eerst even leeggeget...Jeroen S — 09:22 PM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Ik had er vandaan ni...Jeroen S — 09:20 PM
LEL 2026
Op de 3e plaats. Marten — 09:15 PM
Betaalbare Quest
We dwalen wat af. Ma...Jeroen S — 08:59 PM
LEL 2026
Als het qua tijd...LigfietsWilsum — 08:45 PM
Velgen, velgen en oh ja, velgen.
Ja Tenzij je dus oo...Arend-Jan — 07:37 PM
Spammers
Nee dit. 365cycle — 07:14 PM
Velgen, velgen en oh ja, velgen.
Dus wat jou betreft ...blokdoorn — 07:04 PM
Velgen, velgen en oh ja, velgen.
Mijn qv heeft heerl...Arend-Jan — 06:03 PM