Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Verlichting: accu, batterij of naafdynamo?
#8
(24-Jul-2023, 07:36 AM)Roepers schreef:
(23-Jul-2023, 05:59 PM)Joop99 schreef: We hebben in NL een uitdaging erbij die niet standaard wordt geleverd door de leveranciers van trikes en soms ook velomobielen. In de wet staat dat wij met twee voorwielen ook twee koplampen moeten hebben, de plaatsing daarvan moet symmetrisch links en rechts van het midden.
Je kunt zonder rijden, maar bij ongunstige omstandigheden en in de avond/nacht kun je dan niet rijden, doe je dat wel dan kun je een boete tegemoet zien.

Volgens mij wordt er al meer dan 20 jaar door velomobilisten met 1 koplamp door het donker gereden. Hoeveel zouden er bekeurd zijn omdat ze met 1 koplamp reden? Ik heb er nog niet over gelezen, dus ik vermoed dat het nog niet is voorgekomen. Maar misschien heeft iemand hier die ervaring wel opgedaan.

Groet,

Marco

Ik heb het altijd al vreemd gevonden dat er fietsen verkocht worden in Nederland die niet aan de Nederlandse wetgeving voldoen. Gelukkig woon ik tegenwoordig in Duitsland en moet mijn vm voldoen aan de duitse wetgeving. Voor elk wiel aan de voorkant moet er een lamp zijn binnen 40 cm in het horizontale vlak. Hierdoor kan mijn enkele lamp voor beide wielen gelden.

De redenering dat het ok is als er niet voor bekeurd wordt leidt bij mij tot de conclusie dat het ook ok moet zijn bij alle andere overtredingen die niet bekeurd worden. Elke keer als bijvoorbeeld iemand door rood rijdt en niet bekeurd word is ok. Dat is nogal rechtlijnig, maar zo ben ik nou eenmaal. Dit is mijn persoonlijk gevoel en geen veroordeling naar mensen die deze conclusie niet trekken. Het enige is dat ik die mensen niet begrijp.

(24-Jul-2023, 07:59 AM)365cycle schreef: 1x een opmerking over gehad, in m'n Milan had ik de oude lichtsetup en die had wel 2 koplampen. Is nog altijd te krijgen op speciaal verzoek. Dat voldeed aan de wet. De Quatrevelo is nog altijd conform regels. 


Ik ben geen QV-expert, maar voor zover ik weet heeft de QV 2 achterlichten. Dat zou dan niet conform de wet zijn.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
Verlichting: accu, batterij of naafdynamo? - door Joop99 - 23-Jul-2023, 05:59 PM
RE: Verlichting: accu, batterij of naafdynamo? - door datakneder - 24-Jul-2023, 08:06 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 5 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vervangende 20 inch wielkappen?
Als je wieldoekj...EricZeep — 09:52 PM
Vervangende 20 inch wielkappen?
Als je wieldoekjes...Willeke_IGKT — 09:43 PM
Nieuwe Quest 3.0
Zou heel netjes zi...Hardloper — 09:30 PM
Nieuwe Quest 3.0
Zou heel netjes zijn...Arend-Jan — 09:23 PM
Bikepacking overnighter met de M5 Lowra...
Ik heb ooit een stel...Jeroen S — 09:20 PM
Zomercompetitie 2026
Die in Tiel neem ik ...Hardloper — 08:58 PM
wat ze zeggen
Laatst een oude da...Boyd Maduro — 08:46 PM
Zomercompetitie 2026
Na een mooie winterc...Boyd Maduro — 08:26 PM
wat ze zeggen
Op het Duitse Foru...Bob Hagendijk — 07:50 PM
Vervangende 20 inch wielkappen?
Als je wieldoekjes...EricZeep — 07:47 PM
wat ze zeggen
Vanmiddag achter me,...Willeke_IGKT — 07:14 PM
wat ze zeggen
Mijn CHR heeft een v...ZoefZoef — 06:33 PM
wat ze zeggen
Laatst een oude dame...Frutsel — 06:00 PM
Bikepacking overnighter met de M5 Lowra...
Mooi, vooral die vin...De tovenaar — 05:28 PM
Bikepacking overnighter met de M5 Lowra...
Mooi ritje en mooie ...Fietsbennie — 04:55 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Zal er ook een mooie...Hardloper — 04:52 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Alle door ons in opt...Willeke_IGKT — 04:44 PM