Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieuwe gebruiker van het forum + mijn eerste ligfiets
#10
Hoi iedereen!

Bedankt voor de warme woorden, fantastisch om te zien dat dit forum actief is! Goede tips ook.

Ik heb de buis nadat ik hem gekocht heb verlengd (ik had voor de zekerheid al een imbus zakmes, spuitbus siliconenspray voor de derailleur en een flesje kettingolie in mijn rugzak meegenomen toen ik de fiets kwam ophalen in Lierden). De trapas buis zat al op maximale lengte op dat moment maar was nog te kort (ik kwam toevallig in Apeldoorn iemand tegen die zelf ook een ligfiets bezat samen met haar echtgenoot en daar kwam ik erachter dat hij simpelweg te kort is qua afstand zitstoel en trapas).

Wie zou mij kunnen helpen met het vinden van een langere trapas buis voor de Optima Dingo? Ik besef dat het een risico was om met een tweede handsje te beginnen maar hoop toch dat er een oplossing is zodat ik hem ook echt kan leren gebruiken (ik val dus om doordat mijn benen niet op de optimale stand kunnen trappen).

Doordat ik dus een fervent Pinarello racefiets gebruiker ben en ook alle racefietsen zelf onderhoud en afstel (bikefit light zeg maar waar ik per fiets n.a.v. youtube video's en bikefit websites de optimale houding probeer in te stellen) aangezien de Pinarello racefietsen allemaal een verschillende bouw en frame maat hebben, de Pinarello FP3 van Carbon heeft een veel grotere reach met een kleiner framemaat (lengte trapas tot bovenkand zadelbuis) dan de metalen Pinarello Sestriere en de Aluminium Pinarello Cross (cyclocross racefiets) bijvoorbeeld. Hierdoor heb ik de hoop dat het tóch moet lukken met wat hulp m.b.t. de gisteren gekochte ligfiets.

Een compleet langere trapas buis zou het beste zijn (ik schat dat ik 10-15cm erbij moet hebben) of dat iemand misschien weet hoe je dit met laswerk kan verlengen (Tig las klus?). Dit was ook de reden aanvankelijk om een tweedehands fiets aan te schaffen zodat ik ook wat financiële ruimte heb om er aan te verspijkeren zeg maar (juist omdat het onderhouden van 5 Pinarello's naast mijn werkzaamheden als fotograaf als een rib uit mijn lijf zijn momenteel).

Ik hoor het graag van jullie!
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle , Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Nieuwe gebruiker van het forum + mijn eerste ligfiets - door ARCUS1200 - 13-Dec-2023, 05:27 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
speling verende voorvork M5 shockproof
Interessant wel. Mog...ZoefZoef — 12:54 AM
speling verende voorvork M5 shockproof
Enigzins gedateerde ...liggende daan — 11:51 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Niets ernstigs, vo...ZoefZoef — 10:26 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Zeker mooi hier, van...gideon — 08:58 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Tip Buurserzand of H...Fietsbennie — 07:42 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
ja Buurse, camping “...gideon — 06:39 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
 camping bij Buurz...Bob Hagendijk — 06:31 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Sterkte Gideonaut. ...Hardloper — 05:58 PM
LOL
Ik fiets straks va...Wim -de roetsende — 05:56 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Niets ernstigs, voor...Gideonaut — 05:52 PM
LOL
Ik fiets straks van ...Niels van der Wal — 05:42 PM
LOL
Gelukkig zit ik mome...gideon — 04:33 PM
LOL
Geen druppel regen...Frutsel — 04:20 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Maandenlang werk on...ZoefZoef — 04:08 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Maandenlang werk o...Willeke_IGKT — 03:20 PM
LOL
Vandaag een gedeelte...Wim -de roetsende — 03:20 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Maandenlang werk ong...Gideonaut — 02:36 PM