Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ervaringen met de trike in het Boheemse Woud.
#10
Wat mij altijd voor ogen heeft gestaan tijdens het werk aan mijn eigenbouw trike, is comfort, veiligheid en ruim inzetbaar, ook in de winter.
Nu zijn de winters hier ook niet meer wat het geweest is , maar een maand geleden was er veel sneeuw, en zon en min temperaturen, dus de weg was meer een ijspiste, toch  een rit naar de stad, 27 km, om inkopen te doen, alles ging goed, wel voorzichtig natuurlijk, op sommige plaatsen komt water v d rotsen wat dan op de straat bevriest, wat dan hobbelig wordt, maar door de nieuwe 4 zuiger achterrem v shimano, kun je fijn doseren zonder te blokkeren.
Rondom heb ik Swalbe maraton banden opliggen, en dat blijkt ook in de winter voldoende, nauwelijks slip v h achterwiel bergop, dus extra winterbanden hoeft niet.
Veiligheid ; mij valt op dat automobilisten zich niet of nauwelijks proberen er zich tussen te wringen bij een tegenligger op de andere weghelft, door het dakje en het hoog gemonteerde achterlicht ben je beter ziichtbaar, ik ga ook niet uiters rechts rijden, waar het wegdek soms slecht is, maar eis mijn plek op/
De hoogst genoteerde snelheid is 28 km/ h , met een briesje in de rug, meestal blijft het op 24 - 25 km steken, daar ben ik tevreden mee, want mijn gemiddelde snelheid, is veel hoger dan vroeger op de fiets.
Deze week een paar ritten naar de apotheek,  32 km, dus heen en terug rond 65 km, twee  ritjes moeten maken, want tabletten niet op voorraad, dus 130 km voor een paar tabletten, zo is het leven op het land.
Door storm en regen kon ik uitproberen hoe stabiel is de trike, wel een paar keer op een open vlakte hevige zijwind, maar met een kleine stuur correctie geen probleem, ook regen is niet echt een probleem, voor is een gebogen zonnepaneel waar de benen onder zitten, een regenscherm in twee delen, onderste op het zonnescherm, bovenste opklapbaar aan het dak bevestigd, daar tussen een opening van 13 cm, voor vrij zicht, komt wel wat regendruppels door maar niet echt een probleem, alleen bij de voorwielen spat wat water op, dat onder tegen je bovenbeen komt, en tegen de zitting, dat moet ik nog oplossen.
Meen dat Jeroen al eens schreef, dat wanneer je met hogere snelheid onderweg wil zijn, je de besturing en remmen, kortom de wegligging perfect moet hebben, daar kan ik aan toevoegen, ook gewicht kan een probleem worden.
De trike weegt rijklaar , met accu's,  twee motoren, twee zonnepanelen rond de 55 kg, sommigen denken misschien'dat is veel ? maar ik kan verzekeren, door de goede balans, achtervering, en stuureigenschappen, merk je daar tijdens het rijden niets van, door meer druk op het achterwiel door accu's e.d. is remmen zelfs veiliger, dus het heeft lang geduurd, maar vanwege het resultaat ben ik een tevreden mens,  groet uit het Boheemse Woud. 
,
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Ervaringen met de trike in het Boheemse Woud. - door PlantageBohémien - 09-Feb-2024, 07:15 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
Vandaag (en gisteren...Boyd Maduro — 10:53 PM
Medeliggers onderweg
Arend-Jan is vandaag...365cycle — 10:49 PM
Milan 4.2
Ja, zo'n laagje glas...Jeroen S — 10:11 PM
Banden, banden en nog eens banden
Nu 1600 km met dez...365cycle — 10:01 PM
Milan 4.2
Ja, in de aluminium ...Arend-Jan — 09:31 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Vandaag voor het eer...Jeroen S — 09:29 PM
Beschadigde Thor Dolphin tailbox
Hoe snel wil je er v...Boyd Maduro — 08:36 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Omdat ik net nu he...365cycle — 07:21 PM
Beschadigde Thor Dolphin tailbox
Als er verder geen i...Bob Hagendijk — 07:01 PM
Beschadigde Thor Dolphin tailbox
............. Alm...Oscar f1 — 06:31 PM
Beschadigde Thor Dolphin tailbox
Ik denk dat er nog...Bob Hagendijk — 02:39 PM
Beschadigde Thor Dolphin tailbox
In welke stad woont ...Oscar f1 — 10:41 AM
Optimalisatie van een WAW.
Katanga onderzoekt d...benparke — 10:32 AM
Beschadigde Thor Dolphin tailbox
Ik denk dat er nog w...Jeroen S — 08:04 AM
Milan 4.2
Je hebt nog wat meer...Jeroen S — 08:01 AM
Banden, banden en nog eens banden
Voor de Brompton is ...Jeroen S — 07:47 AM
Wanneer ketting vervangen bij behoud ca...
Tsja, "de ketti...Tijanus — 11:44 PM