Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ligfiets adviesorgaan van/door Meindert Valenteijn
#12
(21-Feb-2024, 08:43 AM)HugoW1975 schreef: Een velomobiel zou ik graag hebben, de investering is voor mij niet te maken, laat staan verantwoorden. En zo vele met mij, denk ik.
Hugo

Het grootste probleem is eigenlijk de eerste aanschaf. Dus eerst even heel ouderwets/modern/hip sparen. 
Ik heb mijn financiële aanpak hier al eens eerder uitgelegd.

Bij ons komt het geld niet met bakken binnen. Ik in het onderwijs, zij in de zorg.

Ik leg iedere maand €200,- opzij (zoveel kostte ooit mijn autootje p/m dat ik juist verkocht om de fietsen te kunnen betalen), daardoor spaar ik €2400,- per jaar. Na 5 jaar heb je een nieuwe vm of na 3 jaar al een hele mooie tweedehandse of na 2 jaar een iets minder mooie of na 1 jaar een beetje een oude waaraan je zelf moet gaan klussen.

Van die €200,- per maand betaal ik na de aanschaf al mijn onderhoud, fietsspullen, fietskleding, enz. enz.
En dan kan ik ook nog om de 5 jaar een nieuwe vm kopen, want mijn 'oude' heeft nog een hele flinke restwaarde en ik kan als ik dat wil tussendoor ook nog andere ligfietsen kopen en verkopen.

Wij leven redelijk sober. Gaan niet duur uit eten, niet iedere maand naar het theater, gaan weinig op vakantie, doen geen gekke dingen met de boodschappen, doen niet ieder weekend een koffietje en een lunch in de stad, enz. enz.

Op deze manier kan het bij ons. Het is volgens mij simpelweg een keuze, vooral als het geld niet met bakken tegelijk binnen komt.
Oh ja, we hadden ook nog jarenlang 3 studerende dochters waarvoor wij het collegegeld e.d. betaalden, maar niet hun huur.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Hoekie , Raymond , Willeke_IGKT , 365cycle


Berichten in dit topic
RE: Ligfiets adviesorgaan van/door Meindert Valenteijn - door Wim -de roetsende - 21-Feb-2024, 10:00 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Kilometer topic
Voor mij een goede m...arnovelo — 08:55 PM
Kilometer topic
Juni was goed voor 1...Tijanus — 06:52 PM
Kilometer topic
Niet heel veel fiets...Bobslee — 05:57 PM
Mijn "nieuwe fiets"
Na een paar keer gef...GHOOGEN — 05:16 PM
Kilometer topic
Met 2784 km in jun...365cycle — 03:39 PM
Kilometer topic
Slechts 211 km in ju...bjscharp — 03:13 PM
VRAAG: Speling Veersysteem Challenge Fu...
Mooi verhaal, le...Jeffrey Leeflang — 01:36 PM
Kilometer topic
Juni is met een voor...Hoekie — 12:09 PM
VRAAG: Speling Veersysteem Challenge Fu...
Hey allemaal, D...Jeffrey Leeflang — 12:08 PM
Milan 4.2
Dat ziet er goed uit...Jeroen S — 11:53 AM
Milan 4.2
Ok, kleine update, b...Arend-Jan — 10:48 AM
Ritjes van Atrike
Zo prachtig, zo'n  f...Roepers — 10:18 AM
Kilometer topic
In juni 1073 km gefi...Roepers — 08:20 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
...omdat er ontzette...LigfietsWilsum — 07:58 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
...omdat mijn cadans...LigfietsWilsum — 07:57 AM
Kilometer topic
In schril contrast ...LigfietsWilsum — 07:43 AM
Kilometer topic
In schril contrast m...TimSch — 07:42 AM