|
RIVM maakt zich zorgen: Nederlanders zijn flink minder gaan bewegen
|
Berichten: 6.906
Topics: 127
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 14682
11513 x bedankt in 5485 berichten
(27-Mar-2024, 11:28 AM)Bob Hagendijk schreef: Misschien kan je ze beter juist examen laten doen op de fiets waarop ze normaal ook fietsen, dan heb je een situatie die realistischer is. Het is niet aan scholen of VVN om te bepalen waarmee kinderen naar school komen, wat mijn of hun mening er ook over is. Klopt, maar misschien is dat wel aan onze overheid: op zich zou ik wel voor een verbod op E-bikes tot bijvoorbeeld 12 jaar zijn.
Uitzonderingen? Prima. Maar gewoon fietsen is in mijn ogen een essentieel onderdeel van de sportieve ontwikkeling van een kind:
- Ze bouwen er een basisconditie mee op (bij normaal fietsen is de hartslag van mijn kind vaak rond de 130 bpm, ten opzichte van een hartslag van 180-190 bij hardlopen en zijn RHR van ~75. Die hartslag haalt hij dus iedere dag even, als hij straks naar de middelbare school gaat waarschijnlijk wat langer dan nu.
- Ze leren ermee doseren, en leggen daarmee ook mentaal een duursportbasis. Ik zag het vanochtend nog: We waren aan de late kant, ze gaan naar een schoolreisje en er moest dus stevig gefietst worden om toch op tijd te komen. Zo jong als ie is houdt hij even actief rust wanneer de wind geblokkeerd wordt door een lange rij huizen, zodat hij daarna weer wat meer pit heeft om tegen de wind in te beuken, en ook het klimmetje dat in onze route zit gaat hij heel doordacht mee om.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
|
| Berichten in dit topic |
RE: RIVM maakt zich zorgen: Nederlanders zijn flink minder gaan bewegen - door 365cycle - 27-Mar-2024, 11:39 AM
|
Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|
Nieuwe berichten
|
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
| ..een inschatting to...Hoekie — 11:00 PM |
|
Bülk Distance
|
|
De mk1 is ook lich...Hoekie — 10:51 PM |
|
Bülk Distance
|
| Ik sprak met een vri...benparke — 08:52 PM |
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
| Een mooi rondje over...gideon — 08:16 PM |
|
Kilometer topic
|
| Gisteren de 8000 doo...Willeke_IGKT — 07:23 PM |
|
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
|
| In dit topic staat o...Wim -de roetsende — 04:59 PM |
|
Bülk Distance
|
| Mijn 5 centen, ja, d...Hoekie — 04:21 PM |
|
Bülk Distance
|
| Is het gehele nut ni...Gideonaut — 03:43 PM |
|
Bülk Distance
|
|
Ik weet niet hoe d...benparke — 02:28 PM |
|
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
|
|
Overbelasting is va...Niels van der Wal — 09:38 AM |
|
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
|
|
Het lijkt dat ik...Wim -de roetsende — 08:34 AM |
|
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
|
| De zelfgemaakte stan...Martin van Mourik — 01:19 AM |
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
| Succes morgen, 350 k...Jeroen S — 11:13 PM |
|
Bülk Distance
|
| Ik weet niet hoe dit...Jeroen S — 10:54 PM |
|
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
|
| Alle lagers opnieuw ...rolrek — 10:52 PM |
|
Fietsen van Wim
|
| De vroege DF had sta...365cycle — 10:41 PM |
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
| Ik morgen een 300km ...blokdoorn — 09:31 PM |
|