Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petitie tegen verbod ligfietsen ( en tandems ) in de trein.
#82
Laten we eens kijken wat de NS er zelf over zegt, op https://www.ns.nl/reisinformatie/fiets-in-de-trein.html

Citaat: Aangescherpte voorwaarden per 1 juli 2024

De laatste jaren zijn er meer soorten fietsen bijgekomen. Veel fietsen zijn groter geworden en nemen daardoor meer plek in. Om het reizen met fietsen in de trein voor iedereen soepel te laten verlopen, worden de voorwaarden vanaf 1 juli aangescherpt.
Wat verandert er?

Vanaf 1 juli zijn tandems en ligfietsen alleen nog toegestaan als hulpmiddel voor reizigers met een beperking. Een ingevouwen vouwfiets mag straks alleen gratis tijdens de spits en daluren mee, zolang deze ingevouwen binnen de afmetingen van 45 cm breed x 86 cm lang x 80 cm hoog valt. De vouwfiets moet bij het in- en uitstappen van de trein ingevouwen zijn. Grotere en uitgevouwen vouwfietsen zijn alleen bij voldoende plek met een Fietskaart Dal in de daluren toegestaan.



OK, dus de redering van de NS is (denk ik) : "Er zijn bakfietsen bijgekomen, en daarom (???) moeten de ligfietsen weg". Ik zie de logica niet, en in de volgende zin wordt die logica nog verder ondergraven: "Het wordt vol in de trein, daarom mogen ligfietsen niet; maar een grote, uitgevouwen vouwfiets mag wél."

- dus kennelijk gaat het helemaal niet om volume dat in de weg zit. Wat dan wel het motief is? Geen flauw idee.


Ik lees in de nieuwe voorwaarden (https://www.ns.nl/binaries/_ht_171751078...i-2024.pdf ) ook iets boeiends:

"Een compleet ingevouwen vouwfiets mag gratis worden meegenomen....als....:
• ingevouwen maximaal de volgende afmetingen heeft:
- breedte maximaal 45 cm
- lengte maximaal 86 cm
- hoogte maximaal 80 cm, en ....."

Met andere woorden: de NS begrijpt hier opeens wél dat het draait om het volume van de fiets! Waarom dat dan niet toegepast bij ligfietsen? En waarom dat lulverhaal dat fietsen "steeds groter" worden? Gaat dat over ligfietsen? Nee, ik vermoed over fatbikes, e-bikes enz.

Het riekt steeds sterker naar een onredelijk bezwarende voorwaarde van een monopolist.


Het boeiende is trouwens dat in de Algemene Voorwaarden van de NS (https://www.ns.nl/binaries/_ht_170185329...en-avr.pdf) een ligfiets gewoon een fiets is. Ik heb dat stukje even vet gemaakt.

5.4 Welke voorwaarden gelden voor uw fiets en andere vervoermiddelen?
Onder voorwaarden mag u uw fiets meenemen in de trein. NS maakt daarbij onderscheid tussen a) opgevou-
wen vouw- fietsen, rollators, scootmobielen en rolstoelen, en b) fietsen, waaronder ook ligfietsen, tandems en
gedemonteerde fietsen worden verstaan
Lig: Challenge Taifun | Fix: OnOne | Vouw: Dahon Bullhead
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Petitie tegen verbod ligfietsen ( en tandems ) in de trein. - door PieterTrapt - 07-Jun-2024, 03:09 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 3 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ziet er super uit Gi...365cycle — 11:07 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik was gisteren blij...Gideonaut — 11:03 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Welke plakkertjes ...Gideonaut — 10:54 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
blijkt dat ik verg...Wim -de roetsende — 10:36 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
jawel maar hij liep ...Gideonaut — 10:15 PM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Ivm deelname aan LEL...Peter de Rond — 09:48 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Uur bezig geweest ...ZoefZoef — 09:40 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Uur bezig geweest om...Gideonaut — 09:12 PM
Medeliggers onderweg
Er rijdt hier in d...Wim -de roetsende — 08:02 PM
Experiment met maximumsnelheid op fiets...
Stel u voor: een w...365cycle — 06:54 PM
jaren 50 zelfbouwligfiets
Als je die koopt k...Steefvan — 06:20 PM
jaren 50 zelfbouwligfiets
Als je die koopt kri...Fietsbennie — 05:52 PM
Van 155 naar 170 (Cranks)
Misschien heeft he...datakneder — 03:47 PM
Experiment met maximumsnelheid op fiets...
Die woonwijken hebbe...Willeke_IGKT — 03:44 PM
Van 155 naar 170 (Cranks)
Na ervaring met 170,...Hoekie — 03:33 PM
Experiment met maximumsnelheid op fiets...
Geloof het of niet...Atrike — 03:32 PM
Experiment met maximumsnelheid op fiets...
Een handboek vol r...Snoek043 — 03:30 PM