Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stelling: Fietsen op een enkelsporige ligfiets is het enige echte ligfietsen!
#42
Toch worden er nog wel wat tadpoles en velomobielen verkocht.  Het aantal tweewielers is zelfs vergeleken met het aantal tadpoles laag.

Ik denk dat  een nieuwkomer op een tweewieler  meer moet wennen. Je fietst over het algemeen er zo op weg, maar voordat  je ontspannen op een tweewielligfiets zit dat duurt best wel een tijd. In die periode vallen de snelheden ook tegen.  Snel willen zijn en ontspannen op een ligfiets rijden zijn sowieso wat tegengesteld.

Ik heb mij daarom altijd wat verzet tegen de benadering van Bram Moens. Je hoeft helemaal niet snel, maak de ligfiets je eigen geniet van zijn rijeigenschappen. Merk hoe forse tegenwind toch duidelijk minder effect heeft. Probeer eens korte rondjes te draaien. Probeer tussen de hekjes te slalommen. Neem dat idiote smalle fietspad met die bruggetjes met een enkele leuning. Geniet van de ligfiets en het uitzicht en voel hoe de fiets je door het landschap heen draagt. 

Dit is eigenlijk mijn manier van ligfietsen. De meerwaarde van tweewielligfietsen boven de tadpoles en de velomobielen zit hem erin dat vele fietspaden alleen voor tweewielers zijn bedoeld en zelfs dan nog aan de smalle kant. En plat door de bocht gaan op een ligfiets is ook heerlijk.  

Wat een ook een factor zou kunnen zijn, is de vergrijzing. Ligfietsers uit de jaren negentig worden ouder en kiezen daarom voor een tadpole. Nieuwe generaties worden maar weinig geconfronteerd met  ligfietsen in het algemeen en tweewielers in het bijzonder. Vooral de velomobielen vallen op. Tweewielers zien ze toch erg weinig en waar kun je ze kopen?


Groet,

Marco
Antwoord }


Berichten in dit topic
RE: Stelling: Fietsen op een enkelsporige ligfiets is het enige echte ligfietsen! - door Roepers - 03-Sep-2024, 09:03 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Banden, banden en nog eens banden
Heb geen rolweerstan...Hoekie — 06:50 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
Eigenlijk zouden rot...PieterTrapt — 06:24 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Beide ogen slechts...365cycle — 06:21 PM
Banden, banden en nog eens banden
En de 42-406 weer ...365cycle — 06:14 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
Het is belachelijk...365cycle — 05:50 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
Heftige ervaring...blokdoorn — 04:58 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
Heftig verhaal, goed...GHOOGEN — 04:45 PM
Banden, banden en nog eens banden
..dat de 35-349 CC...Hoekie — 04:34 PM
Overspuiten van een velomobiel
Deze meneer is t...Snoek043 — 04:27 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
Het is belachelijk ...Snoek043 — 04:12 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
...kijk voor de ...GertBr — 03:11 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
Het is belachelijk d...Willeke_IGKT — 02:55 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
..mn ogen nog vrij g...ZoefZoef — 02:51 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
Er gaan stemmen op ...Snoek043 — 02:29 PM
Getuige van aanrijding wielrenner
Zeker als vrachtverk...365cycle — 02:19 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Loctite ja! ik was...365cycle — 02:13 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Mijn WAW is 20 jaar ...Gideonaut — 02:11 PM