Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen Noord.
#3
(16-Feb-2025, 09:05 PM)Willeke_IGKT schreef: Op dit moment ben ik vooral bezig met de route door Rotterdam en door België. 
Ik hoorde van Arend Jan dat er een leuke tunnel is in Rotterdam. Maar ik heb niet onthouden welke tunnel.
We hebben er meerdere:
Beneluxtunnel: Ligt ten Westen van Rotterdam, sluit vanuit jou gezien Vlaardingen aan op Pernis. De gewone buis heeft een lift en een roltrap, maar die is al tijden dicht. Er is een pendeldienst, maar als je de ingang voorbij rijdt kan je rechtsom naar de brommerbuis. Die is vrij geleidelijk dus als je zorgt dat je omlaag wat extra vaart maakt kom je redelijk soepel boven. Vanaf daar richting Brugge is denk ik het fijnst via de Botlek en de Hartelbrug, en dan zo westelijk mogelijk rijden (N57), helemaal naar Vlissingen. Daar heb je dan het veer naar Breskens etcetera. Dat veer is niet zo snel maar verder rijdt Zeeland heerlijk door.
Heinenoordtunnel: Om hier te komen moet je één van de bruggen in Rotterdam hebben; de Erasmusbrug of de Brienenoordbrug. De Erasmusbrug ligt in de stad maar is een minder pittige klim; de Maastunnel is er ook nog, maar die ligt dusdanig in de stad dat je daar geen plezier aan gaat beleven. Om bij de Brienenoord te kunnen moet je ook een stukje stad rijden of wat flink naar het Oosten uitwijken (in het eerste geval - bekijk de OBT-route nog eens, dan ben je er al bijna en met een beetje mazzel kan je nog even sightsee-en op de Watertorenweg), en de klim is ook vrij pittig, maar daarna zit je wel op een heerlijk fietspad naar Barendrecht. De Heinenoordtunnel heeft zoals ik elders al schreef een beetje een U-vorm, zeker beladen wegen de laatste loodjes het zwaarst. Als ik geen zin had ging ik daarom altijd via de brommer-/busroute de tunnel in. De hekken zijn vrijwel altijd open, dus tussendoor kan je dan nog de fietsbuis in schieten. De eerste keer zou ik dat direct voor het in gaan van de tunnel doen, net voor het donker wordt linksaf door het witte hek. Aan het andere kant kan je dan de lift pakken, wel zo comfortabel Big Grin Vanaf dit punt - of nee, zelfs vanaf de Brienenoord - heb ik een hele fijne, snelle route voor je tot in ieder geval Middelburg, Vlissingen zou ik even moeten zoeken. Volgens mij is er geen snellere manier om vanuit Zeeland de Westerschelde over te steken dan vanuit Walcheren; De tunnel is niet voor fietsers, en je kan via Antwerpen maar dat stuk West-Brabant waar je dan door moet is in mijn ervaring echt een kinderkopjesfeest.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen Noord. - door 365cycle - 16-Feb-2025, 10:31 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vermogensmeter: enkel of dubbel?
Tis de bedoeling n...Hardloper — 09:45 PM
Antipolarisatieplek
Ik denk dat de grafi...Hardloper — 09:42 PM
Antipolarisatieplek
Wie wil me wil berei...blokdoorn — 09:36 PM
Antipolarisatieplek
Probeer eens Calib...Hardloper — 09:29 PM
Hork van de dag
Deed dit twee weken ...blokdoorn — 09:23 PM
Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen...
Die pont is ook voor...Lopopodium — 08:09 PM
Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen...
Ik zou sowieso de ...Willeke_IGKT — 08:04 PM
Kilometer topic
Januari 795km, eigen...LigfietsWilsum — 07:59 PM
Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen...
Ik zou sowieso de po...Lopopodium — 07:30 PM
Vermogensmeter: enkel of dubbel?
Het helpt ook om te ...Frutsel — 06:51 PM
Hork van de dag
Als ik me niet ver...Wim -de roetsende — 06:30 PM
Podbike Frikar failliet?
Ja, het verhaal klin...365cycle — 06:07 PM
Antipolarisatieplek
Zo heb ik ook geprob...365cycle — 06:03 PM
Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen...
Ik heb net nogmaals ...Willeke_IGKT — 06:02 PM
Hork van de dag
Deze vond ik hier ...365cycle — 06:00 PM
Remmerij
Ok, update: mijn rem...Arend-Jan — 05:22 PM
Pontjes en andere manieren om water ove...
Ik heb in de afgelop...Willeke_IGKT — 05:15 PM