, 10:35 PM
(, 05:47 PM)Merijn schreef: Er is zover ik kan vinden geen onderzoek waaruit blijkt dat een helm fietsen gevaarlijker maakt.In een ander topic ben ik bezig geweest met de normen om daar de vinger achter te krijgen wat het nu voorstelt. Ik kan je nu al verklappen dat er geen onderzoek komt of fietsen met een helm gevaarlijker is dan fietsen zonder helm. De argumentatie die wordt gebruikt is dat het te veel geld kost (?, zullen we eens de problemen kapitaliseren?).
Ook heb ik nooit een antwoord gekregen op welke helm nu het beste is voor een drie of een vierwieler. Want deze voertuigen blijken niet bekend bij die gepubliceerde normen. Wel is er een tekst die zegt dat drie- en vier wiel fietsen gelijk worden getrokken met twee wiel fietsen. Pardon?, de steller daarvan begrijpt dus niets van hoe een twee wiel fiets beweegt en hoe een drie wiel- en een vier wiel fiets beweegt en dat, om maar een voorbeeld te noemen, bij de laatste het niet mogelijk is om om te vallen als de fiets bijvoorbeeld stil staat.
Het meest onthutsend vind ik dat de maximale snelheid bij de NTA8776 norm, waarmee getest wordt, 23,4km/u is. De speedpedelec gaat heel veel harder. De maximale snelheid bij de EN1078 norm waarmee getest wordt is 19,5km/u. En dat moet alles dekken? Ik heb er zo mijn twijfels bij.
Ik heb van de betrokken ondernemingen en overheden nog nooit een verklarende tekst gekregen waar je als gebruiker nu op moet letten. Kijk maar naar de stikkers is over het algemeen het antwoord als je al antwoord krijgt. Ik ben dus ook gestopt omdat ik geen antwoorden krijg op mijn vragen, ik was te lastig. Een rolletje met stickers is zo besteld, dus wat zegt dat nu? Voorbeelden hoe zo'n sticker er uit moet zien zijn er ook niet. Ook ben ik er achter gekomen dat buitenlandse fabrikanten geen benul hebben van de Nederlandse wetgeving, dat is leuk te testen met die achterlichten op de helm. Automatisch gaat deze op mijn helm knipperen als ik hem in de stand zet waarmee dat achterlicht bepaald wanneer het achterlicht aan moet. Dit nog even los van dat de fiets per achterwiel maar één achterlicht mag hebben. Ook is het opvallend dat men geen kennis heeft van welke fietsen er zoal in Nederland rondrijden. Als ik het over trike heb denken ze aan die motoren, meneer dat is een heel andere categorie. Dus de wet rond dit gebeuren mag van mij de prullenbak in, of je houdt de wet actueel of je stopt ermee, een tussenweg is er niet. Let wel, ELKE burger moet de wet kunnen lezen en begrijpen..., ahum...
Maakt een fietshelm het fietsen gevaarlijker? Ja, ik heb een Intercity Mips E-Bike Urban Helmet van MET Helmets. Ik heb deze gekocht bij mij in de buurt en hij was in de aanbieding omdat de helmen te lang "op de plank" hebben gelegen waardoor de gebruikerstijd wordt bekort. De vijf jaar houdbaarheid gaat namelijk onmiddellijk in na de productie, maar dan ligt de helm nog in de fabriek. Verder een mooie helm, niks mee mis en verder een compromis tussen luchtgaten en veiligheid.
De MET helm heeft MIPS en voldoet daarmee niet meer aan de norm, immers MIPS komt in geen van de twee normen voor (geldig voor alle helmen met MIPS, dus niet alleen voor MET). De MET helm is voor Speedpedelecs, ik heb daarvoor bewust gekozen omdat ik van de stickers en normen geen chocolade kan maken en de industrie en overheid daar ook geen klaarheid in willen geven. Als ik met de helm ga fietsen kom ik thuis met een kletsnat hoofd, vooral als het warmer is. Het gevaar is nu dat je vochtbalans te snel daalt waardoor je waarneming wordt beïnvloedt. Als dat aanhoudt kun je zelfs bewusteloos raken.
Dus bij warm weer blijft de helm op de kapstok liggen.
(, 05:47 PM)Merijn schreef: Goede voorlichting kan helpen om een beter afgewogen keuze te maken, en het helpt niet om alles dat je niet bevalt weg te zetten als “auto -lobby”. Oid.Daar heb ik om gevraagd, maar weer het argument over dat lamme geld. Zelfs de ANWB is er niet voor te porren en als ze iets publiceren kun je duidelijk lezen dat ze er niets van hebben begrepen. Er is een test geweest over fietshelmen en dan komt er een verrassend resultaat uit dat met twee normen de prijzen enorm fluctueren van iets van €30,- tot wel richting de €300,-. En dan gaan leuteren over frutsels die dat prijsverschil maken. Dus de frutsels kosten, gechargeerd ja, € 270,= in sommige gevallen. Dan moet er toch een lampje gaan branden?, nu ja, bij mij inmiddels doorgebrand. Voor mij puur commercie en niks veiligheid.
En het ontneemt de overheid niet de plicht om te zorgen voor goede fiets infrastructuur.
e-Orca 0099, ICE Adventure HD