12-Jun-2025, 10:40 AM
(12-Jun-2025, 09:56 AM)Bob Hagendijk schreef: Goede vraag, ik kan vanavond de posts splitsen. Heeft iemand een goed idee voor een topicnaam vwb rek/flexibiliteit aandrijflijn?Als je dat toch gaat doen reageer ik nog ff

(12-Jun-2025, 07:26 AM)Jeroen S schreef: Een getrainde fietser trapt ook best een behoorlijk gewicht. gemakshalve wordt er veel met lichaamsgewicht gerekend. Maar als je op een been gaat staat, stukje door je knie zakken en weer omhoog, is dat je maximale krachtsinspanning met je ene been? Denk het niet. Met meer lukt ook wel, en dan trekt je linker been niet eens mee.Klopt. Als ik echt voluit sprint trap ik met het ene been en trek ik met het andere. Na wat oefening voeg je daarmee zomaar een paar honderd watt sprintvermogen toe, wat heel nuttig is als er een wilde Arend-Jan probeert je in te halen.
Zelfs als ik dat doe voel ik dat ik me hard afzet tegen de rugleuning. Ik denk dat een ligfietser veel makkelijker veel kracht kan zetten dan een bukfietser, zelfs zoveel dat het riskant is voor je knieën. Ik zou best eens willen testen wat een sterke baansprinter voor vermogen zou kunnen trappen op een ligfiets/in een velo, maar dan het liefst wel in die van iemand anders.
(12-Jun-2025, 07:26 AM)Jeroen S schreef: In het geheel van de aandrijving en waar deze in gemonteerd is, is de ketting niet het onderdeel wat het meeste meegeeft.Dat kon er nog weleens voor zorgen dat de ketting langer heel blijft. Als een deel van de door ons mensen toch wat grillig afgegeven kracht al verdwijnt in het torderen van de boom, is dat kracht die niet op de ketting komt.
(12-Jun-2025, 09:56 AM)Bob Hagendijk schreef: Ik meen ooit te hebben gelezen dat een kort touw van dezelfde dikte bij dezelfde kracht minder snel breekt dan een lange versie. Iemand hier heeft daar vast de juiste wetenschappelijke onderbouwing bij. Dat kan bij een ligfiets invloed hebben tov een bukfiets.Dat kan ik me niet direct herinneren en nu zo ook niet even snel beredeneren. Denk overigens dat het bij een korte ketting niet heel veel moeilijker is - ik ben lang niet de enige waarbij dat lukt. Vraag me eigenlijk juist weleens af of kettingen voor racefietsen etc. voor grote, sterke wielrenners eigenlijk niet gewoon onderbemeten zijn.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.