Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toch weer meer last van de achillespees/onderkant kuitspier
#19
Ik kan je vertrouwensprobleem in specialisten goed voorstellen. Maar misschien kun je er ook op een andere manier naar kijken.

Een fietsenmaker heeft te maken met een product dat is opgebouwd uit componenten die binnen heel specifieke marges zijn gemaakt. Het is relatief eenvoudig om hethele zaakje te demonteren tot je iets tegenkomt wat in zijn ogen problemen kan geven en dat is dan ook weer eenvoudig te vervangen. En daarmee is het beroep van fietsenmaker behoorlijk gestandaardiseerd...

t.o.v. een medisch specialist. Die heeft te maken met een product dat heel veel ruimte geeft bij de productie en doorgaans moeilijk te demonteren is. Dus moet er vaker gegokt worden wat de oorzaak is en daarmee het bijbehorende remedie. Deze analogie doet mij trouwens denken aan een probleem dat ik met mijn auto had en voorlegde bij de garage. De reactie was nou dat kunnen we wel onderzoek, maar dat kost heel veel manuren om op die plek te komen en er is tegenwoordig zoveel electronica dat we niet vooraf gaan zeggen dat we het kunnen oplossen. Het product van de automonteur is nu ook moeilijk te demonteren en de kennis is niet meer mechanisch met nauwe marges, maar elektronisch met totaal onbekende marges.

Dit zal nog niet veel helpen, maar misschien het volgende wel. Je bent zelf degene met de meeste kennis over het produkt. Het produkt is dus ook niet een mens maar ben je zelf. Een medisch specialist is niet meer dan een tool die jij tot je beschikking hebt om in te zetten. En de specialisten zijn wel ontstaan in een produktieproces met 'nauwe' marges, zijnde de examens, maar die marges beslaan maar een heel klein deel van wat we van ze verwachten. Dus is er een enorm verschil in kwaliteit tussen specialisten. En het is aan jou om te bepalen of jij denkt dat deze ene specialist nuttig voor je kan zijn.

En ja, dat is k*t dat de mens zo slordig in elkaar zit. Daar kun je je over opwinden, maar dat zal niet veel helpen. Zeker niet voor je algehele gesteldheid.

En bedenk ook dat de specialisten waar je goede ervaringen mee hebt, zeer waarschijnlijk ook een gok genomen hebben en die bleek goed uit te pakken.

Tot slot is dit niet bedoeld om het gedrag van de beunhazen goed te praten. Mensen die een beenlengteverschil niet opmerken terwijl dat juist hun specialisme is is natuurlijk gewoonweg niet goed te praten. Maar bij de top-specialisten is er ook nog een hoop gokwerk om te zien wat bij jou wel en niet werkt.

Ik wens je heel veel succes met het vinden van die persoon die het juiste advies geeft.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Tijanus


Berichten in dit topic
RE: Toch weer meer last van de achillespees/onderkant kuitspier - door datakneder - 8 uren geleden

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Zijn wij velonauten, misschien toch een...
Is dit Daniël?...Wim -de roetsende — 05:45 PM
Brainstorming Tuna4
Net als in de QV...ZoefZoef — 04:58 PM
Brainstorming Tuna4
Net als in de QV k...Wim -de roetsende — 04:46 PM
Brainstorming Tuna4
Er was ooit een qu...Hardloper — 03:39 PM
Brainstorming Tuna4
Er was ooit een quad...Gideonaut — 02:59 PM
Doorfietsroutes
Als ze het nu net ...Niels van der Wal — 02:33 PM
Brainstorming Tuna4
Ik hoop dat er een...365cycle — 02:10 PM
Doorfietsroutes
Als ze het nu net al...Frutsel — 02:05 PM
Brainstorming Tuna4
Ik hoop dat er een v...Willeke_IGKT — 01:54 PM
Zijn wij velonauten, misschien toch een...
Ik heb m’n filmpjes ...Snoek043 — 01:24 PM
Zijn wij velonauten, misschien toch een...
Ik registreer mijn v...Hardloper — 12:19 PM
Brainstorming Tuna4
Goh wat is werk. Het...Hardloper — 12:14 PM
Brainstorming Tuna4
Ik denk dat je dubbe...365cycle — 12:05 PM
Zijn wij velonauten, misschien toch een...
Nee, ik gebruik de v...365cycle — 12:01 PM
Doorfietsroutes
Het is ook hoe je he...Fietsbennie — 11:56 AM
Zijn wij velonauten, misschien toch een...
@365 cycle: zijn dat...Snoek043 — 11:09 AM
Brainstorming Tuna4
Ik las in Ligfiets&a...Hardloper — 11:01 AM