04-Jan-2026, 04:39 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 04-Jan-2026, 04:44 PM door Twinbike.)
(04-Jan-2026, 04:06 PM)Willeke_IGKT schreef:(04-Jan-2026, 03:32 PM)Twinbike schreef: Klopt het dat de bovenbeen spieren meer worden belast bij het ligfietsen! Of is dat een kwestie van fiets afstelling?
Ik sta open voor tips! is dat heel anders dan bij een gewone fiets?
Ja, de spieren aan de voorkant/bovenkant bij fietsen doen meer werk.
Het zijn de knieën die aangeven of de afstelling van de fiets goed is, let goed op knie klachten.
Noodstops op open ligfietsen zijn geen probleem zolang je de voeten hebt kunnen los klikken.
Afhankelijk van de zithoogte en je stuur is het remmen en voeten omlaag, rechtop zitten gaat meestal vanzelf.
Bij lage snelheden op de kant gaan is het zelfs veilig om de voeten op de trappers te houden en de handen op het stuur als ze daarmee binnen de uiteinden van het stuur zitten.
Hogere snelheid vallen kan ook veilig zijn maar doorglijden blijft gevaarlijk.
Stoppen oefenen kan geen kwaad, zeker uit klikken op het juiste moment.
Bedankt Willeke voor de tips; ik heb geen knieklachten, en ga het starten en stoppen extra oefenen. Komt helemaal goed

(04-Jan-2026, 04:33 PM)ZoefZoef schreef:(04-Jan-2026, 02:50 PM)Hardloper schreef:(04-Jan-2026, 12:43 PM)Twinbike schreef: 1. Dat is een goede vraag; meer uit nieuwsgierigheid en de behoefte om sneller te gaan dan op mijn racefiets (wat momenteel nog niet lukt).
2. En ook aangestoken door de verhalen op jullie forum
Ik denk dat je ook eerst eens moet leren hoe je een noodstop maakt, voor je echt hoge snelheden gaat halen. Veiligheid voor alles.
Heel anders dan bij gewone fietsen is dat niet. Ik zou haast willen zeggen dat het juist een stuk makkelijker en veiliger is op een ligfiets. Op die gewone fiets kun je over de kop slaan als je voorwiel onverwacht blokkeert. Op een ligfiets moet je het wel heel bont maken als je dat lukt. Tenzij je bergaf gaat, dan is het wel mogelijk. Op het vlakke land? Nope. Bij elke fiets geldt dat je aan de remmen moet wennen en dat leer je echt heel rap.
Sneller gaan op de racefiets zou met enige oefening en ervaring wel moeten lukken. Je moet even de conditie opbouwen, gezien je je spieren iets anders gebruikt. Maar met een optima baron zit je goed. Die heeft 559 en 406-wielen eronder. Gooi er een setje CCU onder ipv je huidige banden en je pakt waarschijnlijk alweer een paar km/u extra op hogere snelheden.
Wat betekent CCU?
volgens Google is het hartbewaking, of komt het door de prijs van het product


