Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tips en trucs voor eerste ligfiets gevraagd
#18
(3 uren geleden)Hardloper schreef: Wat ik een beetje mis in onze adviezen is het achterwiel. Zover ik me heb verdiept in trikes, heb je de keuze uit een groot achterwiel / dezelfde achterwiel als de voorwielen. Corrigeer me als het niet klopt, voor bergen neem je beter het klein achterwiel. En tevens heb je dan minder reserve banden nodig.
De overbrengingsverhoudingen zijn anders, dat klopt. Het hangt natuurlijk ook van je voortandwiel(en) af en die zijn er nu ook vrij klein te koop. Schakel 22 voor en 41 achter, dan ga je met de spreekwoordelijke koffiemolen omhoog.
Met een klein achterwiel hangt je derailleur lager bij de grond en dan pakt hij meer zand op. Mogelijk is de bagagedrager ook dichter bij de grond.
De wielbasis verschilt een klein beetje maar het verschil is goed te voelen. Ik heb met een compacte 3 x 20 proefgereden en daarmee maak je bijna pirouettes, dat vond ik erg amusant.Het rijdt minder rustig dan een langere fiets en de gewichtsverdeling is ook anders; daar had ik zeker wat te kiezen.
Mijn fiets met groot achterwiel is goed te vouwen, met de spatborden gaat hij minder plat dan zonder. Met een klein achterwiel is dat mogelijk anders, een kwestie van proberen.

Met je opmerking over banden heb je in principe gelijk. In de praktijk valt het mee omdat de banden tegenwoordig niet vaak lek gaan. 
Een extra binnenband is niet groot of zwaar. Reserve-buitenbanden neem ik bijna nooit mee; op tijd vervangen en voor een vakantiereis nieuwe monteren maakt het leven een stuk zorgelozer. En 26" banden zijn eigenlijk overal te koop.
Theo Mol
- een ligfietser komt nooit ongelegen -
Antwoord }


Berichten in dit topic
RE: Tips en trucs voor eerste ligfiets gevraagd - door Theo Mol - 1 uur geleden

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Zoef zoef zoef stap zoef zoef zoef zoef...
Hoe vergaat he...Wim -de roetsende — 01:13 PM
Nieuwe Quest 3.0
Alleen maar goed dat...Gideonaut — 01:11 PM
Nieuwe Quest 3.0
Is de Quest ...Wim -de roetsende — 12:47 PM
Nieuwe Quest 3.0
Hoekie — 12:11 PM
Nieuwe Quest 3.0
De dubbele knipperli...ZoefZoef — 12:06 PM
Tips en trucs voor eerste ligfiets gevr...
Wat ik een beetje ...Theo Mol — 12:04 PM
Tips en trucs voor eerste ligfiets gevr...
Wat ik een beetje mi...Hardloper — 09:44 AM
Tips en trucs voor eerste ligfiets gevr...
Strandstoel idee...Wim -de roetsende — 09:04 AM
Nieuwe Quest 3.0
Ik heb op de B4M K...Frutsel — 11:02 PM
Nieuwe Quest 3.0
Ik yoink gelijk even...Gideonaut — 10:55 PM
Cassette 9 speed Quest 3x20” #107
Als je het grootste ...Arend-Jan — 10:52 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Een bidon met water ...Frutsel — 10:50 PM
Tips en trucs voor eerste ligfiets gevr...
Klopt. Vanuit liggen...Bregje — 10:27 PM
Tips en trucs voor eerste ligfiets gevr...
Dag Bregje, Een tri...Theo Mol — 10:25 PM
Cassette 9 speed Quest 3x20” #107
De hele cassette is ...Richard107 — 10:25 PM
Nieuwe Quest 3.0
Wat ik in de tutori...Arend-Jan — 10:16 PM
Tips en trucs voor eerste ligfiets gevr...
Wat een hoop goede t...Bregje — 10:11 PM