1 uur geleden
(4 uren geleden)Tijanus schreef:(5 uren geleden)Status Quooh schreef: Jazeker dat klopt,echter wordt het rood dan in de vorm van een Pompeblêd..en die vindt je nergens anders op een vlag.
Dat "op een vlag" is hier wel cruciaal, want de Ommelander kwadranten van het Groningse wapen staan er ook mooi gekleurd op:
Maar ach, Ommelanders zijn natuurlijk ook gewoon afvallige Friezen. Stadjers dan weer Hollanders (of eigenlijk, Utrechters, maar dat is wat teveel nuance voor het Waldpykje in mij), het blijft een bijzondere combinatie.
Overigens stonden zowel bij de Friezen als hun geliefde oosterburen de pompeblêden in het verleden op de blauwe banen. Veel logischer, maar onhandig qua contrast.
Als je dan toch in de geschiedenis duikt...Fryslan liep vroeger vanuit wat nu belgie is naar Zeeland,Holland ,Groningen en zo richting Duitsland.
In Duitsland bestaan nog wel wat overgebleven dialecten Frys. En ja Groningen is niet voor niets afgestoten!!!


![[Afbeelding: Groningen-provincie-wapen.webp]](https://i.ibb.co/Swt9pC8Q/Groningen-provincie-wapen.webp)