Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ketting op een velo en overige slijtage delen?
#12
De Sunrider is een erg zware en trage Velomobiel, hoge snelheden zijn er niet me te bereiken, dus daar hoef je geen rekening mee te houden. Ik denk dat je lichtere versnellingen nodig zult hebben als op de racefiets, ook als er een motor in zit stopt die bij 27 en daarmee houdt het naar mijn inschatting ook wel op. ( maar ik kan het mis hebben!) 

Hij zou bij 45 km moeten stoppen volgens het kenteken!En inderdaad die racefiets van 7 kg is iets heel anders dan zo`n lomp en traag gevaarte.

Zoals ik in mijn eerdere voorbeeld probeerde uit te leggen heb je in de VM een veel breder bereik aan versnellingen nodig. Waar je die 10 kg racefiets wel effe dat dijkje opdrukt, even gaat staan op de pedalen desnoods, lukt dat in de VM niet. Het opgang brengen van die 40 extra kilo's van de Sunrider zul je echt wel gaan merken. Ook kun je niet op de pedalen gaan staan en druk je jezelf niet uit je zadel omhoog. Je zit vast tegen de stoel, dat kan leiden tot een zeer grote belasting op je lijf, bij mij zijn het dan de kniën die gaan protesteren. Niet alleen bij stijgingen, maar ook de slingertjes op krappe fietspaden bij rotondes bijvoorbeeld, daar moet je met je brede VM een heel andere lijn rijden. Met een tweewieler kun je de bochten wat afsnijden, door een ideale lijn te kiezen. Diezelfde lijn kun je met de brede Velomobiel niet rijden. In plaats van dat je met je racefiets van 30 even naar 20-25 terug gaat, effe de benen stil houdt, moet je echt remmen. En dan dus die 50 kg weer op gang trekken. Dat lukt je niet als je maar 1 klikje terugschakelt.
[/quote]

Oke dat is een duidelijk verhaal.Vandaag de 12 volt batterij en de 48 Volt batterij ontvangen.Wat er nu op zit aan ketting en tandwielen is erg fragiel maar dat weet ik pas als ik alles heb gedemonteerd,althans de soort kransjes en ketting. Ik ga dat toch veranderen. Ik ga echt voor betrouwbaarheid.Morgen delen nog in de grondverf voor de 2de keer ,daarna kan de kleur erop.Inmiddels ook wel 10 kg aan verf en stickers er af gehaald!

Fred (En ja de zwart dik gedrukte tekst is mijn antwoord!)
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: ketting op een velo en overige slijtage delen? - door Status Quooh - 1 uur geleden

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
ketting op een velo en overige slijtage...
De Sunrider is een e...Status Quooh — 06:57 PM
Welk model is dit?
Ik wil wel 3 wielen....Zett Darkstone — 06:46 PM
sparta failliet: twee collectors items ...
Vandaag werd het f...melle z — 06:25 PM
Cadans, kracht zetten en aanverwante za...
Vandaag haalde ik ...Hardloper — 06:24 PM
Welk model is dit?
Zett hoe ziet jouw...Bob Hagendijk — 06:04 PM
Welk model is dit?
Voor zover ik het ...Zett Darkstone — 04:19 PM
Welk model is dit?
Voor zover ik het ka...Jeroen S — 03:52 PM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
Ik heb ooit een aa...renehin — 03:43 PM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
Ik heb ooit een aant...Jeroen S — 03:08 PM
Welk model is dit?
Gemaakt van aluminiu...Zett Darkstone — 02:27 PM
Welk model is dit?
Wat voor onderdelen ...Gideonaut — 02:22 PM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
De trike en de o...renehin — 01:21 PM
Welk model is dit?
Zett hoe ziet jouw...Zett Darkstone — 11:56 AM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
De trike en de oranj...reinout — 11:05 AM
Welk model is dit?
En bedenk ook dat er...datakneder — 10:42 AM
Welk model is dit?
Hoi Zett, wat zoek ...martinus — 10:20 AM
Welk model is dit?
Zett hoe ziet jouw i...Willeke_IGKT — 10:11 AM