1 uur geleden
Welkom Walter!
Mooie plannen heb je!
Inhakend op je wens om zo min mogelijk gevoelig te zijn voor (zij-)wind: men zegt dat open wielkasten (zoals Mango, Waw en Strada) wat windgevoeliger zijn dan gesloten. Verder spreekt het voor zich dat lager minder wind vangt
Zelf heb ik alleen ervaring met een Quest en nu mijn Milan SL (wel in zeer winderig terrein: de Groningse polder). Ik vind de Milan echt VEEL beter in harde wind dan de Quest. De Quest is bij mij in 6/7 bft wel eens op 2 wieltjes gewaaid. De Milan heb ik in gelijke wind nog nooit het gevoel gehad dat het te hard waaide. Beide hebben dichte wielkasten maar de Milan is simpelweg veel lager en vangt dus minder wind.
En als je van snelle bochtjes houdt, is de Milan ook beter dan de Quest. Ik vind de Quest een allround Grand Tourismo en de Milan is simpelweg meer een racer met de logische concessies. Beide hebben hun eigen kwaliteiten.
Voor jouw budget moet een zowel een Grand Tourismo als een racer haalbaar zijn (Mijn Milan SL van 10 jaar oud had er een jaar geleden binnen gevallen
) als je even tijd hebt om te zoeken en het aanbod te volgen. Denk ook aan bijvoorbeeld het Duitse forum qua aanbod.
Het moet natuurlijk verder wel bij je passen, zo'n lagere, snellere velomobiel. Het betekent ook krapper, onhandiger onderhoud, minder bagageruimte, (in het geval van mijn mk3: minder comfort door ontbrekende achtervering) etc. Dat zijn persoonlijke overwegingen waar ik weinig over kan zeggen uiteraard.
Mooie plannen heb je!
Inhakend op je wens om zo min mogelijk gevoelig te zijn voor (zij-)wind: men zegt dat open wielkasten (zoals Mango, Waw en Strada) wat windgevoeliger zijn dan gesloten. Verder spreekt het voor zich dat lager minder wind vangt
Zelf heb ik alleen ervaring met een Quest en nu mijn Milan SL (wel in zeer winderig terrein: de Groningse polder). Ik vind de Milan echt VEEL beter in harde wind dan de Quest. De Quest is bij mij in 6/7 bft wel eens op 2 wieltjes gewaaid. De Milan heb ik in gelijke wind nog nooit het gevoel gehad dat het te hard waaide. Beide hebben dichte wielkasten maar de Milan is simpelweg veel lager en vangt dus minder wind. En als je van snelle bochtjes houdt, is de Milan ook beter dan de Quest. Ik vind de Quest een allround Grand Tourismo en de Milan is simpelweg meer een racer met de logische concessies. Beide hebben hun eigen kwaliteiten.
Voor jouw budget moet een zowel een Grand Tourismo als een racer haalbaar zijn (Mijn Milan SL van 10 jaar oud had er een jaar geleden binnen gevallen
) als je even tijd hebt om te zoeken en het aanbod te volgen. Denk ook aan bijvoorbeeld het Duitse forum qua aanbod.Het moet natuurlijk verder wel bij je passen, zo'n lagere, snellere velomobiel. Het betekent ook krapper, onhandiger onderhoud, minder bagageruimte, (in het geval van mijn mk3: minder comfort door ontbrekende achtervering) etc. Dat zijn persoonlijke overwegingen waar ik weinig over kan zeggen uiteraard.
Milan SL Mk3 #039 - RaptoBike lowracer - Challenge Hurricane - Thys 222 - Ligfietsclub Noorderligt

