14-Oct-2021, 02:04 PM
(13-Oct-2021, 12:42 PM)PietV* schreef: Mag ik hieruit afleiden dat je pas 1 jaar begonnen bent met fietsen? Lichamelijke conditie is een algemeen begrip en iedereen heeft een basisconditie. Gewoon jezelf in acht nemen en gewoon lekker gaan bewegen. Doorontwikkelde condities zijn voor topsporters. Te veel ligfietsers zijn te prestatie gericht en gaan bovenmatig transpireren. Spaart een sauna uit.
Ook voor de rijder geldt M5. Meer Meters Met Minder Moeite. Alles draait om "flow". Ademhaling en hartslag. Als je die forceert, krijg je dezelfde interne weerstand als in een NuVinci naaf. Meer weten. Lees het boek "Ik, de Wielrenner, van Aart Vierhouten. ISBN 9789491729300. Neemt de kans op spierpijn en/of blessures sterk af tot bijna 0.
In mijn middelbareschooltijd heb ik dagelijks 20km weggetrapt en in de afgelopen 10 jaar heb ik wel met enige regelmaat hardgelopen, maar écht regelmatig fietsen is toch zeker 15 jaar geleden
