Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Velomobiel op auto dak?
#1
In Februari of Maart volgend jaar verwacht ik een Quatro velo in ontvangst te nemen. Ik durf daar echter nog niet meteen mee naar huis te rijden dus wil ik hem in een gehuurd busje vervoeren OF nog beter, op het dak van mijn auto. Dat laatste vind ik nogal een spannend idee! Want, kan dat wel?

Ik heb een Toyota Yaris uit 2016 zonder dakdragers / fietsdrager. Hebben jullie daar ervaring meer?
Antwoord }
Bedankt door:
#2
Ik heb een aanhanger met een bak van 3 meter lang. Die mag je best lenen, maar dan zou je die in Groningen moeten halen.

Een Quattrovelo op je dak lukt denk ik niet. Dat zou mij link lijken om te doen..

Groeten Henk
Antwoord }
Bedankt door: JustJules
#3
Hallo Just, ik maak/verkoop dakdragers voor velomobielen, incl oprijgoten. kijk maar op mijn website velomobielservice.nl. heb nog een gebruikte set liggen. zelf kan ik een Quest en een Quattro op het dak van mijn Peugeot hebben. Staan ze mooi naast elkaar.
Antwoord }
Bedankt door:
#4
(27-Sep-2021, 08:57 PM)de Boer schreef: Ik heb een aanhanger met een bak van 3 meter lang. Die mag je best lenen, maar dan zou je die in Groningen moeten halen.

Een Quattrovelo op je dak lukt denk ik niet. Dat zou mij link lijken om te doen..

Groeten Henk

Haha Henk. Ik moet helemaal de andere kant uit. Midden Limburg! Bedankt voor je aanbod in ieder geval.
Antwoord }
Bedankt door: de Boer
#5
In het geval dat je een trekhaak hebt: huur een aanhanger voor een dagje. Kost je een paar tientjes misschien, maar dat is veruit de makkelijkste oplossing.
Mocht je geen trekhaak hebben, dan is een busje waarschijnlijk nog handiger. Moet je wél even goed opletten of de QV past! Met name de lengte van een VM is niet mis
Antwoord }
Bedankt door:
#6
(27-Sep-2021, 08:57 PM)de Boer schreef: Een Quattrovelo op je dak lukt denk ik niet. Dat zou mij link lijken om te doen..
Ben ermee naar Frankrijk gereden en terug. Gaat prima. wel met dakdragers. Op een Skoda Citigo trouwens :-) 

https://www.instagram.com/p/CFC_IztAUhx/

Ik vind op de dakdragers verreweg de comfortabelste en veiligste oplossing met een eigen auto. Een aanhanger kan gaan slingeren, en dan doe je er niks meer aan. Nu ben ik lang en vrij sterk, maar de meesten zou ik aanraden 'm er ff met z'n tweeën op te zetten. Zorg dat je de fiets fixeert op de wielen en dat hij niet meer naar links/rechts kan (de goten van Peter zijn daarvoor ideaal, maar ik heb ze niet). Hij moet natuurlijk ook niet naar voren kunnen schieten :-)
Ik trek ook altijd nog een spanbandje over de velomobiel heen (over het instapgat). Hij wiebelt dan niet, scheelt een hoop bezorgde blikken en wijzen Smile
Verder: alle losse spulletjes er ff uit halen, en doe een touwtje door het ventilatiegat en om de "brug" achter je nek zodat de kap niet open kan waaien. Been there done that, het blijft heel bij 100 km/h maar fijn is het niet Big Grin
Antwoord }
Bedankt door:
#7
Goedendag,

https://velomobielservice.nl/

Ik heb voor mijn quattrovelo een dakdrager bij Peter de Rond weg. zie link voor zijn website. Het is zelfs zo gemaakt dat de vier wielen allemaal op een drager staan. $ bandjes om de wielen en hij staat zo vast als een huis. Heb wel een gaatje geboort achter mijn hoofd in de hood zodat ik de kap daar ook nog met een bandje vastmaak zodat de kap niet open waait.

Vriendelijke groet,

Tom
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Vandaar dat jij on...365cycle — 12:35 AM
Nee heb je, ja kun je heel misschien kr...
Mwah voor collectors...Gideonaut — 10:07 PM
QV terug te koop
Als die nou iets twe...Gideonaut — 10:02 PM
Nee heb je, ja kun je heel misschien kr...
Beiden zijn in die z...Jeroen S — 09:45 PM
QV terug te koop
Ach, het verbaasde m...Jeroen S — 09:42 PM
QV terug te koop
Ja, de eigenaar mist...LigfietsWilsum — 09:36 PM
Nee heb je, ja kun je heel misschien kri...
Twee Sinner Hilgo's ...Hardloper — 09:27 PM
QV terug te koop
Volgens mij was dit ...Hardloper — 09:19 PM
E-WAW op marktplaats
Wozes die Mozes was ...Dharm2004 — 09:14 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik was vandaag ook w...Jeroen S — 09:06 PM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
En nu de belangrij...Arend-Jan — 08:41 PM
Ervaringen met de Bülk4More en de Bülk ...
Gevonden, zonder de ...Willeke_IGKT — 07:35 PM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Desondanks zou ik ...Wim -de roetsende — 07:10 PM
Schuimdeksel verkleurd, verven?
Bedankt voor jullie ...Steefvan — 06:38 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
De video over het mi...Lig-hen — 06:20 PM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Desondanks zou ik te...Hardloper — 05:38 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
En weet je, bij au...Snoek043 — 04:09 PM