Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Achterlicht op dynamo
#1
Op  mijn Sinner Demon zit een  Inoled voorlamp die door een Shimano Nexus HB-NX50 naafdynamo (foto met duidelijk mijn voorwiel in beeld) wordt gevoed en die doet het uitstekend. Ook bij lange tochtend door het donker geen probleem. Ik geloof dat hij 2,5 watt is. Ligfiets.net meldt dat de lichtbron een 2 watt powerled is. Waar ik niet tevreden over ben is mijn achterlicht Die is van het merk Smart. Als ik hem aan doe, dan brandt hij fel, maar verloop van tijd met dit koude weer is het maar een zwak schijnsel dat hij verspreidt. Op de Sinner Record zit een B&M achterlicht. Dat is heel ander verhaal. Daar heb ik geen klachten over. Nu heeft de Inoled ook een uitgang. Ik zit mij af te vragen of het geen optie is om die ook te gebruiken en een draadje te leggen naar achter om daarmee een B&M achterlicht te laten voeden.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door:
#2
Hoi Marco,

dat kan zéker wel.
Zie hier: https://www.ligfiets.net/product/accesso...ht-20.html

Ik heb een SON dynamo met B & M Luxus (met USB aansluiting) koplamp waarop óók een achteruitgang zit. Deze heb ik aangesloten op mijn achterlamp.
Dit is een B & M Toplite-Line-Plus. Compact achterlicht met reflector en een mooie, felle en horizontale streep licht.

Let er bij de aanschaf van een achterlicht vooral op dat het bedoeld is voor 6V.

Succes.

Victor.
Antwoord }
Bedankt door:
#3
Hoi Victor,

Hartelijk dank je voor reactie en goede tip is van de 6v en 0,6w ben ik blij mee.  Ik zit aan dit licht  (Toplight flat-s) te denken omdat het de lamp daar lager zit en dan beter onder mijn tas uitkomt. Op de Record heb ik de batterijversie van jouw lamp en dat is al veel beter dan die smartlamp. Toch verwacht nog meer van een dynamo.

Mijn B&M koplamp was  3w. De Shimano trok het niet om daar nog een achterlicht bij te doen, zo is mij verteld. Deze Inoled heeft minder vermogen en dat schept weer perpectieven.
Ik denk dat jouw SON-dynamo nog meer vermogen levert en die kan dus gemakkelijk B&M voor en achter trekken.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door:
#4
Inmiddels is het gerealiseerd. Op de Sinner Demon heb ik inmiddels een B&M Toplight Line plus achterlicht die van stroom wordt voorzien vanuit de uitgang van de Inoled koplamp. Nog nooit zo blij geweest met een achterlichtje.
Antwoord }
Bedankt door:
#5
Ja toch, prima lampje.
Antwoord }
Bedankt door: Roepers


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Bülk Distance
Behalve JALOERS he...Arend-Jan — 04:09 PM
Fietshelm (dag van de)
De keren dat ik op e...365cycle — 04:09 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Is dat gebruikelij...365cycle — 03:59 PM
Bülk Distance
De SnoekL is effic...365cycle — 03:52 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Zou heel goed kunnne...De tovenaar — 03:00 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Omdat ik volgende ...Josligfiets — 02:56 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik ben blij met mijn...Jeroen S — 02:46 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
..DHL vandaag een mo...ZoefZoef — 01:20 PM
Bülk Distance
Het echt unieke ...twilwel — 12:15 PM
Bülk Distance
Juist, dat is slim g...Arend-Jan — 11:57 AM
Fietshelm (dag van de)
Ik wil best zeggen...Tijanus — 11:52 AM
Bülk Distance
Het echt unieke van ...Hoekie — 11:05 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik heb er ook een ...Bart Verbeek — 10:52 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Omdat ik volgende we...De tovenaar — 10:33 AM
Bülk Distance
En ik denk dat de pa...Arend-Jan — 10:24 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Omdat het gistermidd...Boyd Maduro — 10:08 AM
Bülk Distance
Wat zijn de uitein...Hoekie — 09:55 AM