Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kettingbuis uiteinden optrompen
#1
Ik heb een lengte nieuwe kettingbuis gekocht en ik probeer nu de uiteinden wijder te maken. Dat doe ik nu door de uiteinden van de buis te verwarmen op de laagste stand van een mini (Proxxon) verfföhn. Ik heb een dop van een kitspuit omwikkeld met zilverfolie en ik heb een kegelvormige stalen schietlood om de buis te vormen.
Het lukt nog niet echt goed. Als de buis te warm wordt dan deukt ze in, maar als de buis niet warm genoeg is dan lukt het verwijden niet goed.

Het is me ook opgevallen dat de diameter van de nieuwe buis kleiner is en de wanddikte minder groot dan bij de originele ( de ketting past er wel doorheen).

Iemand tips? Moet ik beter een haarföhn gebruiken? Of kokend water?


Groeten,
Duncan
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
#2
ik heb die van mij met een aansteker zacht gemaakt, vervolgens een dikke stift in geduwd en in koud water gedoopt. Ik heb een nylon buis van de Nazca webwinkel (nu ligfiets shop Tempelman)
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | WAW #15 | DF XL 288? | Raptobike | Whike | ICE Trice QNT | Optima Baron (custom)
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
#3
Ik gebruik voor veel dingen de verfföhn. Het klinkt alsof je een te groot stuk warm maakt. Pak de buis met een ovenwant zodanig dat de laatste halve of hele cm. uitsteekt. Verwam dat laatste stuk en druk dan het conische stuk metaal er in.
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle
#4
(04-May-2024, 10:07 PM)datakneder schreef: Het klinkt alsof je een te groot stuk warm maakt
Dat deed ik inderdaad. Ik ga proberen een klein stukje te verwarmen.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#5
Ik gebruik het handvat van een schroevendraaier, die heeft een mooi ronde kop. Een knikker ofzo zo ook kunnen, een rond bolletje werkt waarschijnlijk ook beter als een tuitje van een kitspuit, dat is een kegel, geen bolle ronde vorm.

Qua temperatuur hoeft het ook niet zo heel hoog te zijn. Voor PVC buis is een graad of 70 al genoeg. Kettingbuis mogelijk iets meer.

Warm maken doe ik met een bescheiden creme brullé brander, iets groter als een aansteker, beduidend kleiner als een gasbrander.
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle , Willeke_IGKT , Hoekie
#6
Ik heb dit toevallig vandeweek nog gedaan, heb de makkelijke weg gezocht: verwarmen met een gasaansteker en daarna rondwerken met een schroevendraaier.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie , 365cycle


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Draadloos schakelen
Schakelt het ech...LigfietsWilsum — 05:30 AM
Draadloos schakelen
Schakelt het echt ...Hoekie — 09:09 PM
Draadloos schakelen
Schakelt het echt zo...blokdoorn — 04:54 PM
Draadloos schakelen
Ik heb voor de koste...Hoekie — 03:17 PM
wat ze zeggen
Mij zeggen ze vaak...Boyd Maduro — 06:45 AM
Nieuwe Quest 3.0
Laatste wat ik heb m...Boyd Maduro — 06:42 AM
Ervaringen met de Bülk4More en de Bülk ...
Maar bij de DF wor...Wim -de roetsende — 06:16 AM
Nieuwe Quest 3.0
Wanneer gaat deze in...Lig-ger — 09:58 PM
wat ze zeggen
Mij zeggen ze vaak &...Willeke_IGKT — 08:49 PM
wat ze zeggen
Na gevraagd te heb...Hardloper — 08:38 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Blij dat ik vandaag,...TimSch — 08:19 PM
Ervaringen met de Bülk4More en de Bülk ...
Nog maar eens een po...Gideonaut — 07:50 PM
Ervaringen met de Bülk4More en de Bülk ...
Flink verhitten maak...Arend-Jan — 07:30 PM
wat ze zeggen
Na gevraagd te hebbe...datakneder — 07:24 PM
Kilometer topic
In augustus een mooi...Kapitein Bosui — 06:59 PM
Ervaringen met de Bülk4More en de Bülk ...
Tijdens het verw...Wim -de roetsende — 06:58 PM
Kilometer topic
Zag bij opgeven decl...blokdoorn — 03:07 PM