|
Fietsschoenen
|
Berichten: 2.800
Topics: 29
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 42
4318 x bedankt in 2378 berichten
(01-Dec-2023, 07:10 PM)Hardloper schreef: (01-Dec-2023, 05:27 PM)ZoefZoef schreef: Waarom zijn fietsschoenen eigenlijk vrijwel altijd foeilelijk?
Ik vind de mijne best mooi voor een fietsschoen.
..voor een fietsschoen. JIj vind de meeste dus ook gewoon foeilelijk
Ik wil gewoon doodnormaal uitziende fietsschoenen, alleen dan met een plaatje in de voetzool. Zijn er gewoon bijna niet.. van zo'n beetje elke fietsschoen zie je direct dat het een fietsschoen is en dan ook nog eens vaak lelijk ook
Die schoenen van Lake die in dit draadje voorbijkomen vond ik wel aardig. Redelijke neutraal, niet direct heel opvallend en overduidelijke fietsschoenen. Beetje jammer dat die dik 249 euro kosten.
Berichten: 904
Topics: 48
Lid sinds: Sep 2021
Bedankt: 1218
2652 x bedankt in 855 berichten
Voordeel van velomobiel rijden: je lelijke schoenen worden aan het zicht onttrokken
Milan SL Mk3 #039 - Challenge Hurricane - Thys 222 - Ligfietsclub Noorderligt
Berichten: 2.955
Topics: 81
Lid sinds: Dec 2020
Bedankt: 44276
4574 x bedankt in 1956 berichten
(01-Dec-2023, 05:27 PM)ZoefZoef schreef: Waarom zijn fietsschoenen eigenlijk vrijwel altijd foeilelijk?
Het is maar waar je voorkeur in schoenen ligt.
Ik zie veelal fietsschoenen die gebaseerd zijn op sportschoenen, zelden of nooit die gebaseerd zijn op nette herenschoenen en nooit op nette damesschoenen.
Maar als je kunt leven met sportschoenen heb je keuze, als man met een standaard voet tenminste.
In sandalen is er keuze, als je grotendeels dichte schoenen met wat grotere tochtgaten sandalen wilt noemen. Ik doe het dus maar met sandalen die in de zomer te warm zijn, 50% van de breedte van de bandjes zou weg kunnen en mogelijk zelfs een van de drie bandjes die dan overblijven.
Aan de andere kant, in de VM ziet niemand je schoenen en op een open liggers kijken ze naar je fiets, niet naar je schoenen.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct - Whike - Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing,
Berichten: 1.208
Topics: 16
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 381
2368 x bedankt in 933 berichten
(02-Dec-2023, 08:01 AM)Willeke_IGKT schreef: Volgens mij komen koude voeten vooral door het niet bewegen van de voeten zelf, ze gaan rond als blokjes. Met lopen blijven ze veel beter warm omdat ze beter bewegen. Als mijn voeten koud worden probeer ik mijn tenen te wiebelen.
Dat is waar ja. Enkelen.
Het is een beweging die komt uit het wielrennen. (Het doel hier is, om op elk moment van de rondgaande trapbeweging zo veel als mogelijk vermogen te leveren)
Grofweg is het een beweging van duwen en trekken. Dit naar voren en naar achteren en omhoog en omlaag. Hierdoor ontstaat een rondgaande beweging, waarbij je enkel ten opzichte van je onderbeen constant draait.
Beweging!
Voor bewegen is bloed nodig (o.a. zuurstof en energie). De aan en afvoer hiervan neemt warmte mee.
Niels, ijsfietser, van der wal
De verrijking zit in de beperking
Zelfbouw, M5blueglide, M5 lowrace (crmo), M5 lowracer (carbon), Quest 20", Quest 26", M5 Medium racer (prototype) Quest 26" (carbon), M5 Medium racer, DF, Snoek
Berichten: 7.399
Topics: 181
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3456
10817 x bedankt in 5148 berichten
(01-Dec-2023, 05:27 PM)ZoefZoef schreef: Waarom zijn fietsschoenen eigenlijk vrijwel altijd foeilelijk?
Hoezo, ik vind mijn fietsschoenen ongelooflijk mooi
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 4.017
Topics: 128
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 4545
5213 x bedankt in 3408 berichten
(02-Dec-2023, 08:25 AM)ZoefZoef schreef: ..voor een fietsschoen. JIj vind de meeste dus ook gewoon foeilelijk  Neem nu deze schoenen:
Shimano XC300 MTB fietsschoen dames | SHIMANO | Decathlon.nl
Hier zie ik zelf geen schoonheid van in.
MTB schoenen ST 500 | ROCKRIDER | Decathlon.nl
Dit paar is meer sneaker achtige en vind ik dan weer fraaier.
Maar ook niet iedere hardloopschoen vond ik even mooi die ik ooit heb gepast. Maar een goede schoen lijkt me altijd beter dan een mooie schoen.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Berichten: 1.854
Topics: 11
Lid sinds: Jul 2019
Bedankt: 1033
3393 x bedankt in 1517 berichten
Ik snap het probleem niet zo: Je kan toch niet fatsoenlijk lopen met plaatjes onder je schoenen, en zoals Tim al zei: in een VM zie je die schoenen niet eens.
Dus ik heb liever 'lelijke' schoenen die goed werken voor waar ze voor bedoeld zijn, dan 'mooie' schoenen.
Berichten: 1.073
Topics: 7
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
2065 x bedankt in 1042 berichten
Mijn fietsschoenen lijken gewoon op normale skateschoenen, iets dikker en stijver materiaal maar kwa uiterlijk zou je niet denken dat het fietsschoenen zijn, en dankzij de Magpad pedalen hoef ik er alleen maar platte metalen plaatjes op en kan ik er dus prima mee lopen
Ik hou van de gekke/lelijke varianten want op de ligfiets wil je opvallen, met lelijke schoenen gaat dat een stuk beter!
Berichten: 7.399
Topics: 181
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3456
10817 x bedankt in 5148 berichten
Precies, hoe lelijker en opvallender hoe beter.
Ik heb ook het liefst gele of roze of oranje fietsschoenen.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 4.017
Topics: 128
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 4545
5213 x bedankt in 3408 berichten
(02-Dec-2023, 04:26 PM)Wim -de roetsende schreef: Precies, hoe lelijker en opvallender hoe beter.
Ik heb ook het liefst gele of roze of oranje fietsschoenen.
Nou ik zelf kan best wel schoonheid zien in die kleurtjes.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Berichten: 85
Topics: 1
Lid sinds: May 2023
Bedankt: 5
234 x bedankt in 85 berichten
Dromarti? (Uit VK, dus ex btw/invoer)
randonneur en verzamelaar van tegels zonder spreuken; rijdt sinds april 2023 in een Snoek
Berichten: 2.465
Topics: 14
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1246
4861 x bedankt in 2309 berichten
Ik heb liever wat onopvallende schoenen, nu effen zwart. Dan valt het niet al te zeer op als ik het kantoor binnenwandel en kan ik ze eventueel ook aanhouden zonder dat van een kilometer opvalt dat ik fietsschoenen aan heb.
Momenteel een stel goedkope van de Decathlon, die best lekker zitten en ook goed functioneren. Wel blijkt het rubber laagje over de harde zool wel heel erg dun, dat is op de hak al volledig stuk en slijt op andere plekken ook al hard weg. Op de duurdere Sidi's en Gearne die ik had was dat niet het geval. Maar ja, bij die Gearne kwam de hele zool na een jaar of 2 los van de schoen.
Ik heb nogal eens geluk gehad met een overjarig of uitverkoop model, voor een fractie van de originele prijs. Hoewel mijn maat 42 of 43 nogal gangbaar is en dus vaak soms weg.
In de velomobiel is het ook opletten, zeker als het allemaal net aan past met slanke race schoenen, kan het zijn dat het met een paar lompe MTB Sneakers niet meer past.
Idem met die schoenplaatjes. Soms komt een beetje meer bewegingsvrijheid goed uit, voelt dat duidelijk beter, bijvoorbeeld voor de knie of voet, enkel. Maar het kan zijn dat je dan zover naar buiten moet bewegen dat je hak tegen het bagagevakje voor in de neus botst, als je die hebt. Gelukkig klikken ze ook uit als je de beweging naar binnen maakt.
Berichten: 794
Topics: 19
Lid sinds: Jan 2023
Bedankt: 821
1672 x bedankt in 750 berichten
Net nog even bij de Decathlon gekeken, maar in maat 46 is niks breeds te koop.
|
Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|
Nieuwe berichten
|
|
wat ze zeggen
|
|
Ze maken inderda...ZoefZoef — 05:46 PM |
|
Optimalisatie van een WAW.
|
|
Een remlicht aan d...datakneder — 05:19 PM |
|
Optimalisatie van een WAW.
|
|
Ik heb geen remlic...Wim -de roetsende — 04:40 PM |
|
Optimalisatie van een WAW.
|
|
Datakneder hoe hee...datakneder — 04:36 PM |
|
Optimalisatie van een WAW.
|
| Datakneder hoe heeft...Hardloper — 04:34 PM |
|
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
| Ja dat kan uiteraard...Bob Hagendijk — 02:59 PM |
|
wat ze zeggen
|
|
Ze maken inderdaad...365cycle — 02:26 PM |
|
Milan GT verbouwing
|
| Leuk om te zien hoe ...Gideonaut — 12:58 PM |
|
Slow TV
|
|
Slow slow TV
Hoekie — 12:42 PM |
|
Optimalisatie van een WAW.
|
| Onder optimalisatie ...datakneder — 12:06 PM |
|
Milan GT verbouwing
|
| Eigenlijk alles wat ...Jeroen S — 10:44 AM |
|
Milan GT verbouwing
|
| Om nog maar te zwijg...Frutsel — 09:50 AM |
|
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
| Ik zou heel simpel b...Wim -de roetsende — 07:31 AM |
|
Milan GT verbouwing
|
| Jeroen, had jouw GT ...Wim -de roetsende — 07:26 AM |
|
Milan GT verbouwing
|
| Zo! En dan zegt hij ...Arend-Jan — 06:42 AM |
|
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
| Ik zou beginnen om d...Bob Hagendijk — 05:39 AM |
|
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
|
Heb je geen dremel...ZoefZoef — 11:52 PM |
|