Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Advies 2e hands trike met ondersteuning - revalidatie
#27
Inmiddels denk ik al wel zo'n 800km mee gefietst. Eerste 400km zonder ondersteuning, want de accu was in revisie. En vanuit de campings waar we toen op vakantie waren. De andere mét, zodat grotere afstanden en langer hogere snelheden volhouden goed te doen zijn. Oa weer naar m'n werk gefietst (60km per dag, normaal met m'n Quest). Het fietst heerlijk, en het doet mijn revalidatie erg goed. Alleen ben ik vorige week een paar keer flink nat geworden ;-) Dat is in mijn Quest anders. Nu het over het algemeen nog lekker weer is, hou ik het nog even zo. En ondertussen mijn conditie weer op peil brengen zodat ik straks als de herfts losbast 'droog' in mijn Quest kan fietsen. Het is wel beduidend langzamer dan met m'n Quest, ook al ben ik met de Scorpion, zeker met de ondersteuning erbij, veel vlotter weg.

Of het een blijvertje is, weet ik nog niet. Heb niet heel veel plek in de schuur. Dat speelt toch ook mee. En ik wil nog lang niet met ondersteuning rondfietsen. Al is dat voor nu wel even een uitkomst. Leuke van dit BionX systeem is dat je naast 4 ondersteunende standen, ook 4 regeneratieve standen hebt (ook tijdens remmen). Dus je kunt de accu opladen terwijl je fiets. Werkt best goed met langere en stevigere afdalingen. Of om m'n conditie wat meer uitdaging te geven ;-)
Quest 631 & Scorpion FX 20 - "Als je niet weet waar je heen gaat, kom je er altijd."
Antwoord }
#28
Mooi om te horen hoe je onderweg bent naar een betere gezondheid. De Trike werkt daarbij kennelijk in je voordeel. Ik denk dat het ook een groot verschil is dat je met de trike ook lol hebt, terwijl revalideren niet altijd een pretje is.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#29
Ooit heeft een E-Trike mij ook weer aan het fietsen gekregen.

Toen ik in 2003 ziek werd heb ik tot 2009 nauwelijks gefietst.

Door een E-Trike te kopen is het mij gelukt om weer tot fietsen te komen en conditie op te bouwen.

Ik ben blij dat het voor jou ook werkt.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
#30
(25-Aug-2026, 10:21 PM)Jeroen S schreef: Ik denk dat het ook een groot verschil is dat je met de trike ook lol hebt, terwijl revalideren niet altijd een pretje is.

Zeker waar!

En mooi om te lezen dat het voor meer mensen zo kan werken. Inmiddels al twee mensen in mijn omgeving, met diverse gezondheidsproblemen, op een idee gebracht. Of het ook tot uitvoering komt bij hen, weet ik niet. Want voor veel mensen is een ligfiets toch ook een andere wereld.
Quest 631 & Scorpion FX 20 - "Als je niet weet waar je heen gaat, kom je er altijd."
Antwoord }
Bedankt door: Jeroen S , Willeke_IGKT
#31
Gisteren even staan praten met een buurman van mijn vader, een complex met zelfstandige flats voor de 70+ medemens.

Hij had een tijdje terug een UVSA trike met ondersteuning gekocht omdat fietsen op twee wielen niet meer wilde. Die heeft hij kort geleden ingeruild voor een Hase trike, wel ondersteuning maar zo veel leuker.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door: Jeroen S , JanBurp


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Medeliggers onderweg
Yep, ik was op weg n...kuŝbiciklo — 05:43 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
.... ik vandaag een ...LigfietsWilsum — 05:18 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Als 250 voelt als 18...Jeroen S — 04:56 PM
Dashcam
Ik wil geen montage ...Niels van der Wal — 04:03 PM
Dashcam
Plaatjes van mijn op...LigfietsWilsum — 02:08 PM
Dashcam
Ik heb een motor...Gideonaut — 01:17 PM
Dashcam
Montage in Snoek L: ...Frutsel — 01:03 PM
Dashcam
Voor sommige dingen ...Niels van der Wal — 12:51 PM
Dashcam
Deze ziet er goe...Hoekie — 12:27 PM
Dashcam
Ik denk zelf wel een...Willeke_IGKT — 12:16 PM
Dashcam
Dit model (Maar ...Niels van der Wal — 12:04 PM
Dashcam
Dit model (Maar ...Frutsel — 11:57 AM
Dashcam
Dit model (Maar da...Hoekie — 11:51 AM
Dashcam
Ik heb een motor da...datakneder — 11:45 AM
Dashcam
Ik heb een motor das...Gideonaut — 11:31 AM
Dashcam
Heb zelf een motorda...LigfietsWilsum — 10:42 AM
Dashcam
Ik ben erg geschrokk...Marten — 09:46 AM