Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Achterlicht op dynamo
#1
Op  mijn Sinner Demon zit een  Inoled voorlamp die door een Shimano Nexus HB-NX50 naafdynamo (foto met duidelijk mijn voorwiel in beeld) wordt gevoed en die doet het uitstekend. Ook bij lange tochtend door het donker geen probleem. Ik geloof dat hij 2,5 watt is. Ligfiets.net meldt dat de lichtbron een 2 watt powerled is. Waar ik niet tevreden over ben is mijn achterlicht Die is van het merk Smart. Als ik hem aan doe, dan brandt hij fel, maar verloop van tijd met dit koude weer is het maar een zwak schijnsel dat hij verspreidt. Op de Sinner Record zit een B&M achterlicht. Dat is heel ander verhaal. Daar heb ik geen klachten over. Nu heeft de Inoled ook een uitgang. Ik zit mij af te vragen of het geen optie is om die ook te gebruiken en een draadje te leggen naar achter om daarmee een B&M achterlicht te laten voeden.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door:
#2
Hoi Marco,

dat kan zéker wel.
Zie hier: https://www.ligfiets.net/product/accesso...ht-20.html

Ik heb een SON dynamo met B & M Luxus (met USB aansluiting) koplamp waarop óók een achteruitgang zit. Deze heb ik aangesloten op mijn achterlamp.
Dit is een B & M Toplite-Line-Plus. Compact achterlicht met reflector en een mooie, felle en horizontale streep licht.

Let er bij de aanschaf van een achterlicht vooral op dat het bedoeld is voor 6V.

Succes.

Victor.
Antwoord }
Bedankt door:
#3
Hoi Victor,

Hartelijk dank je voor reactie en goede tip is van de 6v en 0,6w ben ik blij mee.  Ik zit aan dit licht  (Toplight flat-s) te denken omdat het de lamp daar lager zit en dan beter onder mijn tas uitkomt. Op de Record heb ik de batterijversie van jouw lamp en dat is al veel beter dan die smartlamp. Toch verwacht nog meer van een dynamo.

Mijn B&M koplamp was  3w. De Shimano trok het niet om daar nog een achterlicht bij te doen, zo is mij verteld. Deze Inoled heeft minder vermogen en dat schept weer perpectieven.
Ik denk dat jouw SON-dynamo nog meer vermogen levert en die kan dus gemakkelijk B&M voor en achter trekken.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door:
#4
Inmiddels is het gerealiseerd. Op de Sinner Demon heb ik inmiddels een B&M Toplight Line plus achterlicht die van stroom wordt voorzien vanuit de uitgang van de Inoled koplamp. Nog nooit zo blij geweest met een achterlichtje.
Antwoord }
Bedankt door:
#5
Ja toch, prima lampje.
Antwoord }
Bedankt door: Roepers


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Milan 4.2
Ok, kleine update, b...Arend-Jan — 10:48 AM
Ritjes van Atrike
Zo prachtig, zo'n  f...Roepers — 10:18 AM
Kilometer topic
In juni 1073 km gefi...Roepers — 08:20 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
...omdat er ontzette...LigfietsWilsum — 07:58 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
...omdat mijn cadans...LigfietsWilsum — 07:57 AM
Kilometer topic
In schril contrast ...LigfietsWilsum — 07:43 AM
Kilometer topic
In schril contrast m...TimSch — 07:42 AM
Kilometer topic
Mei 300 km. Juni 415...LigfietsWilsum — 07:42 AM
Kilometer topic
Met 2784 km in juni ...Kapitein Bosui — 07:33 AM
Ritjes van Atrike
Mooie reis. Mooie...Wim -de roetsende — 07:31 AM
wat ze zeggen
Is dat een vouwligfi...Roepers — 10:38 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Omdat een 2K spuitbu...Boyd Maduro — 09:51 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Omdat mijn Snoek wee...Boyd Maduro — 09:48 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Muisje of steenmarte...LigfietsWilsum — 09:25 PM
Medeliggers onderweg
Ik had er vandaag tw...Jeroen S — 09:23 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
@365 cycle, bij mij ...Jeroen S — 09:13 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik hoefde er gelu...arnovelo — 08:21 PM