Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zelf cassette samenstellen ?
#1
Ik heb nu
[Afbeelding: Huidige-cassette.jpg]
en wil graag naar
[Afbeelding: Gewenste-cassette.jpg]

Heeft iemand al eens zelf een cassette naar wens samengesteld?
Antwoord }
Bedankt door:
#2
Ik heb vorige week wel een 9 speed cassette omgebouwd naar 8 speed. Door de tussenringen te vervangen. Het grootste kransje is hierbij vervallen en het kleinste is van een andere 8 speed cassette. Het resultaat werkt prima, een mooie close ratio cassette mèt 16 tands kransje voor de weg wielset die ik vorige week voor mijn MTB heb gespaakt. Dat 16 tands kransje gebruik ik best vaak en mis ik in veel standaard cassettes.

Als je kransjes combineert moet je erop letten dat je kransjes uit dezelfde serie neemt. Die hebben dan hetzelfde schakel "patroon" (de verdiepingen in de kransjes om het schakelen te vergemakkelijken). Ik heb ook een keer een kransje uit een andere serie gebruikt en dat schakelde niet lekker.

Vroeger was het het zelf samenstellen van je cassette gemeengoed. Die oude kransjes kwamen ook niet zou nauw.
Antwoord }
Bedankt door: Hoekie
#3
Ik heb met 8 en 9 speed cassettes een hoop gespeeld. Het is niet zo heel erg als je iets grotere stapjes neemt dan meneer Shimano of Sram ideaal vindt. Maak je veel grotere stapjes, dan wordt het schakelen duidelijk minder of zelfs slecht. Ik heb een 7 speed mtb cassette met de sprong van 26 naar 32 gehad, dat ging nog wel. Veel moderne cassettes hebben meerdere kransjes op een houder ( spider) zitten, dan kun je die niet gemakkelijk afzonderlijk vervangen. Goedkopere cassettes bevatten vaak minder spiders.

Als je die 14-16-18 in 1 cassette kunt vinden zou dat mooi uitkomen. Het stapje van 13 naar 14 is klein en zal waarschijnlijk geen probleem zijn, het stapje van 18 naar 21 wordt iets groter, maar is nog maar 3 tandjes dus zo extreem is het niet. Je kunt het ook nog eens door een gear-inch calculator gooien om te kijken hoeveel % het verschil is. https://www.sheldonbrown.com/gear-calc.html

Je kunt hier het een en ander wijzigen o.a. naar meters of snelheid bij een x aantal omwentelingen.
Antwoord }
Bedankt door:
#4
Ja! Ik heb er hier flink wat over getypt: https://ligfietsers.nl/thread-771.html
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Twijfel is het begin van wetenschap
Twijfel wat of de be...PlantageBohémien — 10:58 AM
Hoe zit dat nou in zo'n coconnetje?
Jammer van dat 'ga...Wim -de roetsende — 10:33 AM
Foto's Fietsbennie
Stelt niet veel vo...Wim -de roetsende — 10:05 AM
Hoe zit dat nou in zo'n coconnetje?
Alleen jammer ...Niels van der Wal — 09:59 AM
Shockproof 559 banden?
Gisteren heb ik ee...Wim -de roetsende — 09:59 AM
Shockproof 559 banden?
Gefeliciteerd met je...Willeke_IGKT — 09:54 AM
Shockproof 559 banden?
Gisteren heb ik een ...Lig-ger — 09:15 AM
Voorvering aanpassen van een Flevobike ...
Ik denk niet dat d...renehin — 12:21 AM
Foto's Fietsbennie
Vier lekke banden......Lopopodium — 12:07 AM
Baron 1 op MP
Bij mijn Baron loo...Wim -de roetsende — 11:57 PM
Foto's Fietsbennie
En de route nog Fietsbennie — 11:43 PM
Foto's Fietsbennie
Dat zijn echt vervel...Bob Hagendijk — 11:21 PM
Mooi Twente
Ik ben tot nu toe 2x...Bob Hagendijk — 11:01 PM
Rhede
De koffie loopt. Het...Fietsbennie — 10:51 PM
Baron 1 op MP
Ik zie op foto's dat...Mark24/7 — 10:42 PM
Baron 1 op MP
Vanaf een hand op ...Mark24/7 — 09:29 PM
Mooi Twente
Ja, dat kan ik beame...Fietsbennie — 08:06 PM