Schakelproblemen
#1
Ik heb al een behoorlijke tijd schakelproblemen met mijn achterwiel.
Het betreft een 7-speed Shimano cassette, in combinatie met een Rapid-fire 7 speed shifter.
De cassette is vervangen, natuurlijk ook 7-speed Shimano, de shifters nog nooit.


Het probleem is niet het opschakelen naar een kleiner verzet, maar het afschakelen naar een groter verzet.
Steeds reageert de gewenste versnelling pas na een aantal seconden , kortom hij lijkt even te blijven hangen.
Soms wordt er ook spontaan naar een hoger verzet geschakeld.
Tot nu toe los ik het op door 2 versnellingen af te schakelen en daarna 1 versnelling op te schakelen, een frusterende zaak.
Op het forum heb ik geen tips kunnen vinden. tot nu toe.


Wat heb ik gedaan om de zaak op te lossen :
1. Zowel buiten -als binnenkabel vervangen
2. Achterderailleur vervangen, was een lange slag, nu een middenslag
3. Alles opnieuw afgesteld, zelfs meerdere keren.


Ik heb het idee dat de nieuwe binnenkabel toch blijft hangen vanwege te veel interne weerstand, tenslotte is hij behoorlijk lang , ongeveer 2.20 mtr.
Aan de andere kant reageert de derailleur wel, zowel bij het op-als afschakelen, al blijft het duister of de juiste afstand geschakeld wordt.


Wie heeft tips voor mij ?
Alligt Kruiser-Huissoon racefiets
Antwoord
Bedankt door:
#2
Hangt het derailleurpad goed in het lood?
Antwoord
Bedankt door:
#3
De veer in de derailleur moet de derailleur naar buiten duwen (naar het kleinste tandwiel) en tegelijkertijd de kabel meenemen en de shifter. De shifter heeft ook een eigen veer maar deze kan minder goed werken door hard geworden vet, dit kan je oplossen door wat terpetine in de shifter te druppelen en de shifter een beetje op te warmen met een föhn.
Heeft de buitenkabel binnenin een teflon binnenbuisje? bij goedkopere buitenkabels wil dat nog wel ontbreken, waardoor de binnenkabel stroef loopt.
En niet de binnen kabel smeren met teflon- of gewone olie, dat wordt op den duur hard en zorgt ook voor stroef lopende binnenkabel.
Antwoord
Bedankt door:
#4
(02-Aug-2020, 08:53 AM)gideon schreef: De veer in de derailleur moet de derailleur naar buiten duwen (naar het kleinste tandwiel) en tegelijkertijd de kabel meenemen en de shifter. De shifter heeft ook een eigen veer maar deze kan minder goed werken door hard geworden vet, dit kan je oplossen door wat terpetine in de shifter te druppelen en de shifter een beetje op te warmen met een föhn.
Heeft de buitenkabel binnenin een teflon binnenbuisje? bij goedkopere buitenkabels wil dat nog wel ontbreken, waardoor de binnenkabel stroef loopt.
En niet de binnen kabel smeren met teflon- of gewone olie, dat wordt op den duur hard en zorgt ook voor stroef lopende binnenkabel.

Goeie tip  over de shifter, ga ik zeker proberen.
Ik  heb bij de vervanging van de binnen-en buitenkabel inderdaad WD 40 gebruikt en toen viel me op dat de binnenkabel anders gewikkeld was dan normaal. Hij voelde een beetje ruw aan.

Er schijnen ook super wrijvingsloze buitenkabels te bestaan, maar daar heb ik geen info over, ook niet op internet etc.
Mocht iemand hier meer over weten, graag een reactie.
Alligt Kruiser-Huissoon racefiets
Antwoord
Bedankt door:
#5
WD40 is geen smeermiddel. Mocht het "smeermiddel van het merk WD40" (dat dit bestaat...) betreffen, dan geldt wat gideon al schreef.
Antwoord
Bedankt door:
#6
Ruwe binnenkabel? Misschien een gegalvaniseerde binnenkabel ipv. rvs? Die zijn wat ruwer.
Antwoord
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Hee, daar is de 9.1 ...365cycle — 12:42 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Dat was inclusiefÂ...Gideonaut — 12:38 PM
Wind sterkte
Waar de Quest ook ...365cycle — 12:11 PM
Wind sterkte
Tot nu toe wel.  ;)datakneder — 11:46 AM
Wind sterkte
Er is nog nieman...Niels van der Wal — 11:45 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Houding en comfort...datakneder — 10:30 AM
Maar 1 keer omver geblazen
Met mijn dochter heb...Status Quooh — 09:57 AM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
80 euro voor het p...Status Quooh — 09:42 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
... omdat m'n linker...LigfietsWilsum — 09:35 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Ik merk dat ik zelf ...Twinbike — 07:52 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
 Gisteren was het...Wim -de roetsende — 07:18 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Mijn huidige vizie...Boyd Maduro — 06:49 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Bedankt allemaal voo...Ivan_Flebus — 06:26 AM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Nieuwe schokbreker a...renehin — 12:02 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Verder maken de ...Arend-Jan — 10:58 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Verder maken de co...Boyd Maduro — 10:51 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Bedankt heren. Ook o...Jeroen S — 10:46 PM