M5 Tailbag raakt achtervork
#1
Voor mijn woon-werk verkeer heb ik een M5 city cruiser met tailbag.
Nu is de afgelopen weken mijn fiets vol met modder/zand komen te zitten door het vieze weer, en heb ik hem net even schoongemaakt. Nu blijkt dat de tailbag waarschijnlijk de achtervork raakt omdat daar krassen op zitten die ik eerder niet heb gezien. Dit kan ook door de overvloedig aangekoekte modder komen natuurlijk, maar het is evengoed niet de bedoeling.

Ik kan de veer strakker zetten, of de zithoek vergroten, maar dat is allebei niet ideaal. 
Het zou ook nog kunnen dat hij niet helemaal goed gemonteerd zit, maar ik kan nergens voorbeeldfoto's vinden.

Het gaat dus om deze tailbag in combinatie met het geveerde shockproof frame: http://www.m5-ligfietsen.nl/site/NL/Carb...Tail_Bags/

Is er hier iemand die met dezelfde spullen rondrijdt, en even een foto zou willen maken hoe de tailbag op de zitting is gemonteerd en hoeveel ruimte hij heeft bij de achtervork?
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
(14-Dec-2023, 02:23 PM)Victor schreef: Is er hier iemand die met dezelfde spullen rondrijdt, en even een foto zou willen maken hoe de tailbag op de zitting is gemonteerd en hoeveel ruimte hij heeft bij de achtervork?

Ik rijd zeker niet met dezelfde spullen rond, maar heb wel even een vraag. Ik heb, volgens mij, dezelfde tailbag en die was bij mij gemonteerd op een Challenge zitje, dus totaal anders. Maar die tailbag heeft een verzonken rand waar bij mij de bevestiging aan het zitje vastzit. De is de binnenmaat tussen de bevestigingspunten groter dan de kleinste binnenmaat van de tailbag.

Mijn vraag is nu: Kun je zien/vermoeden of het contact met de vork met de tailbag zelf is, of is het contact met de bevestiging (boutjes)? Indien dat laatste heb ik het vermoeden dat de tailbag niet juist gemonteerd is.
Antwoord
Bedankt door: Victor, Willeke_IGKT
#3
(14-Dec-2023, 02:30 PM)datakneder schreef: Mijn vraag is nu: Kun je zien/vermoeden of het contact met de vork met de tailbag zelf is, of is het contact met de bevestiging (boutjes)? Indien dat laatste heb ik het vermoeden dat de tailbag niet juist gemonteerd is.
Nee, het zijn niet de boutjes: die wijzen recht door de zitting naar beneden en komen dus in de tailbag uit.
Mijn tailbag heeft ook geen verzonken rand, het is gewoon een gladde "wielkast"
Antwoord
Bedankt door:
#4
Ik heb ook een M5 cityracer gehad met tailbag. Deze tailbag heb ik verkocht, waarna de M5 cityracer zo'n beetje gratis was.

De tailbag zat aan het zitje vast met een aantal bouten door het zitje en door de tailbag. De tailbag volgde de lijn van het stoeltje redelijk en sloot mooi aan. Het verbaast me dat ie bij jou de achterbrug kennelijk beschadigt. Dan moet ie wat hoger op het zitje gemonteerd worden dus.
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT, Victor
#5
Vals alarm mensen: ik heb de krassen op de achtervork nog eens goed bekeken, en ze kunnen niet door de tailbag komen. Zie ook geen bijbehorende krassen op de tailbag.
Inmiddels alweer 150km gefietst en extra gelet op bijgeluiden, en ook die zijn er niet :-) Waarschijnlijk zitten die krassen er al lang, maar waren ze me eerder niet opgevallen.
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT, 365cycle, Hoekie


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Nieuwe schokbreker a...renehin — 12:02 AM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Verder maken de ...Arend-Jan — 10:58 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Verder maken de co...Boyd Maduro — 10:51 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Bedankt heren. Ook o...Jeroen S — 10:46 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
De temperatuur heeft...Jeroen S — 10:34 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Ik dacht ik zoek z...Casper Jansen — 09:38 PM
Maar 1 keer omver geblazen
Ik ben wat visueel ...Roepers — 09:18 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Laat gerust weten ...datakneder — 09:13 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
215W is een mooi for...Arend-Jan — 08:57 PM
Alpha 9.1 Road to 50KPH
Goedenavond mede Vel...Ivan_Flebus — 08:40 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Hallo Wim, een DF-...Wim -de roetsende — 07:48 PM
Wind sterkte
Er is nog niemand ...datakneder — 07:36 PM
Wind sterkte
Ik zag verschill...Niels van der Wal — 06:07 PM
Wind sterkte
11 mm toespoor is we...Jeroen S — 04:51 PM
Wind sterkte
Ik zag verschillen...LigfietsWilsum — 03:27 PM
Wind sterkte
Ik heb jaren geleden...Gideonaut — 03:16 PM
Wind sterkte
Ik zag verschillende...Willeke_IGKT — 02:53 PM