|
Ritjes van Atrike
|
Berichten: 389
Topics: 4
Lid sinds: Aug 2021
Bedankt: 3360
1153 x bedankt in 366 berichten
Gefeliciteerd met je nieuwe fiets, ik hoop dat je er heel lang van kunt genieten.
Dank je wel voor het verslag en de foto’s, altijd leuk om mee te kijken.
Berichten: 7.267
Topics: 131
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 15981
12517 x bedankt in 5846 berichten
Fraaie Tuna! Gefeliciteerd!
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 468
Topics: 18
Lid sinds: Oct 2018
Bedankt: 428
928 x bedankt in 343 berichten
07-Oct-2026, 07:26 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 07-Oct-2026, 07:28 PM door Atrike.)
Het was vandaag de laatste zomerse dag van het jaar (al weet je dat tegenwoordig maar nooit), dus ik nam een dag vrij om lekker te fietsen. Mijn zoon Daan had mij ooit uitgedaagd om een rondje om de Oostvaardersplassen te fietsen, en wel zodanig dat de afstand meer dan 200 km is. Challenge accepted!
Het begon om iets over achten weer mistig en fris in het IJsseldal.
Maar eenmaal het Apeldoorns Kanaal over was de mist goeddeels verdwenen en toen ik eenmaal Flevoland inreed was het prachtig en warm weer.
Ik had al flink wat vertraging opgelopen door ruzie met het navigatieapparaat. Wat een onding! Onder bomen is hij de route kwijt en denkt hij dat ik een meter of 5 naast de route fiets. Vervolgens gaat hij zenuwachtig piepen en herberekenen. Dat duurt zo lang, dat ik ondertussen al weer ruim voorbij het punt ben waar hij me naartoe hebben wil en gaat vervolgens weer herberekenen. De ellende is dat je hierdoor ook afslagen mist omdat de kaart blijft hangen op het herberekenpunt. Door dat langzame herberekenen kom je nooit op je route terug, tenzij je stopt en heel langzaam verder rijdt. En voordat grapjassen goede tips komen geven: nee, je kunt het herberekenen niet uitzetten.
Ondertussen heb ik het apparaat kennis laten maken met de hamer en een nieuwe besteld.
Twee keer was een deel van de route afgezet zonder dat men zo vriendelijk was om een omleidingsroute uit te zetten. Daar heeft men een handje van in Flevoland, heb ik ook al eerder gemerkt.
Maar de Oostvaardersplassen maken veel goed. Wat is dat toch een mooi gebied! Vogels waren slecht te zien door tegenlicht, helaas.
Ff een gezonde lunch bij het bezoekerscentrum aan de Knardijk (het is een groentekroket!).
Flevoland heeft best veel mooie stukken om te fietsen.
Om half zes 's middags was ik weer thuis en stond er weer 205 km bij op de teller! Voor mij een record voor 1 dag. Maar eerlijk gezegd gaat het met de Tuna ook wel erg gemakkelijk.
Schoenmaker Tour - ICE Sprint - Challenge Furai - carbon Strada 073 - Quatrevelo 375 - Flevotrike - Challenge Fujin - Tuna 39
Ik heb niet teveel fietsen, ik heb voor elke omstandigheid een voor mij ideale fiets!
Berichten: 2.421
Topics: 36
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 1
2193 x bedankt in 1226 berichten
07-Oct-2026, 07:42 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 07-Oct-2026, 07:43 PM door Lopopodium.)
(07-Oct-2026, 07:26 PM)Atrike schreef: Om half zes 's middags was ik weer thuis en stond er weer 205 km bij op de teller! Voor mij een record voor 1 dag. Maar eerlijk gezegd gaat het met de Tuna ook wel erg gemakkelijk.
Dat is inderdaad een mooi rondje. En een leuk doel, een tocht van 200+ in een rondje met heen- en tegenwind. Die had ik voor mijzelf jarenlang ook, en deze tweemaal 'afgerond' deze zomer. Net afgelopen week ook een rondje gedaan, in mijn geval om de buitenste rand van het eiland Goeree-Overflakee vanuit Den Haag dat 201 km was. Maar jij had wat meer klimwerk met tweemaal door de Veluwe heen. Ik daarentegen deed het op een open ligfiets. We hebben beide iets om trots over te zijn. Zo'n 200+-tocht geeft altijd veel voldoening! Kan me voorstellen dat het naar meer smaakt en je het vaker gaat doen?
Ik kan je trouwens een Teasi One aanraden als GPS. Gaat lang mee (ik heb een Teasi One 3), in mijn geval zo'n 8 uur. Voor langere tochten heb ik een tweede GPS van Teasy bij me om het over te nemen als de accu leeg is. De Teasi laat ook de knoopuntenroute mooi op de kaart zien, door middel van een paarse lijn. Erg handig om een mooie fietsroute te kunnen volgen om ergens te komen, zo je wilt. Een Teasi vind je op marktplaats voor een habbekrats. Ze worden niet meer gemaakt, dus je moet een tweedehandsje kopen.
Berichten: 7.724
Topics: 193
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3838
11532 x bedankt in 5470 berichten
Heb je de 'probleempjes' nog laten oplossen bij ICB?
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 468
Topics: 18
Lid sinds: Oct 2018
Bedankt: 428
928 x bedankt in 343 berichten
07-Oct-2026, 08:10 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 07-Oct-2026, 08:13 PM door Atrike.)
(07-Oct-2026, 07:59 PM)Wim -de roetsende schreef: Heb je de 'probleempjes' nog laten oplossen bij ICB?
Ik had niet genoeg tijd om daar langs te gaan.
(07-Oct-2026, 07:42 PM)Lopopodium schreef: Dat is inderdaad een mooi rondje. En een leuk doel, een tocht van 200+ in een rondje met heen- en tegenwind. Die had ik voor mijzelf jarenlang ook, en deze tweemaal 'afgerond' deze zomer. Net afgelopen week ook een rondje gedaan, in mijn geval om de buitenste rand van het eiland Goeree-Overflakee vanuit Den Haag dat 201 km was. Maar jij had wat meer klimwerk met tweemaal door de Veluwe heen. Ik daarentegen deed het op een open ligfiets. We hebben beide iets om trots over te zijn. Zo'n 200+-tocht geeft altijd veel voldoening! Kan me voorstellen dat het naar meer smaakt en je het vaker gaat doen?
Het smaakt inderdaad naar meer!
Schoenmaker Tour - ICE Sprint - Challenge Furai - carbon Strada 073 - Quatrevelo 375 - Flevotrike - Challenge Fujin - Tuna 39
Ik heb niet teveel fietsen, ik heb voor elke omstandigheid een voor mij ideale fiets!
Berichten: 1.905
Topics: 45
Lid sinds: May 2018
Bedankt: 3203
2840 x bedankt in 1015 berichten
Mooie foto's. Je fiets kleurt mooi bij de lucht.
Ik ben van de Flevopolder niet zo'n fan. De fietspaden langs de waterrand en de dijk naar Enkhuizen, en de Knardijk zijn wel favoriete stukken van de provincie.
.
Berichten: 874
Topics: 19
Lid sinds: Jan 2023
Bedankt: 994
1872 x bedankt in 829 berichten
Dat slechte ontvangst van de GPS kan natuurlijk ook door de carbon body van de fiets komen.
Als je de gps-ontvanger wat meer bij het instapgat houdt?
Berichten: 468
Topics: 18
Lid sinds: Oct 2018
Bedankt: 428
928 x bedankt in 343 berichten
(07-Oct-2026, 09:44 PM)LigfietsWilsum schreef: Dat slechte ontvangst van de GPS kan natuurlijk ook door de carbon body van de fiets komen.
Als je de gps-ontvanger wat meer bij het instapgat houdt?
Maakte niet uit. En hij zit op het stuur, dus vlak onder het instapgat.
Schoenmaker Tour - ICE Sprint - Challenge Furai - carbon Strada 073 - Quatrevelo 375 - Flevotrike - Challenge Fujin - Tuna 39
Ik heb niet teveel fietsen, ik heb voor elke omstandigheid een voor mij ideale fiets!
Berichten: 620
Topics: 3
Lid sinds: Jan 2024
Bedankt: 1744
1445 x bedankt in 614 berichten
08-Oct-2026, 12:16 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 09-Oct-2026, 12:05 PM door Tijanus.)
(07-Oct-2026, 07:42 PM)Lopopodium schreef: Ik kan je trouwens een Teasi One aanraden als GPS. Gaat lang mee (ik heb een Teasi One 3), in mijn geval zo'n 8 uur. Voor langere tochten heb ik een tweede GPS van Teasy bij me om het over te nemen als de accu leeg is.
De Teasi heb ik ook jarenlang gebruikt, maar heeft inmiddels een groot nadeel: de software wordt niet meer ondersteund. Dat betekent helaas ook dat je geen kaartdata meer naar de Teasi kunt uploaden, en van teveel kaartdata wordt de Teasi (althans, mijn "Teasi two") nogal traag. In mijn geval betekende dat ik standaard de Benelux plus Zwitserland op de Teasi had staan, en dan per vakantie ofwel Duitsland ofwel Frankrijk ofwel Italië moest uploaden. Dat laatste kan dus niet meer, waardoor ik nu een Teasi heb die in Frankrijk praktisch onbruikbaar is. Jammerdebammer.
Maargoed, zo lang alle kaarten die je nodig denkt te hebben op de Teasi staan, is het een heel aardig apparaatje voor, inderdaad, vrij klein geld tegenwoordig.
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje' - Milan SL2 'Yellow Submarine'
Berichten: 531
Topics: 16
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 281
1597 x bedankt in 496 berichten
Ik wilde gisteren ook nog een stukje de Grote Trap opfietsen maar ben ook op de afsluitingen gestuit.
Vind het fietsen in Flevoland wel fijn ter afwisseling, veel rustiger en weidser dan het "vasteland".
Berichten: 3.204
Topics: 91
Lid sinds: Dec 2020
Bedankt: 47923
4913 x bedankt in 2115 berichten
Ik heb aan het einde van de zomer al een petitie getekend om Flevoland op te roepen om fietspaden te herstellen en niet te sluiten als er slecht wegdek is.
In Flevoland gebruiken ze al een hele tijd die grote beton platen. Als die verzakken is meteen het hele pad slecht bruikbaar.
Nu zie ik op steeds meer plekken die platen geplaatst worden.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct - Whike - Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing,
Berichten: 468
Topics: 18
Lid sinds: Oct 2018
Bedankt: 428
928 x bedankt in 343 berichten
(08-Oct-2026, 12:20 PM)Willeke_IGKT schreef: Ik heb aan het einde van de zomer al een petitie getekend om Flevoland op te roepen om fietspaden te herstellen en niet te sluiten als er slecht wegdek is.
In Flevoland gebruiken ze al een hele tijd die grote beton platen. Als die verzakken is meteen het hele pad slecht bruikbaar.
Nu zie ik op steeds meer plekken die platen geplaatst worden.
Volgens mij was het fietspad afgesloten omdat er aan een kant gewerkt werd aan een nieuw natuurgebied. Op de foto van De Tovenaar zie je ook links een grote berg aarde liggen.
Schoenmaker Tour - ICE Sprint - Challenge Furai - carbon Strada 073 - Quatrevelo 375 - Flevotrike - Challenge Fujin - Tuna 39
Ik heb niet teveel fietsen, ik heb voor elke omstandigheid een voor mij ideale fiets!
Berichten: 468
Topics: 18
Lid sinds: Oct 2018
Bedankt: 428
928 x bedankt in 343 berichten
Gisteren een ritje naar Almelo, naar mijn jarige moedertje. Heen via de gebruikelijke route:
Geen foto's gemaakt op de heenweg. De velomobiel kon ik niet binnen stallen, helaas.
Voor de terugweg had ik een andere route in gedachten: helemaal langs de kanalen. Eerst het Zijkanaal naar Almelo en daarna het Twentekanaal. Mooie route, maar wel veel slecht wegdek.
Op een gegeven moment pakte ik een smal fietspad aan de noordkant van het Twentekanaal. Dat moest ook wel, want de weg naar Lochem was afgesloten. Prachtige route, maar eigenlijk totaal ongeschikt voor de velomobiel. Veel te smal en doordat het pad op een lang stuk vol lag met bladeren en beukenoten, was het slecht te zien waar het fietspad overging in de berm.
En er waren ook nog een paar omleidingen. Onder andere de kanaaldijk tussen Lochem en Zutphen was afgesloten door werkzaamheden. Gelukkig ken ik de weg daar, dus kon ik gemakkelijk een andere route rijden. Door het slechte wegdek, het smalle fietspad en de omleidingen deed ik langer over de terugreis dan gepland, maar het was weer genieten in de Tuna.
Ik kreeg nog een paar flinke plensbuien over me heen, maar ik zag ze aankomen en kon tijdig de schuimkap plaatsen en daardoor bleef ik lekker droog en warm.
Schoenmaker Tour - ICE Sprint - Challenge Furai - carbon Strada 073 - Quatrevelo 375 - Flevotrike - Challenge Fujin - Tuna 39
Ik heb niet teveel fietsen, ik heb voor elke omstandigheid een voor mij ideale fiets!
Berichten: 514
Topics: 25
Lid sinds: Mar 2024
Bedankt: 2380
1353 x bedankt in 507 berichten
(12-Oct-2026, 02:05 PM)Atrike schreef: Op een gegeven moment pakte ik een smal fietspad aan de noordkant van het Twentekanaal. Dat moest ook wel, want de weg naar Lochem was afgesloten. Prachtige route, maar eigenlijk totaal ongeschikt voor de velomobiel. Veel te smal en doordat het pad op een lang stuk vol lag met bladeren en beukenoten, was het slecht te zien waar het fietspad overging in de berm.
En er waren ook nog een paar omleidingen. Onder andere de kanaaldijk tussen Lochem en Zutphen was afgesloten door werkzaamheden. Gelukkig ken ik de weg daar, dus kon ik gemakkelijk een andere route rijden. Door het slechte wegdek, het smalle fietspad en de omleidingen deed ik langer over de terugreis dan gepland, maar het was weer genieten in de Tuna.
Poah, daar reed ik vorige week op mijn route Oldenburg->Nijmegen. Wat een waardeloze omleidingen. Net blij dat ik Duitsland uit was, krijg je dat  "hier heb je drie borden en dan zoek je het zelf maar uit. Ohja, die afsluiting waarvoor je deze omleiding volgt? Ja, die begint hier pas na dit derde bord" 
Wel minder bladeren toen ik langs dat paadje kwam. Inderdaad een leuke route maar niet handig met de velomobiel.
|
Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|
Nieuwe berichten
|
|
Betaalbare Quest
|
|
Duizend(+) euro ve...Coen__ — 03:31 AM |
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
| .. omdat ik niet het...ZoefZoef — 12:37 AM |
|
Welke navigatie
|
| Ik gebruik een Hamme...charhof — 12:34 AM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
| Onder de roets ligt ...ZoefZoef — 12:27 AM |
|
Welke navigatie
|
| Het lastige is dat e...365cycle — 12:09 AM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
| De Wild Run'R deed h...365cycle — 12:05 AM |
|
Betaalbare Quest
|
| Zo'n 2/3 velomobiel ...Jeroen S — 11:07 PM |
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
| Dan heb je waarschij...Jeroen S — 10:57 PM |
|
Agressie tegen velomobielen.
|
|
Misschien handig v...Coen__ — 10:06 PM |
|
Transport
|
| Ik heb wel eens 4m e...Coen__ — 10:00 PM |
|
Betaalbare Quest
|
|
;) ....de volgende...martinus — 09:35 PM |
|
Heeft iemand een brommobiel?
|
|
Station Eeklo ligt...benparke — 08:54 PM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
|
Misschien is het b...Arend-Jan — 08:33 PM |
|
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
| Ik ben blij omdat ik...Wim -de roetsende — 08:24 PM |
|
Expres aangereden
|
|
Inmiddels een dikk...Niels van der Wal — 08:24 PM |
|
Expres aangereden
|
| Inmiddels een dikke ...Fietsbennie — 07:52 PM |
|
Heeft iemand een brommobiel?
|
| Station Eeklo ligt o...Roepers — 07:38 PM |
|