|
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
|
Berichten: 567
Topics: 1
Lid sinds: Jun 2022
Bedankt: 274
1801 x bedankt in 563 berichten
Ja, behoorlijk ja. Maar ook al lijkt het groot, die bochten zijn nog niet flauw genoeg voor de echt snelle rijders om op volle snelheid doorheen te kunnen.
Berichten: 3.600
Topics: 119
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 4088
4573 x bedankt in 3027 berichten
, 10:44 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 10:45 AM door Hardloper.)
(, 08:05 PM)Wim -de roetsende schreef: (, 07:35 PM)Hardloper schreef: Lijkt me nog altijd wel interessant ja. Ik zie bv dat klimmen bv als uitdaging en niet als belemmering.
Met een vm vind ik klimmen eigenlijk altijd een belemmering.
Met de Roeifiets vind ik het wel een uitdaging.
Hoe gaat het eigenlijk met jouw Rowingbike? Heb je er al echt een rondje >5km mee gereden?
Nou het gaat nog niet zo vloeiend als ik zou willen.
Maar wat betreft klimmen, ik probeer ook in een ruk de Cauberg op te rennen.
(, 09:19 PM)Arend-Jan schreef: Dus de beste aanpak hangt sterk af van jouw rijderstype (stayer/sprinter) en de duur van de wedstrijd 
Waarschijnlijk ben ik een stayer (lange afstand rijder / loper). Al kan ik ook wel enkele sec explosief zijn om 4 a 500 watt te produceren.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Berichten: 7.005
Topics: 175
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3097
9884 x bedankt in 4763 berichten
(, 10:44 AM)Hardloper schreef: Waarschijnlijk ben ik een stayer (lange afstand rijder / loper). Al kan ik ook wel enkele sec explosief zijn om 4 a 500 watt te produceren.
Misschien toch eerst eens uitproberen door gewoon te gaan fietsen, zodat je weet wat je kunt en hoe lang.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 3.600
Topics: 119
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 4088
4573 x bedankt in 3027 berichten
(10 uren geleden)Wim -de roetsende schreef: (, 10:44 AM)Hardloper schreef: Waarschijnlijk ben ik een stayer (lange afstand rijder / loper). Al kan ik ook wel enkele sec explosief zijn om 4 a 500 watt te produceren.
Misschien toch eerst eens uitproberen door gewoon te gaan fietsen, zodat je weet wat je kunt en hoe lang.
Laatst had ik een tocht gemaakt van 50km ofzo. Niet zo lang dan de meeste hier. Maar na twee uurtjes is er vaak de lol er wel weer vanaf voor mij als ik alleen ben. Had alles behalve het idee dat ik aan het einde van mijn Latijn zat. Ik weet ook heel goed hoe het is om door te moeten gaan, ook al is het erg zwaar.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Berichten: 6.556
Topics: 119
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 13754
10628 x bedankt in 5148 berichten
(, 10:44 AM)Hardloper schreef: Waarschijnlijk ben ik een stayer (lange afstand rijder / loper). Al kan ik ook wel enkele sec explosief zijn om 4 a 500 watt te produceren. 4 a 500 watt is voor jou explosief, ik trap met normaal optrekken vaak meer dan dat. In m'n laatste gewone woon-werkrit piekte ik 1342W en zat ik 20 seconden boven de 1000 (even mee accelereren met de auto's). En dan doe ik nog niet echt gek.
Bij duursporters met een goede conditie is het korte sprintvermogen vaak zo'n 4x het duurvermogen in W/kg, bij sprinters is het vaak een factor 7. Ik zit dicht tegen de laatste categorie.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 3.600
Topics: 119
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 4088
4573 x bedankt in 3027 berichten
4 uren geleden
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 4 uren geleden door Hardloper.)
Nou 500 / 4 = 125 watt, laat ik nu bij lekker rijden gemiddeld tussen de 125 a 150 watt rijden. Dus dan klopt het wel dat ik een stayer ben.
Afgelopen keer :
Gem. vermogen 146 W
Max. vermogen 457 W
Vandaag:
Gem. vermogen 123 W
Max. vermogen 479 W
Ik merk ook wel, wanneer ik wat meer explosief ben geweest voor mijn doen. Als ik dan even wat rustiger aan doe, omdat het verkeer te traag is om door te karren. Dan heb ik weer barstensvol energie. Dus wanneer ik na klimmen, dan kan ik recupereren bij het omlaag rollen.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Berichten: 6.556
Topics: 119
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 13754
10628 x bedankt in 5148 berichten
Als ik je gewicht schat denk ik dat je nog wel wat meer kan leveren dan dat hoor, gezien je prestaties op de marathon.
Maximaal gaan is niet zo makkelijk met de fiets, je moet echt even over het geschreeuw van je eigen lichaam heen om te ontdekken dat de grens nog wat verder weg ligt.
Met de LEL reed ik het eerste stuk met een hartslag rond de 180 bpm, en ik dacht "ik ga dit nooit volhouden", zeker ook omdat ik nog verkouden was. Ymte had net vantevoren gezegd dat het ook zo moet voelen, en hij had gelijk, want m'n vermogen zakte maar een heel klein beetje in.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 567
Topics: 1
Lid sinds: Jun 2022
Bedankt: 274
1801 x bedankt in 563 berichten
2 uren geleden
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 1 uur geleden door Arend-Jan.)
Onderschat niet hoe lang het duurt voordat hardloopbenen een velomobiel lang/hard kunnen aandrijven, dat vraagt echt een flinke aanpassingsperiode.
Toen ik ermee begon, in de paarse Quest, heeft het heel lang geduurd voordat ik boven de 700W kon pieken.
En nu, 7 jaar later, kan ik de 1300 aantikken (als piek, ik kan dat nog geen 2 seconde vasthouden)
En mijn FTP is nog vrijwel ongewijzigd...! Maar ik sprint nu veel beter.
De eerste jaren verzuurde ik echt direct als ik te gek deed.
Ik liep 10 km in 40 minuten, dat vergt bij mijn gewicht 300+ watt. Maar dat heb ik in de ligfiets nog altijd niet als FTP-waarde gehaald. Ik zit er nu redelijk dichtbij, maar als loper was ik sterker!
Het duurt gewoon echt lang om als hardloper een sterke fietser te worden.
Die vuistregel van 4x klopt voor mij trouwens dus inmiddels wel, maar in het begin was het dus eerder maar 2,5x
Berichten: 3.600
Topics: 119
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 4088
4573 x bedankt in 3027 berichten
45 minuten geleden
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 28 minuten geleden door Hardloper.)
(2 uren geleden)365cycle schreef: Als ik je gewicht schat denk ik dat je nog wel wat meer kan leveren dan dat hoor, gezien je prestaties op de marathon.
Maximaal gaan is niet zo makkelijk met de fiets, je moet echt even over het geschreeuw van je eigen lichaam heen om te ontdekken dat de grens nog wat verder weg ligt.
Met de LEL reed ik het eerste stuk met een hartslag rond de 180 bpm, en ik dacht "ik ga dit nooit volhouden", zeker ook omdat ik nog verkouden was. Ymte had net vantevoren gezegd dat het ook zo moet voelen, en hij had gelijk, want m'n vermogen zakte maar een heel klein beetje in. Wat schat je*? En ik denk ook wel dat ik nog meer kan gaan leveren. Ik heb heel vaak dat ik zie staan dat ik max over de 7 watt per kg kan leveren. Ik vind een cadans van 100 rpm soepeler, dan eentje van 90. Heb lang niet altijd het gevoel dat ik moet opschakelen wanneer ik bij de 110 zit. Geen idee wat dit precies voor invloed heeft op vermogen.
Ligt in het bereik van 65-68 kg
(2 uren geleden)Arend-Jan schreef: Ik liep 10 km in 40 minuten, dat vergt bij mijn gewicht 300+ watt. Nou dat haal ik dus niet. Wel 12,8 km/u ofzo op de 15km begin dit jaar tijdens een wedstrijd. En moet zeggen, heb het echt los gelaten om maar zo snel mogelijk te willen racen.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
|
Gebruikers die dit topic lezen: TrapGast, 2 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|