Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De man met de hamer en voeding onderweg
#27
Hier wilde ik nog ff op reageren:

(24-Dec-2020, 02:59 PM)Frutsel schreef: Daarnaast duurt het ongeveer een kwartier voordat je lichaam doorheeft dat je maag voldoende gevuld is. Je kan dus langza(a)m(er) eten, waardoor je minder kans hebt om teveel te eten.
Dit wist ik eigenlijk wel, maar is ook een nuttige tip. Ik wacht vaak tot ik enorme trek heb en dan eet ik ook snel.

(24-Dec-2020, 02:59 PM)Frutsel schreef: Een mens is van nature een omnivoor. Een omnivoor kan goed leven op een voornamelijk plantaardig dieet (niet 100%, zie het vitamine B12 gebrek dat Piet ook aanhaalt).

Een gebalanceerd dieet is het beste. En dat betekent op z'n minst af en toe dierlijke producten.
Dit is feitelijk ook wat ik nastreef. Ik wil niet op zoek moeten naar een vervanger voor bijvoorbeeld vitamine B12. Echter mis ik de structuur van een stukje vlees (nog?) wel als ik dat weglaat uit m'n dieet, dus heb ik vaak wel een vleesvervanger (iets op basis van kikkererwten, jackfruit, af en toe soja etc.).
Mijn wens om grotendeels (maar niet helemaal) vegan te leven komt deels voort uit de wens de kans op kanker en hart- en vaatziekten te minimaliseren (die lading suiker in snoep helpt ook niet, I know). Het andere deel heeft te maken met wat ik op de wereld zie gebeuren - in mijn ogen kunnen we onze consumptie van dierlijke producten op deze manier écht niet voort blijven zetten, en die betere wereld begint mijns inziens toch echt bij mezelf.

(25-Dec-2020, 12:35 AM)Frutsel schreef:
(24-Dec-2020, 09:22 PM)365cycle schreef: Wat betreft soja: Is het verbouwen van soja dan onlosmakelijk verbonden aan het optuigen van een monocultuur?
Zo goed als alle commercieel verbouwde gewassen zijn monoculturen. 
Ja oké, maar houdt feitelijk toch in dat ons eten nu gewoon onmogelijk goedkoop is. Een beetje welvaart inleveren voor duurzamer voedsel kan hier mijns inziens best.
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: De man met de hamer en voeding onderweg - door 365cycle - 25-Dec-2020, 03:36 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Alpen 2025
Heel leuk om te zien...blokdoorn — 08:36 PM
Alpen 2025
Ja dat was even een ...De tovenaar — 06:12 PM
Trisled's nieuwste
Hoogte hoofd is in...365cycle — 05:02 PM
Alpen 2025
Na een pittige, lang...Atrike — 04:27 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Je kan je woon-werk ...365cycle — 02:48 PM
Trisled's nieuwste
Hoogte hoofd is inde...Jeroen S — 10:36 AM
Trisled's nieuwste
Nu ook een "sem...SnoekL#35 — 10:08 AM
Alpen 2025
Alpen 2025  Deel 2:...De tovenaar — 10:01 AM
LEL 2025
De Milan mk3 heeft g...Jeroen S — 10:00 AM
Kilometer topic
Voor mij in septembe...Boyd Maduro — 09:45 AM
Kilometer topic
Vanaf 10 september (...gideon — 08:05 AM
Kilometer topic
September 2025 was v...Josligfiets — 07:23 AM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Totdat je rap de b...SnoekL#35 — 09:12 PM
M5 minimalbike, ervaringen?
400 euro voor aand...ZoefZoef — 08:47 PM
M5 minimalbike, ervaringen?
400 euro voor aandri...Bob Hagendijk — 06:48 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
De GT is nog min...Raptobrikker — 06:31 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Hoi Toerder, ik heb ...Dharm2004 — 05:35 PM