Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Staartpunt intern afsluiten - voordelen en methodes?
#5
Bijna alle staartpunten zijn open van de voorkant, de "aero" bagagekoffers niet. Gelukkig gaat in die opening een redelijk goed passende kurk, namelijk de rijder. Het kost even tijd om een puntje helemaal pas aan te laten sluiten, maar dan werkt ie wel het beste. Als je het goed doet vallen je schouders deels in de punt, daarom zitten er ook 2 van die bobbels op. Past precies. Het smallere deel sluit goed aan op de rug. Rijd je met een smal bovenstuurtje, ellebogen naar binnen, dan kan het allemaal heel mooi aansluiten. Onderin de punt moet je een heel groot gat maken, voor het achterwiel, soms ook stukjes van de achtervork en of het frame. Door die grote spleet kun je ook wat spelen met de breedte van de punt in relatie tot de rug. De voorste bevestigingspunten zo plaatsen dat het allemaal mooi aansluit op je stoel en rug. Deze m5, Optima (Henry Barth), staartpunten kunnen goed aansluiten op personen van ongeveer 175 tot 200cm. De dichte koffers zijn vrijwel allemaal kleiner en hebben een afgerond front, wat een deuk oplevert tussen de ronde koffer en de ronde vormen van de rijder. Veel van die dichte koffers zijn aerodynamisch niet zo goed als een stroomlijnpunt omdat ze te kort zijn, te laag, te snel omlaag gaan. De onderzijde is wel netjes dicht, maar ook Universeel, dus er is erg veel ruimte voor allerlei vormen achter vorkjes. Het blijft een groot gat, dat is gauw 15-20 cm breed over de voorste helft. In de open puntjes kun je als eerste eigenaar een zeer kleine opening maken waar je net het achterwiel door krijgt. Een lange driehoek van 5 cm bij de band naar 10cm bij de as, allemaal ook weer afhankelijk van de constructie van de Ligfiets waar de punt omheen valt. Bij echte lage racers kan de as zowat in het puntje. Bij de Fujin gaat dat niet, anders hangt ie te ver achterover.

Ik heb voor mijn Carbonlowracer een paar schotjes in een M5 punt gemaakt, bovenin aansluitend op de zijkant van de verhoogde rib die op die punt zit. Dan recht naar beneden en pas op de vork iets schuin. Om eerlijk te zijn leverde dat geen merkbaar verschil op in vergelijking zonder de schotjes.

Wat ik wel merkte, maar dat kan ook placeboeffect zijn; Snellere wielen met minder spaken, snellere lichtere banden, goed vs slecht aansluiten van de staartpunt, een vlakkere lighouding, de positie van de ellebogen en daarmee je armen. Deze kunnen echt helemaal vlak aansluiten tegen je lichaam als je een goede positie kiest ( kiezen kunt) van voorbouw en stuur.
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle


Berichten in dit topic
RE: Staartpunt intern afsluiten - voordelen en methodes? - door Jeroen S - 21-Aug-2021, 09:12 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vlagjes
"Heb je een vla...Roepers — 09:31 AM
wat ze zeggen
Gistermiddag in Ro...Niels van der Wal — 09:19 AM
Banden, banden en nog eens banden
Zoveel KM haal ik oo...Jeroen S — 09:01 AM
Ligfiets als hoofdprijs van loterij
Ik denk dat het al b...Jeroen S — 08:55 AM
wat ze zeggen
Gistermiddag in Rouv...LigfietsWilsum — 06:55 AM
wat ze zeggen
Vandaag weer: "...365cycle — 11:03 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Vanmiddag van mijn w...Dharm2004 — 11:03 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Wat ik nog wel ben...365cycle — 10:04 PM
Banden, banden en nog eens banden
Dik 10k met de voorb...Casper Jansen — 09:10 PM
Banden, banden en nog eens banden
Ik heb de 5000 nog n...Arend-Jan — 09:06 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
omdat de tocht van v...Josligfiets — 08:50 PM
Ervaringen met de Tuna
Of is de QV wel zw...Hardloper — 08:42 PM
Banden, banden en nog eens banden
Leer ik hierva...LigfietsWilsum — 08:32 PM
Ervaringen met de Tuna
Ik heb nooit beg...Wim -de roetsende — 07:27 PM
Ervaringen met de Tuna
Ik heb nooit begre...Kapitein Bosui — 07:23 PM
Banden, banden en nog eens banden
Soms lijkt het ind...Wim -de roetsende — 07:22 PM
Ervaringen met de Tuna
Dit weekend viel m...Wim -de roetsende — 07:20 PM