Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Staartpunt intern afsluiten - voordelen en methodes?
#6
(19-Aug-2021, 08:35 PM)Pmlucas schreef: Ik heb vaker gelezen dat een intern afgesloten startpunt pas echt voordelen geeft. Wie heeft er ervaring mee? Wat voor winsten zijn daarmee te behalen? Enig tips over hoe je het dan gedaan hebt?

Hij is idd van de voorkant goed strak op mijn lichaam gevormd, ook de kleine gaten onder de stoel tussen ventisit en de kuip zijn afgesloten. Dus de extern zijdelings en bovenkant luchtstroom is zo goed mogelijk geleid. Dus dat is Gewoon goed strak gesealed. 

De onderkant, dus gewoon de binnekant is echter volledig open, je moet natuurlijk een gat erin snijden om de wiel en frame erin te kunnen laten passen. 
Er is dus vaker sprake  op engelstalig forums dat deze wielgat afdichten (aanzienlijk) snelheidsvoordeel kan leveren. Ook op de site van novo sport stond vroeger (ze lijken hun open staartpunt te hebben verwijderd van de site?) dat de staarpunt pas bij volledig afsluiting voordelen bood.

Dus overweeg ik met een spatbord als "ruggengraat" , de zijkanten tussen spatbord en achtervork af te sluiten, om de lucht rondom de wiel ook af te sluiten. Ik ben nog aan het uitzoeken welke semi-rigide en lichtgewicht materiaal hier het beest voor zou kunnen dienen. 

Heeft iemand dit een eerder gedaan, en hebben ze daar voordeel van kunnen ervaren?
Ook hoor ik graag, hoe ze het hebben uitgevoerd? 

Momenteel zie ik tussen mn Hichracer - een Optima Cougar proto die aanzienlijk meer op snelheid is afgericht dan de productieversies (22 graden stoel, superman stuur, 571 60/80mm wielen, geen staartpunt, Stoelhoogte 60 cm onderaan, 97 boven) maar 1,5kph gemiddeld snelheidscherschil met mn midracer (Fujin tour, 26 graden stoel, staartpunt, 451/60mm voorwiel, 622/80mm achterwiel, hamster stuur, stoelhoogte 42cm onderaan, 74 boven). Ik zou toch iets meer voordeel van de staartpunt en lager positie verwachten. 

Ja idd de achteras hangt onder de staarpunt uit met de Fujin, ook op deze heb ik een HB dus Henri startpunt. (Bij de Baron steekt het er ook onderuit, maar misschein 4cm minder) Eenmaal ingeveerd op "sag" zit de achteras voor lucht van vooraf net achter de frame onder de stoel, dus in reeds tubulent gemaakt lucht. Raar kussentje stond er om met de TT helm wat prettiger op langere afstanden te rijden, klein extra steun onderaan de schedel.

Met de midracer haal ik ~37.5kph gemiddeld over 100km op openbaar wegen. Met de higracer ~36. Best weining verschil, vind je niet?
*even tussendoor, ik weet dat de Fujin tour met zn vering geen Baron Xlow of Birk Comet is, geen pur sang racer..... maar ik zou toch wat meer voordeel verwachten.

dit is de fiets - van mijn ander thread over de highracer.
[Afbeelding: ACtC-3eBLey-0kl9wlmI5iRezAQf2Ed-P79nkYcw...authuser=0]
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle


Berichten in dit topic
RE: Staartpunt intern afsluiten - voordelen en methodes? - door Pmlucas - 23-Aug-2021, 01:31 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Mijn CHR Carbon High Racer
Gisteren heb ik ...Wim -de roetsende — 06:06 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Klinkt als een zeer ...Boyd Maduro — 03:24 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Het buisje is geba...Bob Hagendijk — 02:48 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Laatste nieuws: A...Willeke_IGKT — 11:40 AM
M5 compact?
De gele CMPCT staat ...martinus — 08:36 AM
Mijn CHR Carbon High Racer
Zelf ben ik wel be...Gideonaut — 10:37 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
gefeliciteerd met ...ZoefZoef — 10:24 PM
Medeliggers onderweg
En al het uitzicht v...melle z — 10:05 PM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Nog wat van ali expr...Jeroen S — 10:03 PM
Medeliggers onderweg
Ik zag vanmiddag iem...Lopopodium — 10:01 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
gefeliciteerd met je...liggende daan — 05:44 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
aangeboden CHR lijkt...liggende daan — 05:42 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Gefeliciteerd Bob me...Lig-hen — 03:12 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
En weer een bericht ...Willeke_IGKT — 10:07 AM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Ik sluit me aan bij ...TimSch — 09:55 AM
Mijn CHR Carbon High Racer
We zijn weer totaal ...melle z — 09:02 AM
Medeliggers onderweg
Zojuist gespot in de...365cycle — 08:11 AM