Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spierpijn [split] Blijft de ligfiets beperkt tot een "niche"?
#34
(11-Jan-2022, 06:45 PM)Niels van der Wal schreef: Gezien wat je schrijft over je spieropbouw (explosief) ben je in aanleg waarschijnlijk niet meteen een tijdrijder. Wel een afmaker.
Klopt, als ik mijn "curve" uit de eerdere post over die van een bevriende hobbymatige racefietser met behoorlijk wat pit in de benen leg, zit ik er bij ontzettend korte uitspattingen ruim boven, maar bij alles langer dan een paar minuten ruim onder Big Grin 

(11-Jan-2022, 06:45 PM)Niels van der Wal schreef: Ik ben het al een tijdje niet meer, dus wat oude data uit mijn hoofd:
Kenmerk van een tijdrijder is een lage rusthartslag.
Die van Indurain was 30, ik was niet zo goed, dus 38 en Erik Dekker was een uitzondering met rusthartslag van 65
Dat haal ik ook niet idd. De mijne ligt momenteel meestal rond de 50, in periodes van minder stress nog iets lager.
Overigens bedoelde ik met die hoge hartslag de hartslag tijdens de tijdrit; bij een zeer ervaren fietser van eind 30 nog een gemiddelde hartslag van 170 over een (korte) tijdrit vond ik fors, de meesten zullen dan min of meer anaeroob rijden. Bij z'n andere ritten (van een uur) zat het meeste op 155-158.

(11-Jan-2022, 06:45 PM)Niels van der Wal schreef: Explosieve spieren kan je wel omzetten in duurspieren (dus duurvermogen, nodig voor tijdritten). Andersom kan niet.
Oftewel; een sprinter zal een redelijke marathon kunnen lopen, maar een marathonloper nooit een redelijk sprint.
Hmm, nu heb ik daar ook ervaring mee (van lang geleden)... maar meer dan redelijk werd het inderdaad niet Smile Advies om sneller te kunnen was "neem een 30 kilo lichter lijf, bij voorkeur ook wat korter" Big Grin
Antwoord }
Bedankt door:


Berichten in dit topic
RE: Spierpijn [split] Blijft de ligfiets beperkt tot een "niche"? - door 365cycle - 11-Jan-2022, 07:23 PM
RE: Spirituele ervaring - door PlantageBohémien - 18-Jan-2022, 01:02 PM
RE: Spirituele ervaring - door 365cycle - 18-Jan-2022, 02:40 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Winkels gezocht met kleding geschikt vo...
Mij kleding komt mee...melle z — 01:37 PM
Ervaringen met de Tuna
Mensen zijn groeps...Wim -de roetsende — 01:35 PM
Ervaringen met de Tuna
Ik weet niet of da...Niels van der Wal — 12:33 PM
Ervaringen met de Tuna
Maar dat gaat pas ...365cycle — 12:09 PM
Ervaringen met de Tuna
En vergeet niet dat ...Willeke_IGKT — 08:45 AM
Ervaringen met de Tuna
Maar dat gaat pas op...Arend-Jan — 07:45 AM
Ervaringen met de Tuna
Ah! Verhoudingsgew...365cycle — 01:15 AM
Ervaringen met de Tuna
66 kg. (94,6 ...Raptobrikker — 12:29 AM
Ervaringen met de Tuna
Gelukkig (zij het,...365cycle — 10:04 PM
Ervaringen met de Tuna
Die vergelijking me...Tijanus — 09:34 PM
Ervaringen met de Tuna
Ik ben 105 kg en ben...Bob Hagendijk — 09:18 PM
Ervaringen met de Tuna
66 kg. (94,6 / ...365cycle — 09:05 PM
Winkels gezocht met kleding geschikt vo...
Mijn kleding blijkt ...Bart Verbeek — 08:49 PM
Ervaringen met de Tuna
Ook het gemiddel...Raptobrikker — 08:29 PM
Winkels gezocht met kleding geschikt vo...
Die broeken van Fjäl...Martin van Mourik — 08:24 PM
Ervaringen met de Tuna
Ook het gemiddelde...365cycle — 08:17 PM
Ervaringen met de Tuna
En het ergste is, ...Raptobrikker — 08:13 PM