Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ICB nieuws over de vierwieler en de nieuwe Df [split] Drymer stopt 1 februari met productie velomobielen
#3
(19-Feb-2022, 12:35 AM)Coen__ schreef: Ik heb op de ICB website gekeken en hij staat er nog steeds niet bij. Big Grin
Klopt. Er komt nu even een projectje tussendoor geloof ik.

(19-Feb-2022, 12:35 AM)Coen__ schreef: Vier Vijf jaar geleden hoorden we daar ook al over, maar meer dan een prototype is het nog niet, of wel?
Vijf jaar geleden was de DF4 nog een project van Daniel en Ymte; er was toen een zwarte met dikke, dichte wielkasten achter. Vorig jaar heb ik het prototype van Ymte (met 4 open wielen) een paar keer gezien, volgens mij zijn er ook een paar filmpjes van en Ymte heeft er behoorlijk wat kilometers in afgelegd, maar voor zover ik weet was hij niet tevreden en wordt er een nieuwe gemaakt.

Op zich is er denk ik wel plaats in de markt voor een vierwieler met een tussenas; zo snel als een driewieler gaat hij sowieso toch niet zijn, je mist simpelweg de druppelvorm. Voor de QuattroVelo heeft men een ingenieuze oplossing gevonden in de gemodificeerde derailleur met de dubbele vrijloop, maar het blijft een compromis; De bagageruimte is enorm voor een velomobiel, maar niet voor een vierwieler en ook niet heel praktisch gevormd, en je zit vast aan die starre as wat op het gebied van wegligging wat uitdagingen met zich meebrengt.
De vierwieler die Ymte had, had ondanks de onafhankelijke wielophanging in dat opzicht ook een enorm compromis, nl. éénwielaandrijving op een wiel dat maar de helft van de wieldruk aan de achterkant te verwerken heeft. De wielen zaten daarom erg ver naar voren, zo ver dat ik er graag eens een testritje mee had gemaakt. Zou gokken dat hij behoorlijk onderstuurd wordt, terwijl je juist met een rechthoekig spoor misschien wel een keer dwars wil gaan Cool  Ontwerp had daarnaast een wel héél dikke Kamm-kont, vermoed dat dat het nogal tot een stads-velomobiel zou maken (alhoewel, de Strada is ook niet heel snel en wél minder praktisch). Er paste wél een krat bier in, hell, die bagageruimte was zo groot, als ie aan de achterkant open kon zou je kunnen proberen er een halve Europallet in te schuiven  Big Grin 

Hoe dan ook, ben benieuwd wat er gaat komen (en wanneer!)
Antwoord }
Bedankt door: Hoekie


Berichten in dit topic
RE: Drymer stopt 1 februari met productie velomobielen - door 365cycle - 19-Feb-2022, 12:56 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Neeeeeeeeeeeheeeee...365cycle — 10:39 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik ben ook helemaa...Bart Verbeek — 10:36 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ja, want verder wa...365cycle — 10:10 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ja, want verder was ...Arend-Jan — 08:50 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Dat aanbod geldt a...Hardloper — 08:30 AM
Heup- of slingtasje voor compactcamera?
Hmm een frametasje...LigZeeuw — 07:40 AM
Kilometer topic
Ach, dan blijf ik ...Willeke_IGKT — 06:41 AM
Kilometer topic
Hier een (voor mij l...Boyd Maduro — 06:26 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Marathon Plus valt...datakneder — 01:34 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik ben ook helemaa...365cycle — 01:07 AM
wat ze zeggen
Toen je er zeker l...365cycle — 12:07 AM
wat ze zeggen
Klopt, ik had la...Tijanus — 11:33 PM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Heeft dit iets te ...ZoefZoef — 11:31 PM
Kilometer topic
Ik zit op 690 kilome...Lopopodium — 11:11 PM
Kilometer topic
Ach, dan blijf ik to...Tom Fekkes — 11:10 PM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Heeft dit iets te ...Tijanus — 11:06 PM
Kilometer topic
Februari was matig (...Tijanus — 11:03 PM