Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oostfriese TV over met de velomobiel naar het werk
#10
(29-Apr-2022, 11:06 AM)pietandringa schreef: Dat hangt er heel erg vanaf hoeveel ontwikkeling er mogelijk is door training. Op de gewone fiets haalt zij een gemiddelde van 15 km/h afgerond. Ik zie op Strava fanatieke fietsters in een velomobiel die ook na jaren gemiddeld niet boven de 25 tot hooguit 30 km/h komen. 365cycle, jij hebt je conditie aanzienlijk kunnen verbeteren, maar zulke sprongen zal niet iedereen kunnen maken. Ook al zou de dame van de reportage gemiddeld 25 tot 30 km/h gaan fietsen dan is het aanzienlijk sneller en met meer comfort dan met haar huidige fiets.
Eens, maar wat ik als belangrijke factoren meeneem in m'n betoog is haar leeftijd en bouw (op het moment dat ze in- en uitstapt zie je haar bovenbenen en kuiten, vermoed wel dat ze wat aanleg heeft voor fietsbenen). Hoe ouder je wordt, hoe moeilijker het wordt om die conditie op peil te krijgen, maar ik kan me niet anders voorstellen dan dat zij nog heel veel onbenut potentieel heeft. Dit zie ik inderdaad óók aan fanatieke fietsers in een velomobiel... die het ding het grootste gedeelte van de winter gewoon in de schuur laten staan. Gevolg? Ieder jaar zie je het langer duren voor de vaart er weer een beetje in zit, en zeker op de sprint verliezen ze ieder jaar een stukje, omdat een oud mannenlichaam minder testosteron aanmaakt en er ten opzichte van het voorgaande jaar dus ieder jaar spierverlies is. Daarbij zijn de meeste velonauten de jongsten niet meer. Ik werd "geprezen" omdat ik relatief vroeg begonnen ben (36).

Daarnaast zat het grootste deel van de winst voor mij in het optimaliseren van de route zodat ik tempo kan houden, en leren hoe ik efficiënt moet fietsen. Ik ben er echt van overtuigd dat iedere werkende (met name om de leeftijd af te bakenen), gezonde fietser (d.w.z. iemand zonder forse mankementen, die 3-4 dagen per week beweegt en al "in onderhoudsmodus" is, maar niks extreems) in een efficiënte velomobiel (DF XL, DF, Snoek) mijn oude woon-werkroute in 60 minuten kan fietsen (dus tegen de 30 km/h gemiddeld).
Antwoord }
Bedankt door: pietandringa


Berichten in dit topic
RE: Oostfriese TV over met de velomobiel naar het werk - door 365cycle - 29-Apr-2022, 12:18 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
wat ze zeggen
@Willeke volgens mij...Hardloper — 10:15 PM
wat ze zeggen
Ik was van de week m...Willeke_IGKT — 09:36 PM
Belangrijke teleurstellende update over...
Gefeliciteerd met je...Bianca F — 09:27 PM
Belangrijke teleurstellende update over...
Wat een verschrikkel...Lig-hen — 09:18 PM
Belangrijke teleurstellende update over...
Je bent vader geword...Niels van der Wal — 09:02 PM
Belangrijke teleurstellende update over...
Ai wat moeilijk voor...LigfietsWilsum — 09:01 PM
Belangrijke teleurstellende update over...
Pfoe... lastige situ...365cycle — 08:02 PM
Belangrijke teleurstellende update over...
Sterke man :s. Als j...Hardloper — 07:56 PM
Belangrijke teleurstellende update over...
Sterkte! Wat een rot...Roepers — 07:26 PM
Belangrijke teleurstellende update over...
Dit is heel hard. St...Willeke_IGKT — 06:53 PM
Belangrijke teleurstellende update over ...
Dit mag even een tij...Veloquest — 06:35 PM
Kerst / Nieuwjaarsgroeten
goede en (fiets)veil...gideon — 05:41 PM
Kerst / Nieuwjaarsgroeten
Deze wielrenner(s?) ...PieterTrapt — 05:37 PM
Kerst / Nieuwjaarsgroeten
Leuk, hetzelfde Ha...Hardloper — 02:18 PM
Slow TV
Mooie beelden van Ju...Hoekie — 02:05 PM
Kerst / Nieuwjaarsgroeten
Leuk, hetzelfde Hard...365cycle — 01:50 PM
Kerst / Nieuwjaarsgroeten
Voor jullie allemaal...Hardloper — 01:45 PM