Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komen jullie wel Velomobiel-haat tegen?
#6
(10-Apr-2024, 10:20 AM)PieterTrapt schreef: Ik besprak laatst met kennissen mijn plan om een VM aan te schaffen. Eerst moest ik even uitleggen wat een velomobiel eigenlijk is, en daarna kreeg ik me toch een negatief commentaar! Ze hadden een hekel aan die dingen, "je schrikt je rot", ze zijn "gevaarlijk", enzovoorts.

Had ik pech, of komen jullie deze negativiteit ook tegen?
Topic "Wat ze zeggen" in de Hangplek is een leuke om eens door te bladeren. Maar ja, ik kom dit soort negatieve feedback ook vaak tegen, en defensief rijden is soms ook nodig omdat automobilisten gewoon gevaarlijke fratsen uithalen uit "haat"; ik hoop altijd maar dat onbegrip de lading dekt. 
Verder: Je leert je er een beetje tegen wapenen. 

Het levert ook wel weer grappige situaties op. Een paar voorbeelden daarvan:
- een vriend die mijn fiets (destijds QuattroVelo) ook laag en gevaarlijk vond. Ik ken hem uit de tijd dat ik veel op het circuit rondhing en aan auto's sleutelde, hij rijdt een Locost (Caterham Super Seven-achtig bouwpakket) en een Lotus Exige. De laatste is nauwelijks hoger dan een QV, en als hij in de Locost zit kijken we elkaar recht aan Tongue 
- een vader op school die me nogal fel aansprak over mijn fiets ("levensgevaarlijk!") vroeg ik direct op de man af of hij zijn zoon (ik noemde de naam) liever zou laten aanrijden door mij in mijn fiets, of over de Tesla waar we naast stonden. Het kwartje viel snel, én na een korte babbel over de dode hoek komt hij ook vaak op de fiets.
- een collega die het op zich wel tof vond dat ik naar m'n werk fietste, maar zelf "ik heb geen tijd voor die onzin" zei. Hij woont bij me in de buurt, ik stuurde hem 's ochtends een berichtje om te vragen hoe laat hij vertrok. Toegegeven, ik heb de hele weg naar kantoor in het rood gefietst, maar toen hij het pand in kwam lopen stapte ik net onder de douche uit Big Grin
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }


Berichten in dit topic
RE: Komen jullie wel Velomobiel-haat tegen? - door 365cycle - 10-Apr-2024, 11:31 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 8 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
L6e-BP... op het fietspad?
Klopt, het is precie...Roepers — 10:32 PM
Elfstedentocht
Toevallig heb ik gis...TimSch — 10:05 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Iemand met gele plat...Hardloper — 09:46 PM
Elfstedentocht
Dus mijn vierwieler ...Hardloper — 09:44 PM
Elfstedentocht
Veel duurrijders hie...Bianca F — 09:39 PM
L6e-BP... op het fietspad?
Voor wie zin heeft....Hardloper — 09:33 PM
Nieuwe Quest 3.0
Ik heb dezelfde indr...blokdoorn — 07:51 PM
Alles is weg ;)
Hij staat nu in As...Wim -de roetsende — 06:53 PM
Waarom zijn fietspaden rood?
Klopt. Je merkt op...Wim -de roetsende — 06:50 PM
Nieuwe Quest 3.0
Ik doelde voor...Wim -de roetsende — 06:48 PM
Challenge Focus achtervork
Ja. Stuur maar een...365cycle — 06:24 PM
Fietsreis Velsen Noord, Chatham, Velsen...
Superleuk om te leze...365cycle — 06:21 PM
Waarom zijn fietspaden rood?
Goh dat met die sl...365cycle — 06:08 PM
L6e-BP... op het fietspad?
De definitie is ho...365cycle — 06:04 PM
L6e-BP... op het fietspad?
De definitie is hope...Merijn — 05:59 PM
Nieuwe Quest 3.0
Dat bedoel ik. Jou...365cycle — 05:55 PM
L6e-BP... op het fietspad?
Bijvoorbeeld hier ...365cycle — 05:41 PM