Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zes keer zoveel verkeersslachtoffers door anders meten
#6
(25-Jun-2024, 09:53 PM)melle z schreef:
(25-Jun-2024, 09:05 PM)PieterTrapt schreef: Maar dat afleiding door telefoons schadelijk kan zijn, en tot meer ongevallen kan leiden, dat staat volgens mij wel vast.
Dat zou je denken, maar zo vast staat het volgens dit artikel niet, lees het voor de grap eens helemaal. Eén van de dingen die genoemd wordt, is dat mensen die aan het bellen zijn tijdens het rijden juist veel beter op de weg gaan letten ('overcompenseren', zo je wilt).

Wat PieterTrapt ook al aangeeft: de afleiding kan schadelijk zijn, en het kan tot meer ongevallen leiden.

Nu is het zo dat mensen vaak de verkeerde dingen prioriteit geven. Als je auto aan het rijden bent terwijl je (handsfree) aan het bellen bent, dan geven mensen teveel aandacht aan het gesprek (en dus (te) weinig aan het autorijden). Zie ook diverse proefjes waar mensen gevraagde rekensommen gaan maken terwijl ze aan het rijden zijn. Dat is niet goed voor je rijstijl & reactietijd.

Op het moment dat je ook nog een keer niet eens kijkt waar je rijdt, maar op het scherm van je telefoon/in-car entertainment centre, maak je een echt probleem.
In de stad rij je 50-60km/h. Dat is ongeveer 14-16,5 meter per seconde. Als je dus 2 seconden afgeleid bent, ben je al gauw 30 meter verder. Dan reageer je op een situatie. Dat kost ongeveer 1 seconde (nog een keer 15 meter), en dan moet je nog tot stilstand komen. (laten we zeggen dat je goede banden hebt, en een goed wegdek: 15 meter).

Dus als iets binnen 60 meter van je gebeurt terwijl je even op je telefoon keek kan je niet op tijd stoppen.

Maar goed, dan kan je het gebrek aan vlaggetje de schuld geven natuurlijk Tongue
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , PieterTrapt


Berichten in dit topic
RE: Zes keer zoveel verkeersslachtoffers door anders meten - door Frutsel - 26-Jun-2024, 12:42 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Milan 4.2
Iets met info over m...Arend-Jan — 01:28 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Mijn proces bij een ...Boyd Maduro — 12:55 AM
Spammers
Vergeet Dick niet…Bob Hagendijk — 11:23 PM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
Met een fiets als de...GertBr — 11:15 PM
Spammers
Tja, ook Cock, Fokje...Lopopodium — 10:42 PM
Velomobielen voor lange mensen.
Hij heeft proef ge...365cycle — 10:19 PM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
Wat een werk maar de...Fietsbennie — 10:02 PM
Kort en krachtig: Aangenaam!
Hoi Jeroen, geen zor...LekkerDoen — 08:27 PM
Spammers
Zo weet ik ook niet ...Hardloper — 08:26 PM
Spammers
In het Nederlands ni...Tijanus — 08:06 PM
Spammers
Maar waarom mocht je...Hardloper — 07:49 PM
Spammers
Bericht van een f...Tijanus — 07:04 PM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
Complimenten! Wat ee...martinus — 06:44 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
- mn fiets vandaag g...ZoefZoef — 06:28 PM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
Wauw, dat ziet er pr...Bianca F — 06:01 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Tja... ik legde uit ...Bianca F — 05:56 PM
Flevo-trike restauratieprojectje afgero...
Fantastisch. Wat is ...Atrike — 05:41 PM