Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransen betogen tegen SUV's en voor meer verkeersveiligheid
#18
(25-Oct-2024, 06:32 AM)Willeke_IGKT schreef: Als een op de twee nieuwe auto's een SUV is (en dat nieuws was vorig jaar op de radio) moeten er erg veel ondernemers zijn, erg veel tweeverdieners of erg veel mensen die erg graag zo'n grote bak rijden. En daar vallen waarschijnlijk ook de ambtenaren onder die de regels schrijven.
De term "SUV" is niet helemaal eenduidig. In dit soort statistieken wordt een auto als de Lexus LBX vaak onder de SUV's gerekend:



In feite is het een kleine dikkerd; 1280 kg (heel redelijk gewicht voor een moderne auto), niet belachelijk hoog boven de weg, en als ik voorin zit, gaat er geen volwassene voor z'n plezier achter me zitten. Dit is niet de SUV die enorm extra gevaar oplevert.

Dat soort auto's begint als je het mij vraagt bij modellen van het formaat van de Mercedes-Benz EQE SUV en BMW (i)X3:



Deze auto is niet eens zo heel veel hoger, en slechts een dikke halve meter langer, maar ook fors breder. De iX3 is daarnaast veel hoekiger vormgegeven waardoor je met name ons en kinderen op fietsjes veel slechter ziet. Daarnaast zijn dit soort auto's zomaar 1000 kg zwaarder dan de eerder genoemde LBX; de EQE van een vriend staat voor 2350 kg op kenteken. Deze categorie auto's begint zo rond de €80.000 nieuwprijs. Je moet een stevige baan hebben om dit als auto van de zaak te krijgen, de gemiddelde vertegenwoordiger rijdt met heel wat minder rond.

Dan zijn nog twee subcategorieën: 
- auto's zoals de BMW XM: Belachelijk groot, belachelijk duur (€200K), belachelijk zwaar (2700 kg) en belachelijk veel vermogen (750 pk... waarvoor?!);
- auto's zoals de Hongqi E-HS9: Vol elektrische snufjes die je veilig moeten houden maar niet perfect werken, gemarket naar welvarende grote gezinnen (want 7-zitter), daardoor lomp groot en onoverzichtelijk, en eveneens dicht bij de 3000 kg.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
RE: Fransen betogen tegen SUV's en voor meer verkeersveiligheid - door 365cycle - 25-Oct-2024, 12:36 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Kilometer topic
April: 917,3 km, gee...365cycle — 11:39 PM
Slow TV
Dat zegt ie .. Slow ...Hoekie — 10:33 PM
Kilometer topic
April bracht mij 109...Roepers — 10:26 PM
Kilometer topic
April bracht 1.073 k...Josligfiets — 07:38 PM
Banden, banden en nog eens banden
Even een update aang...Bobslee — 07:29 PM
Kilometer topic
In april reed ik 608...Bobslee — 07:14 PM
Kilometer topic
April 608km, want ee...LigfietsWilsum — 02:58 PM
Kilometer topic
Ik heb ook in april ...Willeke_IGKT — 02:08 PM
Kilometer topic
Al tien dagen voorbi...Tijanus — 01:56 PM
Banden, banden en nog eens banden
Past er geen...Bobslee — 11:52 PM
Banden, banden en nog eens banden
Past er geen 622 ...Tijanus — 09:29 PM
Banden, banden en nog eens banden
Past er geen 622...Wim -de roetsende — 05:28 PM
Banden, banden en nog eens banden
Hier nog wat ervar...Tijanus — 02:00 PM
Banden, banden en nog eens banden
De Erlkoenig is een ...365cycle — 01:26 PM
LOL
70km zaterdagse LOL ...Wim -de roetsende — 12:05 PM
Banden, banden en nog eens banden
Hier nog wat ervar...Wim -de roetsende — 11:55 AM
Banden, banden en nog eens banden
Ik heb er geen ervar...Jeroen S — 11:11 AM