Indexing probleem
#38
Je moet inderdaad wel met alles rekening houden. Het sommetje is tandjes voor gedeeld door tandjes achter keer de wielomtrek. Dat geeft je de afgelegde weg met 1x rond trappen.

Dan heb je natuurlijk nog mensen die snel of langzaam rondtrappen. 80 of 100x per minuut scheelt natuurlijk.

Natuurlijk heeft er al eens iemand iets bedacht waar je veel variabelen kunt kiezen. Bij deze van Sheldon Brown, kunt je van alles kiezen, inclusief schakelnaven, en de 3x cassette naven van Sturmey. En in meters per omwenteling van de trappers, of in kilometer per uur bij een paar standaardopties in toeren per minuut.

https://www.sheldonbrown.com/gear-calc.html

Te veel opties om het allemaal te overzien. Vind ik. Het helpt mij om bepaalde standaard scenario's te bekijken. De situaties daartussen vind ik dan minder spannend. Bijvoorbeeld die steile klimmetjes her en der in het bos. Daar ben ik erg blij met een licht verzet van rond de 2 meter. Met de Milan rijdt ik op de harde weg en rijd ik desnoods een stukje om als het echt te steil wordt. Dan vind ik 3 meter wel voldoende. ( voor noodgevallen heb ik nog een 40er binnenblaadje)Maximaal verzet in die fiets 61-11 met 26 inch achter is 10,6 meter. Niet nodig maar leuk om te hebben. Kun je bij 70 nog fijn meetrappen als je durft. Bij rechtop fietsen vind ik een verzet van zo'n 8 meter maximaal wel voldoende. De Kingcycle met z'n kleine 24er achterwieltje heeft ongeveer 8,5 meter maximaal. Die heb ik wel geprobeerd maar niet nodig gehad, dan heb ik wel een bultje nodig.
Antwoord
Bedankt door: Tijanus, Willeke_IGKT


Berichten in dit topic
Indexing probleem - door JaccovZ - 31-Oct-2024, 09:27 AM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 31-Oct-2024, 09:44 AM
RE: Indexing probleem - door blokdoorn - 31-Oct-2024, 10:05 AM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 31-Oct-2024, 10:26 AM
RE: Indexing probleem - door datakneder - 31-Oct-2024, 10:33 AM
RE: Indexing probleem - door Bob Hagendijk - 31-Oct-2024, 10:23 AM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 31-Oct-2024, 10:48 AM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 31-Oct-2024, 12:43 PM
RE: Indexing probleem - door Bob Hagendijk - 31-Oct-2024, 08:38 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 31-Oct-2024, 09:21 PM
RE: Indexing probleem - door Fietsbennie - 31-Oct-2024, 10:40 PM
RE: Indexing probleem - door Jeroen S - 31-Oct-2024, 11:48 PM
RE: Indexing probleem - door LigZeeuw - 01-Nov-2024, 09:27 AM
RE: Indexing probleem - door baron062 - 01-Nov-2024, 10:16 AM
RE: Indexing probleem - door LigZeeuw - 01-Nov-2024, 11:47 AM
RE: Indexing probleem - door baron062 - 01-Nov-2024, 01:25 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 01-Nov-2024, 03:05 PM
RE: Indexing probleem - door Josligfiets - 01-Nov-2024, 03:43 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 01-Nov-2024, 03:48 PM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 01-Nov-2024, 03:50 PM
RE: Indexing probleem - door 365cycle - 03-Nov-2024, 11:50 AM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 01-Nov-2024, 05:27 PM
RE: Indexing probleem - door datakneder - 01-Nov-2024, 07:35 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 01-Nov-2024, 09:07 PM
RE: Indexing probleem - door blokdoorn - 01-Nov-2024, 09:08 PM
RE: Indexing probleem - door Bob Hagendijk - 01-Nov-2024, 09:37 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 02-Nov-2024, 01:28 PM
RE: Indexing probleem - door _Peter - 02-Nov-2024, 01:18 PM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 02-Nov-2024, 01:41 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 02-Nov-2024, 01:49 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 02-Nov-2024, 05:18 PM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 02-Nov-2024, 07:22 PM
RE: Indexing probleem - door blokdoorn - 02-Nov-2024, 09:40 PM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 02-Nov-2024, 10:02 PM
RE: Indexing probleem - door datakneder - 02-Nov-2024, 10:41 PM
RE: Indexing probleem - door blokdoorn - 02-Nov-2024, 10:11 PM
RE: Indexing probleem - door Jeroen S - 02-Nov-2024, 10:18 PM
RE: Indexing probleem - door blokdoorn - 02-Nov-2024, 11:18 PM
RE: Indexing probleem - door Jeroen S - 02-Nov-2024, 11:20 PM
RE: Indexing probleem - door Tijanus - 03-Nov-2024, 12:00 AM
RE: Indexing probleem - door datakneder - 03-Nov-2024, 12:16 AM
RE: Indexing probleem - door Jeroen S - 03-Nov-2024, 02:47 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 03-Nov-2024, 08:44 PM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 03-Nov-2024, 08:48 PM
RE: Indexing probleem - door JaccovZ - 04-Nov-2024, 08:08 PM
RE: Indexing probleem - door Wim -de roetsende - 04-Nov-2024, 08:14 PM
RE: Indexing probleem - door 365cycle - 04-Nov-2024, 11:41 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Welkom op het foru...Ivan_Flebus — 05:04 PM
Handbike
Hoi, Misschien hoor...Casper Jansen — 04:46 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
He die heb ...blokdoorn — 03:55 PM
LEL 2026
Nou daar is ie dan!...Arend-Jan — 03:45 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Het belang van spori...Peter de Rond — 03:28 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Hoe voeg ik een fo...Hoekie — 03:24 PM
LEL 2026
(...) ondergetekend...Tijanus — 03:20 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
En ik gebruik imgbb,...Tijanus — 03:08 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Dik 200 Watt voor o...Tijanus — 02:52 PM
Wind sterkte
maar het was ook ...Bianca F — 02:47 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Hoe voeg ik een ...Wim -de roetsende — 02:45 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Hoe voeg ik een fo...Bianca F — 02:39 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Casper ik begreep da...Hardloper — 02:28 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Welkom op het forum....Hardloper — 02:27 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Ben niet betrouwbaar...Casper Jansen — 02:26 PM
Voor welke velomobiel heb jij gekozen e...
Hoe voeg ik een ...Casper Jansen — 02:21 PM
Nieuw hier, zoektocht naar de vorige ei...
Hier kun je het zien...Wim -de roetsende — 02:17 PM