Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Een linksliggend fietspad (2 richtingen) zou verboden moeten worden
#65
(13-Dec-2024, 10:44 AM)Roepers schreef: Je hebt meer punten waar je op moet letten met fietspad dan zonder.

Voorbeeld:
Je gaat hier naar links

Dan moet je hier opletten (punt 1). Je passeert de Monnikenweg en belandt op het fietspad links van de weg
Vervolgens houdt dat fietspad op en heb je hier een tweede oversteek. (punt 2). Die tweede oversteek had je zonder fietspad niet gehad. Ik zie geen enkel veiligheidsvoordeel voor de fietser.

Groet,
 
Marco
In dat voorbeeld is het bij het aanleggen van het fietspad fout gegaan, het had door moeten lopen rechts van de weg.

Overheden kiezen er schijnbaar voor om twee richtingen fietspaden aan te leggen om geld te besparen, terwijl het daar de verkeersveiligheid niet verhoogd. Twee richtingen fietspaden horen ten dienste van de fietsers te zijn, om te voorkomen dat ze tweemaal over moeten steken tussen twee zijwegen aan een kant van een drukke weg.

Tussen auto's rijden is echter 100% van de tijd opletten op auto's, dat voelt niet veilig en is het vaak ook niet.
Zeker als er op dat traject ook vrachtwagens rijden.

En laten we alsjeblieft voertuigen ontwerpen die geen dode hoeken hebben, rondom goed zicht vanuit een normale zithouding achter het stuur.
Niet zoals die vrachtwagen die laatst bij een stoplicht stond met een gordijn tussen de chauffeur en het zicht op verkeer dat over voetpad en fietspad overstaken.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door: PieterTrapt , Roepers


Berichten in dit topic
RE: Een linksliggend fietspad (2 richtingen) zou verboden moeten worden - door Willeke_IGKT - 13-Dec-2024, 11:14 AM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
velomobileworld.com
Het afstoten van v...benparke — 11:34 PM
velomobileworld.com
Het afstoten van vel...Atrike — 08:40 PM
velomobileworld.com
Ik zou op dit moment...benparke — 06:22 PM
Medeliggers onderweg
Bob die haaien fiets...Hardloper — 04:26 PM
Medeliggers onderweg
Vlak voor ik op mijn...Bob Hagendijk — 04:23 PM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Nee, met de 32-406 C...Frutsel — 03:07 PM
Optima Baron, N=1
Helaas voor de men...Gideonaut — 02:44 PM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Ik rijd sinds dit ...qv-tester — 01:19 PM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Ik rijd sinds dit ja...datakneder — 12:46 PM
Medeliggers onderweg
Op mijn huidige ...Atrike — 08:58 AM
Medeliggers onderweg
Op mijn huidige fi...Wim -de roetsende — 08:38 AM
Medeliggers onderweg
Op mijn huidige fiet...Boyd Maduro — 07:53 AM
Medeliggers onderweg
Toen ik afgelopen vr...TvWijk — 01:07 AM
Milan 4.2
Denk dat de OBT2026 ...ZoefZoef — 10:00 PM
Optima Baron, N=1
De oplossing kan er ...ZoefZoef — 09:34 PM
Optima Baron, N=1
Ik heb bij de karw...Hardloper — 08:24 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
...omdat ik vandaag ...datakneder — 08:21 PM